Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

ALPHA 2 - BOGDANOVŮV KLAN ANEB ALPHA, TO NENÍ (V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ) MARIÁN ČALFA

30.04.2003, autor: OBR

Je pravdou, že výše zmiňovaný převlékač politických kabátů Marián Čalfů nemá s hrdinou akčního komiksu, sympatickým Alphou, nic společného. Usměvavý Marián jezdil jako veliký komunistický potentát často do Ruska, a že už tam asi nejezdí, protože to už není země jemu zaslíbená, ale země zbídačená, prolezlá krvelačnou mafií a bandou hlavounů, která není schopná vládnout, a kde je možné zemřít hlady anebo vydělat miliony rublů, a pak si třeba za ně koupit celé město - viz Karlovy Vary…
Nevíte, o čem je řeč? Přečtěte si recensi prvního dílu série.
.    Samozřejmě, že Vás nechci zatahovat do politických bludů, ale pouze nastiňuji situaci v zemi, do které přijíždí mladý, krásný, neohrožený (jak jinak) mladík ve službách CIA, aby se znova setkal s okouzlující ruskou ženou, samozřejmě vdanou (jak jinak) Asjou Donkovovou a zároveň vypátral, kam se poděla hromada rublů z prvního dílu, kterou někdo s pomocí palných zbraní a několika lidských mrtvol zcela normálně čajznul.
   Ten udatný hrdina se jmenuje Julien Morgan, a jeho nadřízení mu říkají ALPHA; občas si tento mladík musí zahrát na malíře moderního umění, a také navíc umí slušně (velice slušně - jak jinak) pomilovat ženskou - protože Asja se s ním na konci prvního dílu pomiluje (ač krvácí z nohy) a je z toho zcela hotová. A vlastně i on. Ona však musí odjet z překrásné Francie nazpět do chladného Ruska za ještě chladnějším manželem, který jí do problému s tou kupou ukradených peněz namočil; Amorovým šípem zblblý Alpha vyráží za ní pátrat, pátrat a mr… pátrat.
.    Tak končí první díl nazvaný Výměna a začíná díl druhý Bogdanovův klan, jejž vydalo nakladatelství BB art, za což mu budiž země lehká. Oba dva díly napsal již (prý) zemřelý frantík Rénard, zkušený to scénárista, a celé to namaloval "ruskij moloděc" Jigounov. Celým dílkem, přesto že je značně komplikované a místy nepřehledné až ukecané, se vine zvláštní fluidum, které Vás nutí číst dál a dál - a navíc se vlastně i Vy, jako čtenář, zcela zahledíte do té ruské DĚVOČKY, a potají pak budete po nocích snít o tom, proč Vy nejste tajným agentem, proč Vy nemáte takové štěstí, proč… A v momentě, kdy Vaše manželka začne vedle Vás odporně chrápat, tak jí s velkou chutí zamezíte přívod kyslíku do její tlusté hrudi a nad její chladnoucí tlamou budete (již) zcela v klidu něžně šeptat: "ASJENKO, kde jsi, ty moje… přijď za svým kolouškem…"
.    Jak již napsal o kresbě v prvním díle vedoucí naší pionýrské skupiny, sám velký SAKYK, že navazuje na tradici francouzských kriminálek ze 70. a 80. let, tak já s ním bez výhrady souhlasím (co mě také zbývá); dále ovšem píše, že nevyrovnanost v modelování obličejů je zarážející, a tak si tady dovolím oponovat - napsal bych ,že právě tato "nevyrovnanost" nám přibližuje postavy blíže k naším srdcím, blíže k nám obyčejným lidem (kriminálním typům a k hrdobcům)…
 
.
 
   S čistým svědomím můžu dodat, že máte-li rádi špionážní (trošičku romantické) komiksy, tak si tento, nejraději rychle, sežeňte, a řádně v knihkupectví zaplaťte - ne jako když mě chytli u těch elektronických bran, které šíleně houkají - a zcela s chutí jej "přežvýkejte". Nic světoborného, nic super extra, ale jinak je to docela chutná a výživná komiksová krmě. Bude-li pokračování, budu velmi potěšen. Musím napsat těm z toho nakladatelství BB art, ať to určitě vydají, jinak že na ně pošlu svého právního zástupce jménem Marián Čalfa a ten už jím ukáže zač je toho… Jéééé… Hahaha… No vidíte, a pak, že prý s ALPHOU nemá (a nebo nebude mít) vůbec nic společného. Kecy.
Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Alpha 2 - Bogdanovův klan
Série: Alpha
Scénář: Pascal Renard
Kresba: Youri Jigounov
Překlad: Tomáš Bicek
Žánr: Kriminální, thrillery a válečné (CZ).
Rok vydání: 2003
Počet stran: 48
Formát: A4
Vydavatel: BB/art
Odkaz: http://www.bbart.cz/komiks.asp?id=133
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Francie
Související články:


Francouzské série
13.09.2021 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix - Aktualizováno
13.09.2021 Velký přehled časopisů s komiksy (27) - Lucky Luke
09.05.2005 TROLL ANEB PROČ VZNIKL DONŽON


    


Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!

Rozhovor s největším (182 cm) fanouškem Káji Saudka.

     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!