Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

TROLLÍ VÁLKY 3 – ČAS LÉTAJÍCÍCH PETAURŮ

24.05.2004, autor: OBR

“Tralaááá, tralalááá,
dnes jsem potkal trollaláá.. á.. á.. á.. á.. á.. á.. á.. áááááá…“
(píseň umírajícího)
.    Jmenuji se Václav Hanibal Lecter mladší a jsem (opravdu) vzdálený příbuzný Toho masového vraha a kanibala HANNIBALA LECTERA. Kromě lidského masa (jako ON) mám také velmi rád četbu dobrých komikových knížek a k těm nejlepším v poslední době patří zcela určitě a nezbytně všechny tři díly Trollích válek.
   Tak například v díle číslo tři na straně patnáct se mladá hrdinka Waha zakusuje s takovou obrovskou chutí do sádelnaté ruky polomrtvého rybáře, že jsem tyto stránky nešťastně zavlhčil velkou hladovou slinou a tyto již nejsou zcela čitelné. To však nebude vůbec vadit v tom, abych Vám právě tento díl "po lopatě" přiblížil.
 
.    Trojka začíná v krutých Soutočných horách, kde skoro všichni zajatí trollíci otročí jako Češi v EU. Snad jedině Ptydepa, manželka hlavního hrdiny Tetraama, věří, že je tento schopen přijít, zrušit strašlivou kletbu, nabančit věznitelům, a celou kohortu soukmenovců osvobodit a vrátit se s nimi domů… Už se v duchu vidí, jak celá rodinka sedí pohromadě u bohaté večeře a pěkně si nacpává hladové bachory pečenou člověčí kýtou s křupavou kůrčičkou… mňam…
   Jenomže její manžel, jejich adoptovaná (lidská) dcera Waha a kamarád Profig právě míří k sopce na konci světa, aby získali prvotní oheň. Jedině ten, když se spojí s vlasy donedávna plešatého arcimága a arcilotra Dlabbenatta, zruší kletbu…
 
.    Na další stránce však přichází (pro mě) mírné rozčarování. Naší oblíbenou trojici hrdinů opouští moje tajná komiksová láska, svůdná kadeřnice Troley-Bey. Prostě vystoupí z lodě a šup! - je v čudu. Její krásně symetrická prsa, její útlý zadeček a její dlouhý vlas už moje smutná kanibalská kukadla asi nikdy neuvidí… Holt smůla. Sežereme scenáristu.
 
   Celý třetí díl je nabitý akcí, má správný spád, humor se střídá s odvázaností,  neuvěřitelné události se kupí na sebe jako stavba Temelínské elektrárny a… až mám pocit, že občas ubrat "na plynu" by neuškodilo. Z prvního dílu jsem šílel, z dílu číslo dvě jsem měl nádherný pocit, a z dílu číslo tři jsem přímo nadšený, jenomže to nadšení je tak veliké, že jsem si tuto knížku musel přečíst ihned znova,  znova, a znova… Scénárista Scotch Arleston nás prostě (prachsprostě) přecpal…
 
   Ale tak to má být.
 
.    Malíř Jean-Louis Mourier je stále lepší a lepší,  a ne jenom proto, že umí tak vkusně nakreslit pojídání lidského masa. Například jeho dvě lodě s plachtami na straně patnáct jsou po zvětšení na plakát v mém dětském pokojíčku.
 
   Takže ač přecpaný k prasknutí humorně-fantasy laděnou omáčkou,  hodnotím tento komiksový díl na výbornou. Jen více takových knížek, u kterých zapomenete na starosti všedních dní, na bolesti z nezaplacených dluhů, na kocovinu z alkoholických večírků (jenom nekecejte, že nic takového neděláte), na rozchody s přítelkyní, či s přítelem…
 
   Pokud jste si na začátku všimli jak se jmenuji, tak Vám bude jasné i z jakého dalšího důvodu jsou mi obyvatelé hlubokých lesů, chlupatí a věčně hladoví trollové, tolik sympatičtí. Až budou zcela svobodní, tak je pozvu k sobě na skvostné pohoštění o jednom jediném chodu. Naservíruji jim pořádný kus masa, potřeného korianským česnekem, zalitý mramorovou omáčkou, posypaný listím z černých pivoněk… Ale vepřové to určitě nebude… Až moje útroby vyhládnou, až se moje střeva vyprázdní, tak budu očekávat díl čtvrtý s hladem, jakým trpěl můj příbuzný HANNIBAL LECTER, když očekával vypasenou večeři, která měla přijít za pár minut k němu na návštěvu.
 
   Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
 
   Moment, někdo zvoní!
   Přichází návštěva…?
   Přichází papú…
Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Trollí války 3 - Čas létajících Petaurů
Série: Trollí války
Scénář: Scotch Arleston
Kresba: Jean-Louis Mourier
Překlad: Richard Podaný
Žánr: Sci-fi, fantasy (CZ).
Rok vydání: 2004
Počet stran: 46
Formát: A4
Vydavatel: BB/art
Crew
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Francie
Související články:


Francouzské série
04.03.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix - Aktualizováno
04.02.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (27) - Lucky Luke
09.05.2005 TROLL ANEB PROČ VZNIKL DONŽON


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!