Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

GARFIELD 15 - GARFIELD ZAOKROUHLUJE

02.02.2004, autor: Yan

V těsném závěsu za listopadovým čtrnáctým Garfieldem před nás Crew předhazuje další knihu sebraných stripů slovutného ultrakocoura. Menší jubileum, protože jsme se dočkali už patnáctého dílu… A odtud se odvíjí také název: Garfield zaokrouhluje… i když jako vždy především sám sebe…
.    Garfield patří (a právem) mezi nejprodávanější comicsy u nás; jeho dobrodružství najdeme i v některých denících, a možná právě z toho jeho popularita pramení… V oblasti zábavných comicsů směle konkuruje egmontovskému Asterixovi a ani se to nezdá, ale dohání ho také v počtech vydaných dílů. Poslední Asterix měl číslo 23, Garfield se dopracoval k 15.
   Garfieldovy příběhy jsou zachycené černobílou formou stripu - krátkých příběhů na tři či šest políček s vtipnou pointou. Kreslí a píše je Jim Davis a dělá to už hodně dlouho (první Garfieldovy stripy vyšly v roce 1979). Příběhy, které nám Crew předkládá tentokráte, pocházejí z roku 1987.
   Davis Garfielda se čím dál víc zlidšťuje; dávno už chodí po dvou, ale jako takový malý bonus v této knize přidává Cvičení s Garfieldem, kde vám poradí, jak pečovat o své tělo v různých sportovních disciplínách, jako je třeba… skok z televizního programu na program.
 
.
 
   Jon má psa a kočku. Nebo kočka a pes mají Jona? Jon musí vydržet Garfieldovo šikanování, které ho staví až do pozice poslušného otroka; Garfield šikanuje i psa Odieho, ale z toho se vítaný spojenec proti Jonovi stane kdykoliv… Odieho inteligence se totiž nenachází v závratných výšinách; přesněji řečeno je zahrabána někde hluboko pod zemí. V Davisových stripech tak sledujeme klasické "problémy v domácnosti": Garfield skopává Odieho pravidelně ze stolu, Garfield má hlad a Jon mu musí dát honem najíst, Garfield ničí nábytek, Garfield filozofuje o jídle (slavný výrok: "nikdy nejíš tytéž lasaňe dvakrát"), Garfield žere kytky, Garfield uklízí jednou za čas ledničku a potýká se plesnivými potravinami, Garfield musí držet dietu .... tisíce vtipných situací, které útočí na vaše bránice.
.    Garfield dokáže být cynický, dokáže být milý (pokud něco chce), ale hlavně nedokáže nebýt nenažraný. Obří žravost způsobuje také jeden z největších Garfieldových problémů a zároveň jednu z největších nočních můr - dietu. Dalším tradičním problémem je pondělí, na které je Garfield také alergický, a proto mu pondělí dává co proto. Co ještě nemá Garfield rád a na co je také alergický, jsou pavouci - i ti se občas v příběhu vyskytnou.
   A zatím Jonovy osobní problémy by se daly shrnout do jediného: nemá partnerku. Ať se snaží, ne a ne někoho sbalit. Když se mu podaří někoho si nakonec přivést domů, Garfield a Odie dokážou dotyčného (dotyčnou) člověka přesvědčivě a sakra rychle znechutit.
   Jediný, kdo problémy nemá, je Odie. Ani přes svojí nízkou inteligenci neví, že nějaké problémy existují a jen věčně pobíhá s vyplazeným jazykem a slintá na koberec.
 
.
 
   V této knize nechybí ani spousta známých z předchozích dílů. Jmenujme roztomilé kotě Nermala, chudáka pošťáka, na kterého má Garfield zvlášť spadeno, dále veterinářku Lízu, či servírku Irmu. Co ale nechybí v každé knize především, to je humor, který vás dostane a zatluče. Garfield je nejlepší záruka vašeho úsměvu, proto je velmi vhodný na čtení ve škole pod lavici či do autobusu, kde bude váš neotesaný smích zaručeně otravovat spolucestující. Jen jim dejte!
Autor:


Autor článku: Yan

Detaily o komiksu:

Titul: 15 - Garfield zaokrouhluje
Série: Garfield "Crew"
Scénář: Jim Davis
Kresba: Jim Davis
Překlad: Filip Škába
Žánr: Humor (CZ).
Rok vydání: 2003
Počet stran: 64
Formát: A4
Vydavatel: Crew
Země vydání: Česká Republika
Země původu: USA    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!