. Dobrodružství s Héraklem - IS 99 aneb Omamné páry z Delf jsou ze všech nejomamnější aneb Kluci a holky nemají ve starořeckých bájích co dělat: První čistě comicsový sešit znamenal celkem úspěšný vstup - novodobé převyprávění Héraklových hrdinských eskapád, tentokrát z pohledu mrňavého klučiny, který se stává gerojovým průvodcem, sepsané společnou rukou Bohumila Koláře a Jiřího Hromádky (maskovaných za pseudonymem J. B. Kamil) převedl do kreslené podoby svou omamně citlivou linkou Stanislav Holý. Autoři příběh navíc "interaktivně" proložili tu tam nějakou tou hříčkou či zkouškou postřehu, aniž tím vzbudili nějak podstatné zdání prvoplánovitosti, jak to u podobných didaktických sloučenin občas bývá. Naopak - sdostatek si užijeme olympské dmýchačky, rvačky na mykénském tržišti, nečekaných zubařských zákroků a koneckonců i nějakého toho hrdinského skutku. Já ti dám, polykat mi kamaráda! Zakroutím Ti krkem!
Robot na scestí - IS 126: Poněkud čtyřlístkovský příběh o robotovi, který se vymkne kontrole a jeho náhle nesnestitelné vynálezecké a vychovatelské sklony skončí defenestrací směrem ku Měsíci... Pod scénářem je podepsán Rudolf Čechura (mimo jiné autor libret k Maxipsu Fíkovi), typicky strnulé postavy charakterizují kresebný rukopis Marcela Steckera, tvůrce holmesovské ikony ze Čtyřlístku (jehož svými scénáři ostatně sytil také právě dlouholetý holmesolog Čechura).
. Dobrodružství výpravy Barsacovy - IS 128: Stoosmadvacátý "ilustrovaný" sešit svým dobrodružným příběhem láká starší čtenáře - adaptace klasické verneovky prozrazuje aspiraci na comicsově vážnější dílo. Bohužel, navzdory celkem dramatickému převedení do políček vystupuje zpod Víškova štětce původní kresba tužkou a k potřebné preciznosti mají daleko i nedotažené nebo naopak příliš volné tahy. I "díky" libretu poněkud indiferentního tempa Pavla Augusty a Františka Honzáka a "díky" ostudnému přeřazení dvoustránkového panelu zůstává z původně klasického námětu odfláknutý cár, který může jen a jen doufat v milosrdně rychlé čtení, stržené verneovskou atmosférou...
. Příhody barona Prášila - IS 130: Jedním z posledních záchvěvů ještě částečně literárních IS je mezižánrový experiment Příhody barona Prášila, který samo baronovo vyprávění krom lehkých ilustrací glosuje i kratšími sériemi komiksových políček rozverného rukopisu Václava Kabáta. Celému sešitu vévodí celostránkový výjev rusko-tatarské bitvy, který si ani v nejmenším nezadá s mnohem proslulejším panoramatem Maroldovým - a na rozdíl od něj ještě navíc hýří typicky kabátovským obrazoboreckým humorem. (Kdo zůstal u Petišky a nečetl Kabátova Thésea, ví houby, co byla antika za hlínu :-)
Anča a Pepík na stopě - IS 133: První reprezentant definitivně komiksového pelotonu IS, a zároveň právě čtyřlístkovský derivát - klasický detektivní příběh o únosu, lupičích, pokladech a tajemném domě, kde "straší", tentokrát v podání sherlocků nejen dětských, ale hlavně myších...
.
. Markétka a ostrov - IS 134: Pohádková robinsonáda malé holčičky, kterou "vítr zavál k dobrodružství" na zdánlivě opuštěný ostrov. Markétka si ale pod hladinou rychle nachází přátele, a dojde samozřejmě nejen na vrak a poklad, ale třeba i na svatbu chobotnic ("Jsi prostě úžasná, dovol, abych Tě požádal o chapadlo…") nebo podmořský lunapark… Svěží a nikoli pouze infantilní zážitky z pod hladiny Markétce zařídil Jiří Čehovský, příjemnou a neméně svěží kresbou je převyprávěla širokospektrální ilustrátorka Zdenka Krejčová.
. Kočovníci severu - IS 135: První ze tří sešitů Lubomíra Hlavsy, pro něhož předlohu J. O. Curwooda zpracovala Marie Říhová. Na dvaatřiceti stranách nahuštěný westernový příběh ztraceného psa, jeho přátelství k medvědovi, vytrestání padouchů a lásce k dobrým lidem patří jak díky předloze, tak díky výtvarníkovi k tomu nejlepšímu, co IS ve své comicsové části nabídly…