Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Punisher Max (vol.6): Barracuda aneb hurá na žraloky - 70 %

29.10.2012, autor: Drakeus

Většině lidí si při slovech jako oceán, loď, slunce, rybaření či Miami pravděpodobně vybaví prázdniny nebo dovolená. To podle toho jestli makají nebo ne. Frank Castle taky maká, ale dovolenou ani prázdniny nezná, takže to znamená, že oceán v okolí Miami bude rudý jako plavky Davida Hasselhoffa.
Po jedné klasické akcičce proti drogovému gangu, uvízne Punisherovi za nehty vedlejší produkt. Chlápek, který dělal portorikáncům nafukovací pannu. Ten sice požaduje po Punisherovi ochranu, ale Frankovi je docela ukradený. Ale jen do té doby, než tenhle maník začne vyprávět o svém zaměstnavateli. Firmě Dynaco a jeho majiteli Harry Ebbingovi. Kdysi třetiřadá firmička se během pár let stala nejúspěšnější energetickou firmou v Americe. Jasné je, že prodejem emisních povolenek to nebylo. Dynaco mělo smlouvy na dodávku většiny energie do státu Florida. A pokud někdo kontroluje většinu něčeho, nikdy to nedělá dobrotu. Zvláště pak, když se jedná o energii, na které jsou závislá celá města, nemocnice, instituce a pod.

Když se hlavounům z Dynaca donese, že nafukovací panna přežila, a navíc je majetkem Punishera, rozhodnou se jednat. Pan Ebbing zná ze své “návštěvy“ nápravného zařízení vhodného člověka, který by podle něj mohl vyřešit oba jeho problémy naráz. Člověka, který si kromě orálního sexu dokáže užít i zabíjení. Barracuda. Více než dva metry vysoká, plešatá, jako uhlí černá hrouda svalů s líbezným úsměvem se pomalu rozjíždí směrem k Punisherovi. Zdá se, že Frank Castle narazil na protivníka, na kterého jen tak nezapomene...

Ano, opět se pod scénář k šestému Punisherovi podepsal Garth Ennis. A opět vás může šokovat vulgarita a brutalita už od prvních stránek knihy. Dalo by se skoro říct, že se jedná přímo o kýbl krve, vchrstnutý čtenáři do tváře. Sprostá mluva je u Ennise už jakýsi trademark, tady mi to už ale v některých pasážích přišlo mírně křečovité. Taková snaha být za každou cenu za špatnýho. Naopak Barracuda hláškuje skvěle, tady sprosťárny nevadí. Příběh je tentokrát v rámci možností zašmodrchaný, sledujeme paralelně dvě dějové linky, dokonce i dokáže překvapit.

Goran Parlov je v Punisherovi nový a hnedle se uvede vcelku příjemnou kresbou. V některých momentech hodně zjednodušená, někdy naopak až moc detailní. Každopádně nehrozí to, co mi docela vadilo na Punisherovi, když ho kreslil Steve Dillon. Myslím tím taková jakoby vážnost, jde přece o zábavný úchylný zabíjení a tomu by měla odpovídat kresba. Žádný strohý vykreslování, trochu cartoon stylu, veselá brutalita, zakulacený ženský a svalnatí řízci. Tohle všechno Parlovova kresba má. Když k tomu dodáte parádní obálky od Tima Bradstreeta, vyjde vám docela slušný Punisher, u kterého je vysoká pravděpodobnost, že se pobavíte. Co sakra chcete víc po akčním komiksu?!
Autor:


Autor článku: Drakeus

Detaily o sérii

Série: Punisher (CZ)
Země vydání: Česká Republika
  Země původu: USA
Související články:


superHRDINOVÉ
01.04.2018 Ovocný komiks 3: Fazole s mákem s gustem souloží s burskými povidly - 0 % - AKTUALIZOVÁNO
10.10.2016 Scooby Doo: Bláznivý crossover televizního seriálu - 60 %
08.12.2014 Jak přežít (2): Naučte svou kočku sednout na povel - 100 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!