Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

LOBO/DREDD: PSYCHO-BIKERS VS. THE MUTANTS FROM HELL

22.12.2004, autor: Sakyk

Lobo byl, je a bude. Pranic na tom nezmění jeho odpůrci a už vůbec jeho nepřátelé. Což jsou ostatně všichni, kdo byť jen pohledem zkříží jeho cestu – odkrágluje kohokoliv, Soudce Dredda nevyjímaje. Album Psycho-bikers vs. The Mutants from Hell není v tomto směru výjimkou: je to zkrátka klasická lobovská sekanice. No a když se do toho připlete ještě Mean Machine…
.    Hvězda Marsu je vzácný prsten, vyrobený kdysi dávno tajemnými mimozemšťany. Vlastně jsou to prsteny dva a jejich vlastník disponuje ohromnou mocí a silou - může rozflákat, na co si vzpomene. Není divu, že po nich touží vládce podzemí, odporný, zahnívající a zmutovaný kostlivec Mad Murph. Jeden prsten ze dvojice už má a druhý si nechává přinést od elastického metamorfonta pod pohrůžkou, že jeho fousatému myšímu kamarádovi Melvinovi vypreparuje vnitřnosti. Nebohý gumový škareda se tak vydává do Megacity One, aby prsten ukradl devítiletému spratkovi Richiemu Richerovi, nejbohatšímu klukovi na světě, toho času prezidentovi Belgie. Má však ohromnou smůlu. Vzácný klenot sice ukořistí, ale jde po něm Lobo. Toho si popudil, když se vydával za populárního šaškovského strýčka Funkla, který si Velkého šéfa platil jako ochranku. To, že je otylý klaun mrtvý, by Lobákovi ani tolik nevadilo, spíše ho žere to, že plastický chameleón prchl bez zaplacení dohodnuté mzdy! V honičce zcela náhodou poslední Czarnian osvobodí z cely jiného vyšinutce, Mean Machinea, což samozřejmě nemůže uniknout dokonalému strážci pořádku, Soudci Dreddovi. Je jasné, že všichni čtyři brzy skončí u krále podsvětí. Souboj mezi šílenými motorkáři a pekelnými mutanty může začít…
 
.    Crossover Lobo/Judge Dredd napsali scénárističtí matadoři Alant Grant a John Wagner. Monopolní Lobův tvůrce Grant (podílel se i na nedávno u nás vydaných titulech Lobo vs. Maska a Lobo se (z)vrací) patří také k současným kmenovým autorům Batmana (zákonitě to tedy musel být on, kdo si vzal na starost crossover Batman/Lobo). Wagner je zase Dreddův táta, takže je logické, že oba pánové se již potkali ve vypalovačkách Batman/Soudce Dredd - Rozsudek nad Gothamem a Zemřít smíchy. Tentokráte dali dohromady příběh, který má všechny atributy typické lobovské zábavy: nenáročnou zápletku, zběsilé tempo, surový humor proložený množstvím hlášek, a přemíru násilí, rvaček a zlámaných hnát. Zkrátka - kdo to zná a má rád, dobře se baví, kdo ne, jen nevěřícně kroutí hlavou a pak strašně nadává.
   O kresbu se postarali Val Semeiks a John Dell a stvořili pestrého Loba jemné linky, s citem pro detail a srozumitelnost akčních scén.
 
   Povedená jednohubka, našlápnutá řežbou od začátku až do konce; Lobo, který se málem skamarádil s Dreddem, nenapravitelný Mean Machine, to všechno jsou lákadla pro lobovské fajnšmekry. A jak to vlastně dopadlo s Buttfacem?
Autor:


Autor článku: Sakyk

Detaily o komiksu:

Titul: Lobo/Judge Dredd: Psycho-bikers vs. The Mutants from Hell
Scénář: Alan Grant
John Wagner
Kresba: John Dell
Val Semeiks
Žánr: Akční, superhrdinové.
Rok vydání: 1995
Počet stran: 48
Vydavatel: DC Comics
Země vydání: USA
Země původu: USA
Související články:


superHRDINOVÉ
10.10.2016 Scooby Doo: Bláznivý crossover televizního seriálu - 60 %
08.12.2014 Jak přežít (2): Naučte svou kočku sednout na povel - 100 %
01.12.2014 Jak přežít téměř cokoli (1): Přečetl, přežil, nepoblil jsem se - 100 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!