Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

GARFIELD 16 - GARFIELD ŠKVAŘÍ SÁDLO

26.07.2004, autor: Yan

Další půlrok uplynul jako odpolední šlofíček a nenažraný kočičí jedlík se vrací. Vrací se, aby terorizoval své okolí a na vašich tvářích vykouzlil cynický smích. Jeden z nejpopulárnějších (mezi čtenáři magazínu Crew2 paradoxně nejodsuzovanějších) comicsových titulů přichází s již šestnáctým sebraným sešitem…
.    Proč nejodsuzovanější? Odpověď najdete ve vyhodnocení ankety v sedmém čísle magazínu Crew2; Jirka Pavlovský vám tam vysvětlí, že ačkoliv se Garfield skvěle prodává, v anketě byl uváděn jako nejslabší titul vydavatelství. A nyní je tedy na Garfieldovi samotném, aby všem pochybovačům ukázal…
   Na této populární stripové sérii byste asi těžko hledali něco převratně nového. Garfield vycházel postupně v novinách (a to i českých - v Metru a Právu), tentokráte tedy přišla řada na příběhy původně z roku 1988.
   Autorem Garfielda je americký kreslíř John Davis. Jeho humor bloudí po zákoutích života i pastičkách americké kultury. Soužití duševně omezeného psíka Odieho, poněkud pomalejšího Garfieldova majitele Jona a zlomyslného obtloustlého kocoura vyvolá plno nezvyklých a komických situací. Hlavní hrdinové musejí řešit spoustu problémů téměř existenciálního ražení, od bojů o dálkové ovládání televize po nemilosrdné návštěvy u zvěrolékaře, od Jonových nepovedených milostných románků po problematiku brzkých snídaní.
 
.
 
   Vše nakonec ale stejně musí dospět k tomu nejzásadnějšímu kočičímu problému: Garfield má hlad. A dělá všechno pro to, aby nějaké jídlo získal. Jeho kreativita v tomto směru je ohromující.
 
   "Garfielde, ty jsi obžera, který spořádá cokoliv!"
   "Já nejsem obžera a tohle není cokoliv! Jsem umělec a tohle je můj repertoár!"
 
   Garfield totiž povyšuje svoji lásku ke spánku a k žraní na vlastnosti pravého umělce. A snaží se o tom své okolí vehementně přesvědčit. Kromě toho, že se snaží bojovat o jídlo, je jeho velkým nepřítelem nejnenáviděnější den v roce, pondělí. V pondělí se mu vždy přihodí něco značně nepříjemného...
 
.
 
   Garfieldovy stripy byly vždy rozděliny podle dnů, kdy daný strip v novinách vyšel. Měly vždy tři políčka, což i v této knize zůstává. Co je ale nového? Neděle má místo dřívějších šesti nyní mnohem více políček, včetně jenodoho, které s příběhem nesouvisí a představuje samostatný kreslený vtip.
   Kresebný styl Johna Davise se během let mění, a s ním i naši hrdinové. Garfield se postupem let čím dál víc polidšťuje - už od minulého dílu chodil po dvou tlapkách, navíc dostává téměř lidský výraz, především když se namáhá či směje (prostě když se zubí).
.    Samozřejmě nesmí chybět spousta starých známích z minulích dílů. Servírka Irma, veterinářka Líza, nejroztomilejší kotě na světě Nermal, Jonovi venkovští rodiče, samozřejmě i kočičí dáma Arlena. Mezi ně se Garfield vrátil, aby předvedl své parádní kousky a dovedl vaši tvář k úsměvu. Tak jako vždy, daří se mu to na výbornou. V této knize nenajdete nic nového, ani nic převratného. I napošestnácté je to stále ta stará, dobrá, poctivá porce legry…
Autor:


Autor článku: Yan

Detaily o komiksu:

Titul: 16 - Garfield škvaří sádlo
Série: Garfield "Crew"
Scénář: Jim Davis
Kresba: Jim Davis
Překlad: Filip Škába
Žánr: Humor (CZ).
Rok vydání: 2004
Počet stran: 64
Formát: A4
Vydavatel: Crew
Země vydání: Česká Republika
Země původu: USA    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!