Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

PLÁNY CRWE NA ROK 2008

19.02.2008, autor: Sakyk

Pozadu se svými plány nezůstává za BB Artem ani nakladatelství Crew. V následujícím souhrnu si chystanou crwáckou nadílku na rok 2008 pěkně zrekapitulujeme. V přípravě je nový Usagi, gaimanovské Nikdykde, další čísla magazínu Crew, Bendisovy Tajné války i pokračování Simpsonů…
TITULY PŘIPRAVOVANÉ NA PRVNÍ POLOLETÍ 2008

Usagi Yojimbo 3 – Cesta poutníka, obálka.Usagi Yojimbo 3 – Cesta poutníka (Wanderer´s Road)
(Scénář a kresba Stan Sakai.)
Vychází v březnu.


Česky vydaná už sedmá, ale chronologicky teprve třetí kniha slavného ronina Usagi Yojimba od Stana Sakaie. V příbězích jako Mateřská láska, Návrat slepého prasete s mečem, Ostří bohů nebo Šógunův dar dostane hlavní hrdina zakázku na vraždu z neobvyklého zdroje, znovu se setká s Genem, aby spolu doručili vzácný čajový hrníček a pořídí si dokonce domácího mazlíčka. Navíc se dozvíme, proč je Usagi tak oblíbený u ještěrek tokagi a objeví se i jeho další osudový protivník. Jako speciální bonus kniha obsahuje krátký, ale divoký crossover o cestování v čase, ve kterém se Yojimbo potká s jedním z členů Teenage Mutant Ninja Turtles!
Recenzi Usagiho Yojimba 2 čtěte zde.

Crew2 č. 21, obálka.Crew2 č. 21
Vychází v březnu.


Další číslo komiksového magazínu nabídne explozivní dokončení Blacksada a hlavně spoustu upírů: jednoho, který si udělal specializaci na kněze, vampýra dokazujícího, že péče o rodinu nepřestává ani ve chvíli smrti, a navíc způsob, jak se zbavit největší upírské slabiny – zpopelnění prostřednictvím slunečního svitu. Vedle toho je připravena ukázka z Tajné války, článek o marvelovských Tajných válkách, Štěpán Kopřiva probere termín komiksová dekomprese, Lukáš Růžička rozebere Briana K. Vaughana a jeho chystaný titul Y: The Last Man a možná se vrátí i mučírna a další klasické rubriky.
Recenzi Crwe2 č. 20 čtěte zde.

Nikdykde, obálka.Nikdykde (Neverwhere)
(Scénář Mike Carey, kresba Glenn Fabry.)
Vychází v dubnu.


Tuto úspěšnou komiksovou minisérii stvořil Mike Carey (Lucifer) za pomoci preacherovského obálkáře Glenna Fabryho podle legendární knihy Neila Gaimana. Vypráví o světě pod světem, ve kterém žijí bytosti z těch nejděsivějších snů, světě, který má svá vlastní pravidla a každá chyba vás může stát život. Važte si proto reality, jelikož není zdaleka tak jistá, jak si myslíte – stačí potkat špatnou osobu a propadnete se…
Spider-Man 4 – Příčiny a následky, obálka.Spider-Man 4 – Příčiny a následky
(Scénář Michael J. Straczynski, kresba John Romita jr.)
Vychází v dubnu.


Další Spider-Man od Straczynského a opět trefa do černého. Po mohutném souboji se starým dobrým doktorem Octopusem nastává čas na nového padoucha... a na pokus zachránit manželství s Mary Jane. Jako obvykle tu čekají typické parkerovské problémy, ale také zelení hulkoidní (ale i ti obyčejní) mafiáni... a na pokec zaskočí i Doktor Doom a Captain America. Bude to obzvláště výživný svazek, ve kterém se dokonce vrátí i jedna zrzavá modelka.
Recenzi Spider-Mana 3 čtěte zde.

Tajná válka, obálka.Tajná válka (Secret War)
(Scénář Brian M. Bendis, kresba Gabrielle Del´Otto.)
Vychází v květnu.


Dokonalý scénář a dokonalá kresba, to se hned tak nevidí. Mistr dialogů a u nás dosud neznámý Brian Michael Bendis a čerstvý objev (aspoň v Americe) Gabrielle Del´Otto, který svou malbou může soutěžit i s Alexem Rossem, se dali dohromady a udělali svou moderní verzi marvelovských tajných válek. Kniha vyjde vázaná i s bonusy, které obsahují masivní výpisy z výslechů agentů Shieldu z Bendisova pera i náčrtky a alternativní obálky.Simpsonovský čarodějnický speciál – Nervy v kýblu, obálka.Simpsonovský čarodějnický speciál – Nervy v kýblu (Bart Simpson’s Treehouse of Horror)
(Autoři Mike Allred, Jeff Smith, Paul Dini, Peter Bagge, Evan Dorkin a další.)
Vychází v červnu.


První čtyři sešity z nepravidelné řady postavené na tradici televizních halloweenských/čarodějnických dílů. Což znamená, že většina příběhů je parodií na nějaké slavné hororové filmy – od Exorcisty až po Invazi lupičů těl. Mimo to je série zajímavá i tím, že každý díl tvoří někdo jiný – jak z klasického komiksu, tak z undergoundu. Ostatně, seznam tvůrců, kteří se podíleli na scénářích k první knize, mluví jasně.
Recenzi prvních Simpsonů čtěte zde.

Crew2 č. 22, obálka.Crew2 č. 22
Vychází v červnu.


Poněkud nestandardní obálka populárního komiksového magazínu uvnitř skrývá Fables a další várku hororových příběhů.

Batman – Deset nocí KGBeasta, obálka.Batman – Deset nocí KGBeasta
(Scénář Jim Starlin, kresba Jim Aparo.)
Vychází v červnu.


Tímto knižním souborem scenáristické legendy Jima Starlina a známého kreslíře Jima Apara začíná Batmanovo temnější období, mnohem víc laděné do drsné školy. Dojde tu na pátrání po sériovém vrahovi, který hází své oběti do kontejnerů... a hlavně se netopýří hrdina střetne s agentem KGB, který přijel do Gothamu zabíjet (a rozhodně se nehodlá držet zpátky).

DALŠÍ TITULY PLÁNOVANÉ NA ROK 2008

Simpsonovi 2 – Komiksový nářez
(Autoři různí.)


Před Vánocemi 2008 by se mělo objevit přímé pokračování klasických dobrodružství nejslavnější (žluté) rodiny, které obsahuje další čtyři příběhy ze začátků komiksové série. Se Simpsonovými se vydáme do cirkusu, Lisa nastoupí dráhu hudební hvězdy, ponoříme se do těla Montgomery Burnse (klid, v miniaturní ponorce) a Bart vydá (notně upravený) Lisin deník.

Usagi Yojimbo 4 – Dračí spiknutí (Dragon bellow conspiracy)
(Scénář a kresba Stan Sakai.)


Ve druhé polovině roku 2008 vyjde ještě jeden Usagi – a tentokrát to bude jeden dlouhý masivní příběh, ve kterém se protnou osudy většiny hrdinů, se kterými jsme se zatím stihli seznámit. Během spiknutí, které má za úkol svrhnout šóguna, se přátelé stávají protivníky a naopak. Schyluje se k dlouho očekávanému souboji o moc a poteče… krev.

Vycházející hvězdy 2 – Moc (Rising Stars 2 – Power)
(Scénář Michael J. Straczynski, kresba Christian Zanier.)


Druhá část Straczynského komiksové prvotiny, v níž se uzavře příběh války superhrdinů proti lidem. Odehrává se deset let po událostech jedničky, kdy se vzbouřencům podaří ovládnout celé jedno město. Schyluje se k překvapivým odhalením i k poslednímu souboji – a ten rozhodně nebude bez obětí…
Recenzi prvního dílu čtěte zde.

Lobo: Soukromé očko (Lobo City)
(Scénář Alan Grant, kresba Val Semeiks.)


Návrat ke klasice, k původní řadě v podání Alana Granta a Vala Semeikse, který by se mohl klidně jmenovat Malý pitaval z velkého Loba či Četnické krvotrysky. Příběh o tom, jak se Lobo stal soukromým detektivem a co dobrého z toho vzešlo, respektive, kolik lidí při tom umřelo… Jak si Lobo poradí ve světě drsné školy?

Punisher – Od kolébky do hrobu (Punisher – Born)
(Scénář Garth Ennis, kresba Darick Robertson, Richard Corben a další.)


Mohutný soubor všech punisherovských speciálů, mapující jeho život od dětství (příběh Tygr), přes jeho vojenskou kariéru ve Vietnamu (Zrození), až po jeho chycení a uvěznění (Cela)... a nakonec i jeho úplně poslední příběh, odehrávající se ve světě po atomové katastrofě, nazvaný prozaicky Konec. Každý příběh měl na svědomí jiný malíř a všechny samozřejmě napsal Garth Ennis.

Sandman 6 – Báje a odlesky (Fables and Reflections)
(Scénář Neil Gaiman, kresba Kent Williams, P. Craig Russell, Jill Thompsonová a další.)


Zatím nejzásadnější díl Sandmana – nejenže obsahuje celých devět příběhů, ale začíná se v nich rozehrávat příběh Sandmanova syna, který podstatně ovlivní život celé říše snů. Dostaneme se do revoluční Francie, do antiky, do pekla i do rajské zahrady, poznáme zamilovaného vlkodlaka, Marca Pola, Abela a Kaina, prababičku Johna Constantina i posledního císaře Ameriky. Dozvíme se, jak to bylo doopravdy s Orfeem a i to, že obchodní transakce se Sandmanem nemusí dopadnout vždy podle představ…
Recenzi pátého dílu čtěte zde.

Spider-Man – Kravenův poslední lov
(Scénář John M. DeMatteis, kresba Mike Zack.)


Temný a atmosférický příběh, ve kterém Kraven pohřbí Spider-Mana zaživa a převezme jeho roli, napsal DeMatteis (...dříve známí jako Liga spravedlnosti) a ponořil se do mozku pavoučího muže tak jako nikdo předtím.

New X-Men – Imperium
(Scénář Grant Morrison, kresba Ethan Van Sciver.)


Morrisonův apokalyptický příběh se dočká svého rozuzlení. Mutanti jsou tak blízko svému vyhlazení, jako snad nikdy předtím. Šílená Cassandra má nejen mozek profesora Xaviera, ale i celou Shi´arskou flotilu na povel. Beast je v kómatu a John Sublime a jeho U-Meni jsou čím dál nebezpečnější a mocnější – prostě jde o kejhák.


TITULY PLÁNOVANÉ NA ROK 2008 VE SPOLUPRÁCI S BB ARTEM

Preacher 4: Křižáci
(Scénář Garth Ennis, kresba Steve Dillon.)


Schyluje se k prvnímu velkému krvavého klání mezi ex-farářem Jesse Custerem a organizací Grál, vedenou Herr Starrem a neskutečně tlustým papežem – v sázce je (ne)život irského upíra Cassidyho.

Transmetropolitan
(Scénář Warren Ellis, kresba Darick Robertson.)


Napůl politická satira, napůl cynické sci-fi, navíc se skvělým charismatickým hrdinou, novinářem, ochlastou a rváčem Spiderem Jerusalemem.

Punisher – Na začátku
(Scénář Garth Ennis, kresba Lewis Larosa.)


Punisher v mnohem drsnější a brutálnější komiksové řadě MAX: zmizeli superhrdinové i komičtí padouši, svět je reálnější a zločiny krutější. Tomu odpovídá i kresba, v níž pohodového Dillona nahradil temnější Larosa.

Batman – Long Halloween 1
(Scénář Jeph Loeb, kresba Tim Sale.)


Inteligentní a propracovaná detektivka z Batmanových začátků, sevřený příběh o vraždách členů mafiánské rodiny, v němž mají čtenáři všechny stopy na dosah.

Y: The Last Man
(Scénář Brian K. Vaughan, kresba Pia Guerra.)


Postkatastrofická apokalypsa o posledním žijícím chlapovi na zemi – a jeho opici. Příběh o tom, že být jediným mužem není taková sranda, jak by si člověk představoval…

Ultimates 1
(Scénář Mark Millar, kresba Bryan Hitch.)


Historie Marvelu pěkně od začátku, moderně... a také dost drsně. Nepřístupná verze Avengers, ve které se manipuluje, mučí, zabíjí a Hulk jí lidi...

Fury
(Scénář Garh Ennis, kresba Darick Robertson.)


Voják Nick Fury se vrací z penze zpět do akce, aby se postavil starému protivníkovi…

Připraveno na základě materiálů Crwe.
Autor:


Autor článku: Sakyk

Související články:


superHRDINOVÉ
10.10.2016 Scooby Doo: Bláznivý crossover televizního seriálu - 60 %
08.12.2014 Jak přežít (2): Naučte svou kočku sednout na povel - 100 %
01.12.2014 Jak přežít téměř cokoli (1): Přečetl, přežil, nepoblil jsem se - 100 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!