Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

HANA A HANA ANEB “HAHA, NÁNA” ANEB TĚŽBA NEJAPNOSTI

04.11.2004, autor: Hibi

Ty jo. Ta hláška takřka kultovní pochází z něžně vykroužené pusinky Hany (nebo Hany?) z týdeníku Reflex. A krom toho se tak jmenuje jejich první souborná kniha. Takže jestli Vás už nebaví rande s Hanou a Hanou jen jednou za týden, tak za sto šedesát kaček je můžete mít doma. Obě.
obálka soborního vydání   Dvojice vnadných mladic Hana ("ta s modrými vlasy") a Hana ("ta s většími prsy") se na stránkách Reflexu objevila v dubnu 2002, a to na pozvání Miloše Čermáka, který se kromě jejich scénářů věnuje v Reflexu zejména IT. Jejich coolovou fazónu, stejně jako jejich předchůdkyň Jany a Jany, má na triku slovenský architekt Miloš Gašparec, kreslící pod nickem MilosGa. Přestože je strip více méně konverzačního stylu, vejde se do něj postupně celá partička vedlejších postav (vadnej otec Hany, brácha Hany, páteční dýdžej), které se tu a tam objeví i naživo. Hana a Hana v tisíceré poloze především domácího povalování po svém glosují jak současné mediální "události", tak peripetie lidských vztahů a "týnejdžerský lajfstajl". Ambivalentní trefnost a plytkost zároveň vydobyly Haně a Haně post kultu - obdivného u těch, kdo jim rozumí, nenáviděného u těch, kdo by je nejraději nepotkávali.
interview s Hanou a Hanou   "Je jich plná Bratislava. Stačí přes léto projít přes město, když vysedávají na lavičkách... Napadlo mě, o čem si asi můžou vyprávět. Zkoušel jsem tomu přijít na kloub a začal si fabulovat jejich rozhovory," odpověděl v rozhovoru Ventil pana architekta Gašparec na otázku Petra Volfa, jak našel Hanu a Hanu. "Snažím se do těch koček vžít. Podívat se jim do hlavy. Chodím do klubů, poslouchám holky, co řeší - většinou skoro nic, ale ony to nevědí, berou to vážně, i když to třeba někomu staršímu může přijít k smíchu, ale směšnost je prostě výsada mládí. Má na to právo. Stejně jako mají starší lidi právo na to, být pro srandu teenagerům. Je to tak myslím v rovnováze."
 
Hana a Hana o Komiks.cz   Hana a Hana se ve svém domovském Reflexu dočkaly například i erotického speciálu Majkovy fantazie (ovšem celý se nese v tradičně konverzačním duchu, takže nějaké vábivé lesbické hrátky hlavních hrdinek rozhodně nečekejte) nebo vlastního webu. Ten nabízí například archiv stripů, který ovšem končí lednem 2004 (mnohem kompletnější je na Gašparcových stránkách comics.sk), nebo obchod ("Připravuje se…" už od spuštění webu); zajímavější (aspoň trochu) je možnost vytvořit si vlastní (jednoobrázkový) strip, v jednoduché javascriptové gamese Hanu a Hanu svléknout nebo se pokusit seznámit na "sezhance".
 
foto z comicsového výletu spolku Švagr Hana a Hana live v BrněHanenský kult se ovšem již dávno dostal mimo stránky společenského týdeníku. Kromě bbartí knixhy sebraných stripů (vedla Garfielda a Zeleného Raoula první pořádnější stripový soubor) se Hana a Hana podívaly i do Bruselu (na výstavu do Českého kulturního centra), vedly pražský comicsový výlet spolku Švagr a dokonce naživo otevíraly brněnskou výstavu comicsů z Reflexu.
 
   nehci hanu,myslíte,že se tady někde daj sehnat stránky hildy?nejlepčí by bylo nějaký fakt peprný video hildy a dýdžeje:))máte někdo?
ze sezhanky na Hanahana.cz
 
Hana a Hana o elektřině   Déletrvající strip má pochopitelně kvalitativní výkyvy, a dříve či později se nevyhne některým stereotypům nebo opakování; profilace Hany a Hany je ovšem zřejmá - jejich vyprecisovanou teenagerskou nejapnost můžou někteří brát jako svéráznou reakci, ne-li kritiku na "poměry" a "mládež", a jiní zase jako velkohubou bezpointovou trapnost. Do které polohy Vás Hana a Hana vyprovokují, už záleží jen na Vás…
 
 
 
Pozn.: Autory fotografií jsou spolek Švagr a Bernie.
Autor:


Autor článku: Hibi

Detaily o komiksu:

Titul: Hana a Hana 1 - Ty jo
Série: Hana a Hana
Scénář: Miloš Čermák
Miloš Gašparec
Kresba: Miloš Gašparec
Žánr: Stripy (CZ).
Rok vydání: 2004
Počet stran: 102
Vydavatel: BB/art
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Česká Republika
Související články:


Česko
21.09.2019 Žebříček časopisů s komiksy: Čtyřlístek je v krizi, už i krade nápady! - Aktualizováno
20.09.2019 Obrázky z dějin zeměpisných objevů a výletů (11): Nesrovnalosti
20.09.2019 Obrázky z dějin zeměpisných objevů a výletů (12) Zdůvodnění


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!