Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

PUNISHER - WELCOME BACK, FRANK

20.08.2003, autor: TheO

Po zdařilé sérii Preacher se autorská dvojice Garth Ennis a Steve Dillon vrhla na neméně ambiciózní projekt Punisher, který měl vrátit zašlou slávu dalšímu z klasických marvelovských hrdinů. Původní postava Punishera se poprvé objevila v roce 1974 v sérii Amazing Spider-Man (#129) a slavný návrat přišel o šestadvacet let později v edici Marvel Knights určené pro starší čtenáře…
.    Punisher, vlastním jménem Frank Castle, se k honbě zločinců dostal poté, co byla při mafiánské přestřelce v newyorském Central Parku pobita jeho rodina na pikniku. Poté, co celý život věnoval armádě, aby uchránil životy svých spoluobčanů, to docela naštve. Díky této události prošel dalším speciálním vojenským tréninkem a začal "lovit" kriminálníky na vlastní pěst.
   V  knize Welcome back, Frank najdete 12 sešitů stejnojmenné série, která vycházela v roce 2000-2001; s prvním z nich jste se mohli setkat v časopise Crew č. 21, bohužel ve velmi špatné tiskové kvalitě.
   V tomto souborném vydání se Punisher utká s mocnou mafiánskou rodinou, jejímž hlavním mozkem je máma Gnucci, která postupně přichází o své "syny" a při osobním setkání s Punisherem navíc o všechny končetiny. Prostě smůla, jak má být!
.    V průběhu děje se objevuje mnoho zajímavých postav, ne nepodobných těm z Preachera. Punisherovi dočasní sousedé sestávají z jedné vystrašené holčičky, piercingem prolezlého pankáče, pro nějž je image vždycky na prvním místě, a super-tlustým žroutem pizzy, který (ač se to nezdá) hraje důležitou úlohu na konci knihy. Objevuje se zde také téměř nezničitelný protivník v podobě Rusáka (nabušený kombajn s dinosauřím mozkem "Russian" Punishera docela potrápí) a jedna policejní dvojice, která našeho hrdinu pronásleduje a snaží se jeho úspěchů v boji se zločinem maximálně využít. Nesmím zapomenout ani na tři Frankovy následovníky: . Svatého (Holy), kněze bojujícího za víru v Boha sekerou, Elita, téměř fašoidního odpůrce společenské spodiny s extrémní nenávistí k prodavačům párků v rohlíku, a Mr. Paybacka, posedlého odporem k nadnárodním korporacím a vůbec všemu, co smrdí penězi. Dohromady tvoří svatou trojici bojující proti globalizačním trendům, i když poněkud podivnými zbraněmi a praktikami, a tahle podařená trojka čeká na svého vůdce Punishera jako na smilování… A taky se dočká, i když všechno je nakonec jinak… Nakonec se tu objeví další z postav Marvel Universe, Daredevil, kterého Ennis neopomene řádně zesměšnit.
   Celý příběh je postaven jako parodie na různé akční hrdiny a zároveň jim vzdává hold; Ennis staví na dost černém a tak trochu brutálním humoru - jestli vás pobaví představa člověka bez končetin, který se přesto nevzdává a snaží se bojovat dál (viz. rytíř v Monty Python a Svatý Grál), je tato kniha určena právě vám!
.    Kresba se příliš neliší od preacherovské série; je docela realistická se speciální zálibou v krvavých obrazech, vybuchujících vozidlech a střelbě, tedy klasických akčních scénách. Nic víc však nečekejte.
   V příštím roce má přijít do kin nová filmová verze Punisherových dobrodružství. Zároveň vyšla další dvě pokračování Punishera od stejné autorské dvojice, a to pod názvem Army of Man (2002) a Business as Usual (2003).  
   Komiks to není to špatný, ale přeci jen existuje mnoho a mnoho zábavnějších a zajímavějších komiksů. Punisher je určen vyznavačům čisté akční zábavy, u které není potřeba příliš přemýšlet, stačí se pouze bavit…
Autor:


Autor článku: TheO

Detaily o komiksu:

Titul: Welcome back, Frank
Série: Punisher
Scénář: Garth Ennis
Kresba: Steve Dillon
Žánr: Akční, superhrdinové.
Vydavatel: Marvel Comics    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!