Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

CRWECON 2008 – POZVÁNKA

03.04.2008, autor: Sakyk

Třetí ročník Crweconu se uskuteční v sobotu 10. května 2008 od 10.00 do zhruba 22.00 hodin v pražském klubu NOD (Dlouhá 33, kousek od stanice metra B Náměstí Republiky). Podle organizátorů bude „ještě větší než obvykle“, podívejme se tedy čím a proč. A hlavně si tohle datum červeně označme v diáři. Účast povinná!!
Fotoreportáž z loňského ročníku čtěte zde.
Hlavním cílem Crweconu je usnadnit orientaci zájemcům o komiks, nabídnout jim základní fakta, novinky a zajímavosti a možnost vzájemného setkání. Jeden z pořadatelů, Jiří Pavlovský, se tentokráte nesnaží nalákat bagrem, ale jednoduše říká: „Nesnažíme se dokázat všem, že komiks je umění. Komiks je pro nás především zábava – a tenhle pocit chceme přenést i na návštěvníky. Crwecon není důstojná akce, a dokonce na ní není ani vstupné. Je to akce od fanoušků pro fanoušky. Promítání, přednášky, burzy, galerie, křty, filmy, prodej českých a zahraničních komiksů, figurek a triček, to všechno nemá jiný smysl než ukázat, že komiks je fajn... a pokud v někom začne poblikávat plamínek fandovství, tak mu ho pomoct rozdmýchat kýblem benzinu.“

Pozvánka na Crwecon 2008Mezi jednotlivými bloky programu stojí za zmínku kupříkladu anime blok, promítání filmů, přednáška o fenoménu Star Wars v komiksu, shrnutí nejnovějších komiksových trendů a nejúspěšnějších sérií, představení české verze cenami ověnčené série Mýty, křest dalšího dílu kultovní série Sandman a komiksového přepisu slavného Gaimanova Nikdykde, uvedení nového čísla magazínu Crew, vylíčení reinkarnace X-Menů v podání podivína Granta Morrisona či otevřený pohovor s vydavateli. Proběhnou tu i akce pro začínající malíře, kteří si budou moci vyzkoušet své schopnosti a naučit se nové triky. A kromě prodeje komiksů, alb, triček a figurek se chystá i dražba originálních kreseb Jiřího Gruse a dalších slavných výtvarníků!

Fabula Rasa – první komiksová cena udělovaná
čtenáři Zlatým hřebem celého večera se stane vyhlášení ceny Fabula Rasa. V zahraničí je tradicí udělovat vedle cen, o nichž rozhoduje odborná kritika, i ceny, které rozdělují přímo „fanové“, tedy ti, kdo žánrem žijí a nejlépe se v něm orientují. U nás se zatím o něco podobného v literatuře snaží třeba Akademie sci-fi, fantasy a hororu – ovšem žádná cena se zatím nemohla opřít o tak velký počet porotců jako je tomu v případě komiksového ocenění Fabula Rasa. Členy poroty jsou totiž stovky registrovaných přispěvatelů komiksové databáze www.comicsdb.cz (kde již dlouhou dobu návštěvníci hodnotí komiksové tituly a poskytují potřebné informace začínajícím čtenářům) a každým dnem přibývají další. Petr Litoš z nakladatelství Crew říká: „Tahle cena nás zaujala také proto, že i když potěší uznání pěti členů intelektuální poroty, tak názory čtenářů jsou pro nás mnohem zajímavější a směrodatnější. Nemusíme s nimi souhlasit, ale pro nakladatele představují názor, ať kladný nebo záporný, který stojí za to vzít v potaz. Fabulu Rasu považujeme za jeden z nejzajímavějších projektů současnosti, a proto jsme téhle soutěži poskytli prostor na Crweconu.
Vzhledem k tomu, že všeho moc škodí, rozhodli se pořadatelé omezit kategorie na ty nejdůležitější: nejlepší komiks, scénář a kresba – a to jak v kategorii českých, tak zahraničních titulů. A proč zrovna Fabula Rasa? Její pořadatel, David „Zack“ Zachoval vysvětluje: „Vzniklo to jen jako slovní hříčka, ale zalíbilo se nám to. Název naznačuje, že komiks je u nás stále ještě nepopsaný list. Nebo taky, že pracovat na komiksu je práce pro rasa. Můžete si vybrat.“

Připraveno na základě materiálů organizátorů. Další podrobnosti a informace ohledně celého Crweconu najdete na adrese www.crew.cz/crwecon. A Komiks.cz bude o přípravách akce podrobně informovat a přinese z ní rozsáhlou fotoreportáž.
Autor:


Autor článku: Sakyk

Související články:


cOny a cEny
12.03.2008 ANIMESHOW 2008
09.11.2007 JSME NA SPRÁVNÉ CESTĚ, ŘÍKÁ O KOMIKSFEST!U TOMÁŠ HIBI MATĚJÍČEK
08.11.2007 KOMIKSFEST! 2007 – (FOTO)REPORTÁŽ Z DRUHÉ KOMIKSOVÉ SOBOTY A Z AUTOGRAMIÁDY DAVIDA B.


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!