Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

ALVIN NORGE 03 - LUCYBER

06.08.2003, autor: OBR

Na začátek této recenze se Vás zeptám, zdali Vám chutnala první cigareta a zdali jste jí vykouřili až do konce…? No já si myslím, že nechutnala, a také, že Vám bylo hodně blbě a možná, že jste i vyzvraceli kaviár, co jste na párty ukradli svému otci, když si zrovna ve chvíli volna četl nějaký sexy komiks… Mě nechutnalo první žváro stejně jako Vám, a totéž se dá říct o Alvinu Norgem. Ale cigára se stejně tak nějak pomaloučku vnutí, tak proč ne on?
.    Jak pravím, nezachutnal mě ani první díl (@Peklo.zcom) o stárnoucím počítačovém pomatenci, jménem Alvin Norge, který místo normální práce vymýšlí - prý nechtě - programy, co pak ubližují lidem, a taktéž mě nešmakoval ani díl druhý (Hořké proměny), protože je stejný a nechutný jako ten předtím.
   Ale dřív nebo pozdějc se někdy stane, že cigareta Vás začne pozitivně  dráždit. Zvyknete si na její tabákovou vůni, zdraví škodlivý  nikotin Vás začne návykově oblbovat, a náhle  máte pocit, že Vám to celé  šmakuje, a ono to opravdu chutná, a navíc je z toho i takový rituál (viz první ranní cigaretka), a tak zapomenete… a… a… a… a?!
   Prostě jsem začal  číst třetí díl  této série z nakladatelství BB art,  a  bláhově jsem si myslel, že budu konečně křičet nadšením z TOHO, že mě TO začalo nadnášet (jako ty cigára),  a že konečně poznám blaho v mém malém mozečku,  a že…
   Řeknu Vám to  jednoduše: HOVŇAJS.
   Zvracím stále…
 
   Alvin Norge má syna. Vytvořil si ho sám, uvnitř počítače. Jenže pokud Norge je některými fanatiky označován za Satana, tak se jeho syn skutečně potatil. Má schopnosti, nad kterými zůstává rozum stát – a začíná přesahovat svět, ve kterém byl stvořen.
   Špatná zpráva je, že Alvin Norge má prostě talent na tvoření monster.
   Dobrá zpráva je, že tohle monstrum už možná bude jeho definitivně poslední. Leda že by Alvin dokázal přežít vlastní smrt.
anotace nakladatele
 
   V poslední době jsem četl několik desítek komiksů,  několik sérií (sakra vychází u nás vůbec takové množství?!),  ovšem  tyto tři díly jsou nejslabší,  nejpopletenější  a nejmíň záživné.
.    Autor a kreslíř v jedné osobě, Chris Lamquet,  má patrně velmi rád počítače, miluje náznaky erotiky a zbožňuje Molmola (tak jako Hibi) a chtěl by napsat a nakreslit super komiksový  thriller.
   Ve třetím díle se objeví postupně skoro všechny důležité postavy z dílů předešlých: pomatenec Alvin, chudá  holka z východu  Olga, virtuální striptérka Kimberley,  malinkatý  počítačový otrok Molmol, sexy, ale trochu omezená vyšetřovatelka z FBI a další a další důležité i nedůležité "figury". A navíc se zrodí (bez pupeční šňůry) na prknech, které znamenají komiksový svět, Albínův (opravuji - Alvinův) syn a plochá zápletka dostává další zdánlivou, ale stejně plochou injekci. Vše končí tím, že Olga Těreškovová ze sebe na posledních obrázcích udělá vyhublou myšku Miniie a v dalším díle budeme mít zasejc  o čem psáti a vyprávěti…
   Asi začnu místo cigaret kouřit  kubánské doutníky.
 
   Celou tuto komiksovou "křižáckou výpravu" mohla zachránit  jedině (snad) grafika. Stačí napsat: nezachránila. Je mě to vnitřně  líto, že moje kritika je takto drsná. I moje děti říkají, že jsem tvrďák, když je mlátím bejsbolovou pálkou kvůli tomu, že měly hlad a kradly v potravinách psí konzervy.
.    Život je však takový a v dnešní době se nikdo s nikým nemazlí a jestli se někomu nebude moje recenze líbit, tak mu JÁ osobně ukážu, jak se s tou pevnou dřevěnou věcí hraje ten staromódní americký sport, a to na jeho ksichtě.
 
   Co dodat na závěr?
   Věřím, že se i přesto najdou čtenáři, kterým se tato dlouhá série velice zalíbí a vymění jí s radostí za bibli, ležící  vedle nočního stolku na pátém oddělení psychiatrického ústavu. Já  osobně si  raději  ponechám svou  svatou knížku na starém praktickém  místě a  večer si v klidu zapnu své PC, abych na monitoru spatřil sexy nažhavenou  Kimberley, kterou pověřím například zničením našeho skvělého  parlamentu či nadbytečného senátu…
   To bude super!!!
Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Alvin Norge 3 - Lucyber
Série: Alvin Norge (CZ)
Scénář: Chris Lamquet
Kresba: Chris Lamquet
Překlad: Richard Podaný
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Rok vydání: 2003
Počet stran: 48
Formát: A4
Vydavatel: BB/art
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Francie
Originál: Alvin Norge 3 - Lucyber
Související články:


Francouzské série
04.03.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix - Aktualizováno
04.02.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (27) - Lucky Luke
09.05.2005 TROLL ANEB PROČ VZNIKL DONŽON


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!