Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

COMICZCON 2005 - PÁR FOTEK Z CONOVÁNÍ

24.01.2005, autor: Sakyk

Není nad obraz a obrázky – pojďme si tedy připomenout atmosféru letošního comiCZconu 2005 fotoreportáží. Čili co se ve Mlejně semlelo, kdo nejvíce šprýmoval, zda-li pohřeb dopadl úspěšně, co to je koutek mazáků, proč Sorreláci vystoupili v kovbojských kloboucích, jak to bylo s účastí tajných agentů – to vše a mnohem více se dozvíte, resp. uvidíte na sérii následujících dvaceti snímků…
   Klub Mlejn a comiCZcon…
   … je už docela tradiční spojení. První komiksový con se tu konal v roce 2002, takže v současné době oba subjekty dobře ví, co od toho druhého můžou očekávat. Organizátoři akce sázejí především na takřka familierní prostředí, rozumné ceny a vstřícné jednání. Pravověrní komiksáři, vědomí si jedinečnosti celé akce, to dokáží každoročně ocenit.
 
Vstup do klubu Mlejn rovná se alternativa už na první pohled. Oficiálně se přitom jedná o Dům kultury Prahy 13.
 
 
 
 
 
 
 
Že jsme tu správně připomínají hned u vchodových dveří plakátky nakladatelství AFFL (edice Nový komiks) a sci-fi měsíčníku Ikarie.
 
 
 
 
 
 
 
Kdo se bojí, nesmí do lesa. Ti dva pánové ve vstupním prostoru před šatnou nejsou zlotřilý Záviš s tajemným Velkým Vontem, nýbrž kreslíři Filip Zach a Jiří Zimčík.
 
 
 
 
 
 
A jsme v předsálí, neboli také místě, kde se nejvíce conovalo. Setkávání, diskuse, debaty či plánování tu nebralo conce.
 
 
 
 
 
 
 
   Program v hlavním sále…
   ... byl letos poněkud chudší, nikoliv však nezajímavý. Klasické přednášky na nejrůznější témata vystřídala vystoupení vydavatelů českých komiksů. Tedy především fanzinů a časopisů, místo se ale našlo třeba i pro monografii o Octobrianě.
 
Beseda o neznámém kultu zvaném Octobriana. Zleva Tomáš Pospiszyl, šéf Labyrintu Joachim Dvořák, Tomáš Prokůpek a moderátor Richard Klíčník.
 
 
 
 
 
 
Od Aarghu do Zkratu. Jak se dělají fanziny na Moravě přijeli vysvětlit (zleva) Martin Přibyl, (Martin Foret působí pochopitelně pouze v roli moderátora), Tomáš Prokůpek a Tomáš Kučerovský.
 
 
 
 
 
Nejoriginálnější bod programu: pohřeb sborníku O (ne)mrtvých jen dobré. Zleva truchlí Vašek Šlajch, Dan Černý, Jirka Miňovský, David Bimka, Miloš Mazal a Jan Jiříček. Ohlašuje Ľudovít Turlogh Plata, za ním se pokouší skrýt (ano, ten v tom červeném tričku!) Karel Jerie.
 
 
 
 
A je po pohřbu… ať je knize půda lehká - a peněženky čtenářů do široka otevřené!!
 
 
 
 
 
 
 
 
 Tohle není momentka z nějaké podhorské putyky, ale Levá Noha Arnošta Kunce v ráži. Vždy veselí tvůrci fanzinu Sorrel, zcela vlevo sedící Binko a úplně vpravo Černý, se právě vrátili z čundru a tak ke svému bloku zasedli stylově v kloboucích. Mezi nezpitými Dány Michal Opitz.
 
 
 
 
    Očekávanými body programu…
   ... bylo od samého začátku předávání komiksových cen za rok 2004 comiCZaward a také vydavatelský kotel, nepřesně uváděný podtitulem Co všechno v roce 2005 vyjde či nevyjde. Diváci se však tvářili spokojeně.
  
Ze záběru účastníků (Petr Litoš, Jiří Pavlovský a Jiří Buchal) vydavatelského kotle je jasné, že správný název měl znít Co všechno v roce 2005 u Crwe a BB/Artu vyjde či nevyjde. Šéf Labyrintu Joachim Dvořák (druhý zprava) se sem přimotal jakýmsi nedopatřením, moderátor Richard Klíčník (první zleva) je tu jen pro dodržení formalit.
 
 
 
Kolik redaktorů Komiks.cz odhalíte mezi posluchači v sále? Působili tak trochu jako tajní agenti, ale rozpoznat je šlo celkem snadno: Mlejnem pobíhali vyzbrojení zápisníky a fotoaparáty.
 
 
 
 
 
Vojta Čepelák uvádí předávání comiCZaward za loňský rok.
 
 
 
 
 
 
 
 
   Další chody meníčka…
   … jako prodejní pultíky, burza a výstava neskončily jako osamělé siroty v poli. Především v pauzách mezi jednotlivými akcemi v hlavním sále se u nich tísnila spousta lidí - jak by také ne, výběr byl oproti minulosti opět o něco rozmanitější.
 
Nabídka komiksových prodejců byla opravdu pestrá, což jen umocnily nejrůznější slevy či podpisové akce.
 
 
 
 
 
 
 
Stačilo si jen vybrat…
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Premiéra Slonů v Marienbadu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komiksová burza. A též místo prodeje časopisu Bedeman a fanzinu Sorrel.
 
 
 
 
 
 
 
 
Stejně jako loni dorazili do Prahy Poláci. Jejich nabídka vyvolávala ve tvářích tuzemských fajnšmekrů bledou závist.
 
 
 
 
 
 
 
Každé volné místo na zdi jakož i speciální nástěnky sloužily k jedinému účelu: vystavení autorských komiksů prověřených i méně známých kreslířů.
 
 
 
 
 
 
   Podstata conu…
... se vyjevovala v setkávání. Tu v podobě tiché debaty, jindy zase jako hlučná pitka - ale pokaždé na jediné téma: komiks. (A nenechejme si tu krásnou iluzi brát!)
 
Mr Zkušenost vs. Mládíman. Dlouholetý šéfredaktor Ábíčka Vlastislav Toman a hlavní organizátor comiCZconu Ľudovít Plata.
 
 
 
 
 
 
 
V koutku mazáků vždy vyčníval David Zack Zachoval (v pravém okně).
Autor:


Autor článku: Sakyk

Související články:


cOny a cEny
03.04.2008 CRWECON 2008 – POZVÁNKA
12.03.2008 ANIMESHOW 2008
09.11.2007 JSME NA SPRÁVNÉ CESTĚ, ŘÍKÁ O KOMIKSFEST!U TOMÁŠ HIBI MATĚJÍČEK


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!