Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

AUTHORITY 1 – 4 THE CIRCLE ANEB DĚDEK V KRUHU

17.12.2003, autor: Sakyk

Další parta superhrdinů? Další zachránci světa? Další spasitelé humanity a demokracie? Ne tak docela – kdo zná sérii Stormwatch, setká se v Authority s některými známými tvářemi. Komandantka Jenny Sparks, zářící Apolo, androidka Inženýr, šaman Doktor, okřídlená Swift, Jack Hawksmoor a Midnighter jsou zde, aby odstranili maniakálního vládce teroru, dědouška jménem Gammora!
Do the job…“
Všechno začíná gigantickou destrukcí – napadena je Moskva. Tentokráte zákeřným útočníkem nejsou kapitalisté ze Spojených států, nýbrž armáda létajících šikmookých supermužiků se záhadným znakem na prsou. Tři body spojené v kruh (odtud název tohoto příběhu The Circle) symbolizují nejen tvůrce a vůdce násilníků, starce Gammoru ze stejnojmenného ostrova (blíže nespecifikovaného polohou), ale i místa tří ataků, majících mu dopomoci k vládě nad celým širým světem. Hlavní ruské město krvavě zaplakalo v rozpětí několika minut, Londýn a Los Angles na své smutné, osudné chvíle teprve čekají…
Na straně dobra však stojí agenti Christine a Jackson, v tragické . chvíli se tázající, jak je možné, že byla rozpuštěna elitní obranná jednotka Stormwatch spadající přímo pod správu Spojených národů. Odtud vede už jen malý krůček k povolání její šéfky Jenny, která dá celý tým v krátké době opět dohromady a vyrazí do boje proti Gammorovi.

Oh, hell…“
První čtyři sešity série Authority nenabízejí nijak výjimečný příběh. Nic na tom nemění ani fakt, že ve scénáristickém křesle seděla teoretická záruka kvality a superzábavy Warren Ellis (Hellblazer, Transmetropolitan), pro nějž to byla u vydavatelství WildStorm premiéra. Ve skutečnosti je the Circle jen stopro řemeslně odvedená práce – není to nic víc a nic míň něž jednorázová akce, v níž hrdinské komando zlikviduje fanatického padoucha. Netřeba tu hledat žádné zvláštní nápady, žádnou zapeklitou zápletku, žádné šokující překvapení na konci. Na čtenáře čeká třeskutá akce, vypadané zuby, vyhřezlá střívka, vyšťouchané voči a trochu té umělé inteligence v podání některých hrdinů. Sluší se totiž ještě podotknout speciální princip, na kterém team pracuje: jeho základna se nachází mimo čas . a prostor a zároveň na všech místech současně, čehož samozřejmě jeho členové umí dokonale využívat. Inu, moderní technologie se nikdykde nezastaví. A invence komiksových scénáristů je ještě rozvíjí…
I když Kruh není kdovíjaký majstrštyk, od spousty jako vejce vejci podobných jiných storek se odlišuje alespoň tím, že neobsahuje různé logické nesmysly. Suma sumárum, koho jednoduché akční komiksy nezajímají, má smůlu.

The world will be a better place…“
Pod kresbou je podepsán Bryan Hitch, jehož styl je hodně a hodně podobný konkurenčnímu „Image-like“. Je zajímavé, že v pozdějších sešitech ho nahradil též u nás dobře známý Glenn Fabry. Obtahování měl na starosti Paul Neary, coloring Laura Depuy a lettering Bill O´Neil.
Sluší se doplnit, že spolu se sešity pět až osm vyšel Kruh ve 192 stránkovém kompletu Authority: Vol. 1 Relentless (1 – 8). Jednotlivé díly o rozsahu 24 stran vycházely ve formátu A5 od května do srpna 1999.

Game over…“

Komiks zapůjčilo nakladatelství a prodejna Comicscentrum(Štěpánská 36, Praha 1).

Autor:


Autor článku: Sakyk

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum
Související články:


superHRDINOVÉ
10.10.2016 Scooby Doo: Bláznivý crossover televizního seriálu - 60 %
20.08.2013 Pérák: Český supermuž skáče nacistům do zelí - 100 %
10.05.2013 Green Lantern: Krásné obrázky a happy end nestačí – 50 %


    
Joachym


Články nebo blogpousty a reakce

Upozornění: Nemám Fejsbuk
(odešel jsem v roce 2020)
ani Instáč ani žádný jiný socky!Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sr*čka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022 Komiks.cz
CC BY-NC-ND 3.0

Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!