Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

COMICZCON 2003 - CO NÁM CHYSTAJÍ VYDAVATELÉ

23.01.2003, autor: Hibi, TheO

Pod touto položkou v programu comiCZconu se skrývalo jediné: namísto obtížného tahání informací z webů a auditorií se vydavatelé sešli pěkně pohromadě a na živo, takže meteorický roj otázek nakonec přeci jen poněkud osvítil temná zákoutí jejich tužeb a plánů pro rok 2003…
   Oproti loňsku se obtížně natahované hodinové debaty stáhly do jedné panelové diskuse, a tak byla nakládačka ze strany vydavatelů opravdu výživná – pokud se ji podaří dodržet. Vězte tedy, že informace a data jsou bez záruky, a to i ze strany vydavatelů.
 
   Crew + Netopejr
. Jak se zdá, komiksová horká brambora Batman: Návrat Temného rytíře nakonec skončila v crwavých pazourech – jeden z dalších millerovských majstrštyků provází taková pověst, že „po něm ať přijde potopa“. Mezi dalšími sliby bez konkrétního data se objevil druhý Sandman 2: Dům panenek a Lobo´s Back, naopak Karlem Netopejrem Petříkem dlouho slibovaný Sláine: Rohatý bůh má již první díl na cestě do tiskárny, a do Vánoc bychom se měli dočkat trilogie kompletně. Nepoučen nízkými prodeji Video noire, ale se stejným leskem v očích pak ještě doklopil ještě sérii 100 Bullets . , v níž se rozdávají pistole a volňásky na pomstu… (Oficiální stránka u DC Comics  včetně ukázek, ovšem na stránce Eduarda Rissa si můžete prohlédnout nebo přímo objednat originály jednotlivých stránek.)
   Největší pecka ovšem přišla až po mnohé vytáčce: původní redakce obnoví dvouměsíčník CREW – pod drobně pozměněným názvem (pravděpodobně CREW2), za to v duchu „zlaté éry kolem sedmičky a osmičky“. Křest prvního čísla se odehraje na dubnovém Knižním veletrhu, tloušťka, počet barevných stran i cena 99,- by měly udržet crwavý standard; na prvních stránkách bychom měli potkat klasika Loba, několika odřezků Red Meatu a také Alana Moora. (Takto zní tato informace oficiálně v podání Jiřího Pavlovského na webu CRWe.)
 
   BBArt
.    Nakladatelský mamut napájí český komiksový trh především ze tří pramenů: francouzskými sériemi, sběratelskými Velkými knihami komiksů a zámořskými majstrštyky. Z prvního proudu se budeme muset (a podle nízkých prodejů asi nikoli s těžkým srdcem) rozloučit s pány Colbym, Niklosem Kodou a tahounem série IR$ Larrym B. Maxem; na jejich uvolněná místa by měli nastoupit Třináctka, navazující nejúspěšnější a dlouhodobě oplakávaný titul zkrachovalého Barlow Comics (počínaje číslem čtyři, o vydání předchozích tří čísel v jediném svazku se diskutuje s vydavatelem), a Thorgal (zděděný po Modré CRWi), doplněni ještě o rozkošné Trolly z Troy (domovská stránka ve francouzštině).
   Velké knihy by měli rozšířit Strážci a dočkat bychom se mohli i oblíbených ohníčkovských pračlověků Seka a Zuly dvojice Neprakta-Švandrlík.
   Sérii letošních booků měl dík crwavým lobby (i přes paradoxní neprodejnost Ligy výjimečných) vévodit Alan Moore s libůstkami jako Top Ten (že by také na Knižním veletrhu?), Swamp Thing nebo From Hell (ano, tenhle book se ve značně zjednodušené formě objevil i v kinech s Johny Deppem prohánějícím se po pražských ulicích); do prázdnin bychom se měli seznámit s Little Annie Fanny. , lechtivou a nadsazenou satirkou (nebo satyrkou?) z Playboye, a do Vánoc dorazí i nejchytřejší dítě na Zemi Jimmy Corrigan; v jednání jsou ještě práva na ennisovky Punisher a Preacher.
 
   To je asi tak vše: kalibry z Calibre se odmítli diskuse zúčastnit, motostrůjci zůstali skromně sedět v obecenstvu s tím, že jejich „ediční plán“ se dlouhodobě nijak nemění – a je na jejich webu www.motkomiks.cz.
 
   Jak se zdá, máme se opravdu nač těšit. Ať jsme ještě zmlsanější a přeintelektualizovanější – jen když bude co dobrého na čtení!
Autor:


Autor článku: Hibi, TheO

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum
Související články:


cOny a cEny
03.04.2008 CRWECON 2008 – POZVÁNKA
12.03.2008 ANIMESHOW 2008
09.11.2007 JSME NA SPRÁVNÉ CESTĚ, ŘÍKÁ O KOMIKSFEST!U TOMÁŠ HIBI MATĚJÍČEK


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!