Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

GOLDEN CITY 4 - GOLDY

11.12.2003, autor: Zarkoff

Harrison Banks konečně přebírá incitiativu a bere osud do svých rukou! Jeho protivníci to ještě netuší, ale jejich šťastná hvězda začíná pomalu blednout. Neboť náš pohledný, blonďatý, nezranitelný a nadlidsky schopný hrdina je na svobodě a je pevně rozhodnut s nimi skoncovat!
Golden City - raz, dva, tři!
.    V tomto dílu série "Golden City" však k tomu ještě nedojde, zatím ne. Náš hrdina prozatím sbírá síly, nachází spojence a připravuje rozhodující útok. To ovšem neznamená, že by snad v této epizodě bylo méně akce než jindy. Snad dokonce právě naopak. Hned na prvních stránkách vytáhne Harrisona Bankse z bryndy krásná Inuitka, vzápětí se v arktické pustině objeví stará známá nájemná vražedkyně Amber, začíná se střílet, Banks a Inuitka prchají letadlem a pak už se děj stěží dokáže někde zastavit, natož přibrzdit. Teoreticky by si mohl Banks oddechnout u "Vykradačů vraků", jenže se ukáže, že zmizela světlovlasá Mifo. Návrat do Golden City se proto odkládá a neohrožený Harrison se v doprovodu černocha Solo vydává do "Jezerního paláce" Mifo osvobodit.
 
.    Únik z Jezerního paláce, jak se poeticky jmenuje luxusní nevěstinec uprostřed vod, je pak pro mě osobně (odehrává se na str. 33 alba) vrcholem nepravěpodobnosti. Harrison s Mifo v náručí proskočí oknem a dopadnou do vody. To již předem tuší Solo, nasedá do letadla a nízkým letem těsně nad hladinou přefrčí těsně nad nimi. Harrison švihne dlouhým bičem, který se omotá kolem plováku letadla. Letadlo nabere výšku a silný bič zvedne z vody Harissona i s Mifo. Prudké trhnutí, jemuž je přitom vystaveno hmotné těleso Harrison + Mifo, nejenže Harrisonovi neutrhne ani nevymkne ruku, ale dodá mu sílu, aby ve vzduchu po biči přešplhal k plováku letadla a spolu s Mifo se z plováku dostal (ví bůh jak) dovnitř letadla. Inu, co jiného je tento seriál než počítačová hra?
   (Hra nehra, s čím osobně nemohu, ale opravdu nemohu souhlasit, je odbytý zimní les na 6. záběru na straně 8. I když v něm rostou stromy stejného druhu a i když na všechny stromy napadal stejnoměrně sníh, přece jen se nikdy dojednoho nezmění na množinu takřka stejných trojúhelníčků!)
 
   Je zajímavé porovnat kresbu této epizody s grafickým pojetím úvodního alba série. V první epizodě přece jen sem tam najdeme nějaké to šrafování a linka vykazuje náznaky realistického pojetí. V tomto čtvrtém dílu jsou již jen takřka výlučně hladké linky, plynulé obrysy a co nejméně vad na kráse.
 
.    Na samém závěru alba, přesněji řečeno na str. 46, se téměř všichni kladní hrdinové, a pravděpodobně i budoucí spojenci, účastní hostiny, na které se pojídají humři a čokoládový dort. Nemohu se ubránit dojmu, že se zde autoři nechali inspirovat standardním zakončením Astérixových dobrodružství. Nebo jde o podobnost čistě náhodnou? Každopádně je čtenář čtvrtého dílu série na závěr odměněn třemi stránkami plnými pohody, úsměvů a drobtem romantiky. Ale pozor! Je to jen závěr 4. dílu! Neboť 19. září letošního roku vydalo nakladatelství Delcourt ve Francii další část série, a tak se již dnes můžeme těšit, jak si to H. Banks pěkně rozdá se všemi zlosyny, padouchy a intrikány, kteří ho chtěli vyšachovat z teplého místečka předsedy správní rady Golden City. (A já osobně doufám, že dojde i na Šakala!)
Autor:


Autor článku: Zarkoff

Detaily o komiksu:

Titul: Golden City 4 - Goldy
Série: Golden City (CZ)
Scénář: Daniel Pecqueur
Kresba: Nicolas Malfin
Překlad: Richard Podaný
Žánr: Sci-fi, fantasy (CZ).
Rok vydání: 2003
Počet stran: 48
Formát: 240 x 320
Vydavatel: BB/art
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Francie
Originál: Golden City 4 - Goldy
Související články:


Francouzské série
04.03.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix - Aktualizováno
04.02.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (27) - Lucky Luke
09.05.2005 TROLL ANEB PROČ VZNIKL DONŽON


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!