Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

KOMIKSFEST! 2007 – VÝSTAVY ANEB CO SE CHYSTÁ (2.)

23.10.2007, autor: Hibi

Po včerejším představení hostů letošního KomiksFEST!u jsme si slíbili se dnes podívat na menu výstav. A není jich málo – protože právě výstavy poskytují, spolu s knižními novinkami, nejintenzivnější ponor do komiksových vyprávění domácích i zahraničních tvůrců. Na různých místech po celé Praze se představí jak výstavy autorské (David B., Jiří Grus, Lucie Lomová), tak například výstava českého komiksového plakátu nebo obří obousměrný komiks na letenské zdi Artwall…
Úvodem se ale ještě vrátíme k hostům – Divadlo Archa bude od 3. listopadu hostit výstavu Davida B., kterou v 18 hodin otevře sám autor. Průřez tvorbou polských komiksových autorek předvede výstava v galerii Lapidárium v Rámové ulici nedaleko Roxy, a výstavu doplní i přednáška kurátora Michała Słomky o polských komiksových hrdinkách 3. listopadu v Arše a čtyřstránkový komiks dvojice Sanecká-Restecká Sen ve festivalovém katalogu. Třetím ze zahraničních hostí je stoupající hvězda německého autorského komiksu Markus Mawil Witzel, jehož výstavu hostí od 2. listopadu Goethe Institut nedaleko Národního divadla. Jeho příběhy „jsou plné odlehčené (sebe)ironie, pouličních postřehů, tiché fantazie, dívčích křivek a vůbec svižné kresby – 4 z 5 komiksových čtenářů doporučují používat jako antidepresivum.“ Také Mawilovy komiksy se objeví ve festivalovém katalogu a novém, sedmém čísle revue Aargh!, které Mawil osobně pokřtí kdy jindy než 3. listopadu v Arše.

.

Jistě výrazný zážitek přinese olbřímí obousměrný komiks Malichernost aneb Pocta Ondřeji Sekorovi, který na míru letenské Galerii na zdi/Artwall vyvinuli Tomáš Hibi Matějíček a Marek „Mára“ Pokorný. Celkem sedm panelů o rozměrech 2 x 4 metry se vrací k sekorovskému mravenčení a posouvá je notně do současnosti… Dalším z pouličních komiksových projektů jsou samolepkové street-strips Vojty Šedy – fantaskní příběhy o tom, co všechno vás může potkat na ulici, a po jejichž přečtení se skutečně začnete pořádně ohlížet!
Vůbec domácích autorů se na KomiksFEST!u objeví jako mravenců - posuďte sami: Lucie Lomová spustí své Komiksové posvícení! už ve čtvrtek, 25. října v 18. hodin v 1. podzemním antikvariátě v Hybernské ulici. Jiří Grus představí Volemana jedničku a dvojku v galerii Kavárny Řehoře Samsy, Karel Jerie zase rozjede čerstvou Šifru Mistra Hanky a jiné práce v kavárně kina Lucerna. Studenti VŠUP představí své komiksové práce v kavárně Jericho, a v Popocafépetlu na Újezdě můžete vstoupit do Komiksového světa Josefa Fraška. Svou autorskou knížku Už se nebojím tmy představí a pestrým křtem (1. listopadu v kavárně Obratník) a hřejivou výstavkou doprovodí plzeňský kreslíř Vhrsti.

.

Návštěvníci filmového maratonu v kině Světozor mohou – byť jen v omezeném rozsahu horního foyer – popatřit na výstavu Českého komiksového plakátu, která měla svou premiéru na letošním Anifestu. Ke kinu Světozor a ke dvacítce filmů, které se v rámci festivalu objeví - včetně například exkluzivní předpremiéry filmu 30 dní dlouhá noc, české premiéry dokumentu V hlavě Alana Moora nebo projekce polských dokumentů mj. o úspěších mladých autorů – se vrátíme pozítří v pokračování našeho pozvánkového seriálu.
Autor:


Autor článku: Hibi

Související články:


cOny a cEny
03.04.2008 CRWECON 2008 – POZVÁNKA
12.03.2008 ANIMESHOW 2008
09.11.2007 JSME NA SPRÁVNÉ CESTĚ, ŘÍKÁ O KOMIKSFEST!U TOMÁŠ HIBI MATĚJÍČEK


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!