Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

SIN CITY (3) - DVA ZÁKLADNÍ DŮVODY PROČ SI MĚ SIN CITY NAVŽDY ZÍSKALO

24.01.2002, autor: Vojta

Ale teď už zpátky k Dámě pro kterou se zabíjí a tomu, jak se jí z celkem normálního člověka (tedy mě) podařilo udělat Frankova totálního obdivovatele (ale ne tak, jak si myslíte, vy buzíci). Stačily jí k tomu pouhé dvě finty.
První finta. Dáma pro kterou se zabíjí si mě získala díky tomu samému triku, kterým Quentin Tarantino dostal Vás ve svém kultovním filmu Pulp . Fiction. Triku, řečenému třemi slovy: rozbitá časová posloupnost. Na tomto principu je založeno celé Sin City. Booky a povídky se doplňují v úžasný a drtivý kaleidoskop, který vás zaručeně strhne s sebou. Frank Miller vám totiž dopřává vzrušující a nanejvýš zábavnou možnost hledat a nalézat malé drobnosti a narážky ukryté v mozaice příběhu (příklad: Hele, ten chlápek s tou křížovou jizvou na čele co v Jenom další sobotní noci muchluje Marvovu oblíbenou tanečnici Nancy, není to John Harrtigan ze čtvrtého booku – tedy z Toho žlutého parchanta? – no jasně že je). Navíc je naprosto super mít možnost se na tu jednu a samou událost podívat z více úhlů. A právě v Dámě pro kterou se zabíjí je to skvěle vidět, protože děj se prolíná s bookem prvním a tak nejen Marv pomáhá Dwightovi s odstraněním Manuta a zachraňuje mu život, ale hlavně můžete v krátkých prostřizích sledovat jeho cestu za pomstou z prvního booku. A vy vidíte jako by do zákulisí (Scéna v hospodě z prvního dílu, když Marv trochu zmáčkne vyhazovače, se skvěle doplňuje s pátráním dvou detektivů po Dwightovi a vše je nakonec umocněno skutečností, že zničení hlavního Marvova protivníka se odehrává pouhou noc před tím, než Dwight s přítelkyněmi vykydlí Lordovo sídlo. Opravdu fascinující).

Druhá finta není možná na první pohled tak zřejmá, o to je však silnější. Jsou jí ženy. Tak. Překvapeni? Vysvětlím. V případě Franka Millera totiž nejde o nějaké . obyčejné ženy. Jde o bohyně. Takže je jasné, proč mě tak oslovily. Když jde o sex, tak už nejde o nic jiného. Tedy v Sin City jsou ženy takřka jen jednoho druhu. Jsou to – pardon my french – děvky. A to děvky ze Sin City. Ty nejlepší na světě. Ale nejenže jsou nejvíc sexy a nejlepší v posteli (no, spíš na sedadle náklaďáku), ony jsou i ty netvrdší ženské jaké jste kdy viděli. Bouchačka je jim bližší víc než cokoliv jiného a taky je umí používat. Pokud jde o sex-stupnici, tak na vrcholu pomyslného žebříčku jednoznačně stojí Gail. Důvody jsou jasné. Nejen, že je na S/M, nejen že je druhá nejdrsnější z „holek“, ale hlavně miluje Dwighta čistou, nezištnou láskou. Co by jste chtěli od dívky víc? Je tedy jasné, kým z postav Sin City by chtěl autor těchto řádků nejvíc být. A ač je to jen můj osobní názor, zdá se, že Frank Miller zastává úplně stejný, protože Gail věnuje nejvíc prostoru.
No, a na dalších stupních tohoto žebříčku na vás čekají ostatní „holky“ ze Sin City. Rozhodně můžete vybírat naprosto se zavřenýma očima (ale hlavně se soustřeďte na Wendy a zvláště Goldii). V Sin City nejsou jen prostitutky a Ava (i když Ava), ale jsou tam rozhodně ve velké většině. Kromě nich potkáme ještě barmanky a tanečnice v country barech. Zde je nutno upozornit hlavně na Nancy z booku Ten žlutej parchant, která skvěle tančí a dělá striptýz.
A teď důležitá otázka. Goldie a „holky“ byly už v prvním booku. Tak proč jsem si jich všiml až teď? To proto, že v Sin City na ně nezbyl skoro žádný prostor (všechen ho vyžral Marv) a tak jsem skoro neměl šanci nějak je podrobněji „poznat“. To v pozdějších dílech už je to jiné. V nich už na ně zbude prostoru dost a tak si můžou po libosti zabíjet a i jinak posouvat děj kupředu.
Ale ještě nesmím zapomenout na Miho (to ona je ta nejdrsnější „holka“ v Sin City). Ovšem pozor! Na Miho není nic sexy . Miho je stroj na zabíjení.

Příště: Hyperzabíječi v Sin City.

Autor:


Autor článku: Vojta

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum
Související články:


Noire styl
06.02.2013 Blacksad: Zvířata radí, pátrají, informují - 100 %
15.01.2013 Criminal: Povedlo se naklonovat další Sin City - 90 %
02.11.2012 Joker: Už není šílenec, zblázní se z toho Batman? – 70 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!