
Druhým příběhem je Ostrov. Hellboy se osvobodí ze spárů, nebo spíš ploutví, čarodějky Bog Rúši a moře ho vyplaví u bezejmenného ostůvku. Ve vraku lodi se sejde u rumu se třemi námořníky. Trochu problém je, že jde o duchy tří námořníků. Jejich pitku ale překazí čarodějnice, která musí stůj co stůj odhalit Hellboyovi tajemný původ vzniku země, Bohů apod.

Na posledních stranách nám ještě tvůrce Hellboye ukáže něco ze svého skicáře. Podivná místa jsou pravděpodobně na dlouhou dobu poslední výtvor, pod kterým je podepsán pouze Mike Mignola. Následující kniha Pražský upír má Mignolu pouze jako scénáristu. Škoda, od rozlučkového dílu Hellboye jsem čekal trochu víc. Po příběhové stránce je to tak půl na půl, protože Třetí přání je super. Jak celkovým vyzněním příběhu, tak super pointami samotných přání. Je to místy sice trochu zvrácené, ale nadmíru zábavné.

Příběh má všechno, co má správný Hellboyovský příběh mít. To znamená monstra, obří bitky, kde se nádherně filetuje. A hlavně pointu, která musí pobavit. No a přesně tohle všechno, navíc zabaleno do tradiční potemnělé kresby, Tři přání mají. Na rozdíl od Ostrova.
Neříkám, že úplně všechno je tady špatně, ale příběh trpí jistým syndromem vyhoření. Člověk si to čte a čte a najednou se ztratí, tak začne znova. A pak zase neví, o čem je řeč.

Ale já jsem blbej, nechci u toho hluboce hloubat jako děda Lebeda. Chci trochu tajemna, trochu historie, trochu mýtů, to všechno promíchat a podávat tak, jak to bylo dřív v dobách Sémě Zkázy, Probuzení ďábla či Spoutané rakve.


Jinak, co se týká zpracovaní knihy, nejde Comics Centru nic vytknout. Vázaná, sběratelská verze knihy potěší fandy, co chtějí mít doma něco víc než obyčejní konzumenti, pro které je připravena klasická levnější brožovaná verze.
Co je uvnitř, to už je věc druhá a tentokrát se červený hromotluk zastavil tak na půli cesty.