Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

GARFIELD 13 - GARFIELD POLYKÁ PÝCHU

18.08.2003, autor: Yan

Padají lustry ze stropu. Tříští se okna. Vzácné vázy se rozbíjejí při pádu z krbu. Odie odlétává o několik metrů dál po mohutném nakopnutí. A Jon se jen ptá sám sebe "Proč jsem si pořizoval kocoura?". Cítíte vůni lasaní? Slyšíte půlnoční kočičí koncert na plotě? Ano. Garfield je tu. Konečně.
.    Je tu konečně další várka příběhů nenažraného kocoura, který trpí sadistickými sklony a má slabost pro plyšové medvídky. Má rád jídlo, sám sebe, využívá a zneužívá svého pána a veškerou zlost si vybíjí na prosťounkém psíkovi Odiem. Jak jinak že?
   Garfield je fenomén. Jeden z nejoblíběnjších comicsů u nás. Tak jako Asterix vychází poměrně pravidelně, a stejně jako Asterix se může pochlubit poměrně vysokým počtem vydaných dílů. Aktuální Garfieldův sešit má již pořadové číslo třináct. Asterixovi už sice vyšlo téměř dílů dvojnásobek, ale má výhodu několika let náskoku a Garfield ho dohání mílovými kroky. Tedy kočičími skoky. Třináctka je všeobecně považována za nešťastné číslo. Jak je tomu u Garfielda?
 
   Snad není třeba tuto sérii amerického kreslíře Jima Davise představovat: Garfieldovy stripy se u nás objevovaly hned v několikatero dennících, v televizi běžel kreslený seriál a připravuje se celovečerní hraný film.
.    V tomto díle se setkáme většinou se starými známými z předchozích dílů, ale některé postavy se již v sérii neobjevují: v tomto vydání stripů můžete postrádat například veterinářku Lízu. Milostné pokusy, které většinou končily bezúspěšně, bude holt muset Jon zkoušet na jiné ženy, a samozřejmě zůstane věren své tradici proutníka krajně neschopného - ku Garfieldovu pobavení.
   Koho zde tedy najdeme? Takže kromě zmíněného trojhvězdí Garfield, Jon a Odie se objeví Arlena, s níž udržuje Garfield platonický vztah plný narážek na Garfieldovo tlusté břicho a Arleninu díru mezi předníma zubama. Garfield s Jonem pojedou navštívit Jonovy rodiče na venkov, objeví se roztomilé kotě Nermal, na nějž je Garfield téměř alergický. Jon s Garfieldem navštíví také rychlé občerstvení, ve kterém pracuje Irma, která je jako vždy tak trochu mimo a tak trochu nestíhá, a  nesmí chybět spory o televizi (většinou je vyhrává silnější - tedy Garfield). Všichni víme, jak Garfield nenávidí pondělí. Zde na něho číhá nástraha z největších - nekonečné pondělí... Humorná eskapáda nás čeká, když se Garfield zamotá do rolety a nesmí chybět událost, které se Garfield bojí nejvíc: dieta. Garfieldův dům navštíví dokonce krysy, se kterými se bude muset vypořádat, ačkoliv nemá lov myší zrovna v lásce, a ani útěk z domova, spolu s Odiem, neskončí dobře: Jon bude muset Garfielda a Odieho dokonce koupit nazpět ve zverimexu... ("Jone, co jsi vůbec dělal ve zverimexu?" "Nechtěj to vědět Garfielde!")
 
.
 
   Prostě nás čeká obvyklá nálož gagů a vtipů, na jakou jsme u Garfielda zvyklí. Garfield si zachovává svou úroveň a ta neklesá ani u třináctého vydání. Chcete-li se skvěle pobavit, je Garfield správnou volbou. Na kresbě je postupně vidět, jak se vyvíjí a mění oproti prvním sešitům; zpracování je jako obvykle černobílé, naprosto klasické pro novinové stripy.
.    Garfield a Jim Davis mají být na co pyšní. Garfield ale pýchu polyká. Co by ne, když má hlad?
Autor:


Autor článku: Yan

Detaily o komiksu:

Titul: 13 - Garfield polyká pýchu
Série: Garfield "Crew"
Scénář: Jim Davis
Kresba: Jim Davis
Překlad: Filip Škába
Žánr: Humor (CZ).
Rok vydání: 2003
Počet stran: 64
Formát: A4
Vydavatel: Crew
Země vydání: Česká Republika
Země původu: USA    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!