Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

COMICZCON 2005 - OHLASY A OZVĚNY

28.01.2005, autor: Sakyk

... velmi příjemná komunitní akce... letošní con mě tedy nijak nepřekvapil... organizátorům patří obrovský dík... snad by se na síti našli další partneři, kteří by s informováním pomohli... vítaným zpestřením pro mne byly projekce filmových adaptací českých komiksů... Proč se během conu v restauraci kromě pití nic víc nenabízí? Nejen takové jsou další ohlasy na právě proběhlý ročník...
.    Pokud bylo cílem organizátorů vytvořit příjemný prostor pro setkání lidí, kteří tak či onak "jedou" v komiksu, myslím, že se to nadmíru podařilo. Zdálo se mi, že všude kolem mě se diskutovalo, povídalo, seznamovalo, setkávalo, vyměňovaly se zkušenosti a domlouvaly spolupráce a další projekty... Když k tomu připočtu možnost dokoupit si na stáncích či v burze chybějící komiksy, vyptat se na plány přímo nakladatelů a nechat si podepsat publikující domácí kreslíře do knižních novinek, vychází mi z toho velmi příjemná komunitní akce. Samotný program se z tohoto pohledu stal vlastně až druhotným, ale vítaným zpestřením v něm pro mne byly projekce filmových adaptací českých komiksů.
   Martin Foret, publicista, komiksolog
 
.    Já bych řekl jen tolik, že organizátorům patří obrovský dík za to, že byli schopni uvést ve skutečnost celý tenhle projekt a že dokázali zajistit kvalitní (i když oproti minulému ročníku asi trochu chudší) program. Jako obsahově nejhutnější a nejpřínosnější hodnotím prezentaci knihy Octobriana a rusky underground. Nemile me překvapila nižší účast vystavujících autorů.
   Z conu jsem si odvezl pocit, že čtenáři mají zájem o české publikace - originální českou tvorbu - a že základna fandů je tvrdá a houževnatá...
   Vasek Šlajch, kreslíř
 
   diky za con...bylo to bezvadny..jako obvykle, to ano, ale proste stejne me ta atmosfera dostala...
   maarv, kreslíř (z Pokecu na www.comiczcon.cz)
 
   Účastníci se rekrutují převážně z jakési věkově střední vrstvy. Postrádám tedy novou mladší (dětskou) generaci a rovněž tak generaci pamětníků. Je to tím, že mladší generace nemá kde číst komiksy? V ABC toho moc není, Čtyřlístek je opravdu pro děti a "velké" komiksové časopisy neznají nebo jsou pro ně drahé? "Dovozové" dětské časopisy také nejsou ono. Stálo by zato pro tuto mladší generaci něco vymyslet? Spíše hravého, než rozvláčně umluveného.
.    A co pamětníci-senioři? Měli by tu být odkojenci bývalou produkcí Mladé fronty - ABC, Stezka, Pionýr, Sedmička, a různými pokusy ze sedmdesátých let (viz Kometa aj.). Nestálo by zato něco pro ně vymyslet a včas jim avízovat, že je o ně na conu zájem? Jde o to jakými prostředky kromě internetu. Ale snad by se na síti našli další partneři, kteří by s informováním pomohli. Možná, že by se dali přitáhnout "foglarovci" na téma Rychlé šípy a co ti ostatní, nebo tak nějak. Ti dokonce mívají soutěže v doplňování textů do bublin ve vybraných obrázcích z komiksu. Viděl jsem to a žasl, co znají - právě i ti mladší.
   Také mě napadlo téma pro soutěž na conu. Na velké archy papíru (na stojanech) by si soutěžící mohli namalovat svého komiksového hrdinu - vlastní představa nebo napodobení známého (dvě kategorie). Malovali by přítomným na očích a ti by také hodnotili spolu s nějakou komisí. Nějaké odměny by se jistě sehnaly - a bylo by také co nabídnout tv-kamerám. Televize by se možná na něco takového dala nachytat, když už se třeba zajímají o "mistrovství" ve vyjímání ježka z klece. To prochází i do novin, takže se mohla včas udělat propagace.
   Dalo by se to dělat i v několika kategoriích - děti - mládež - senioři.
   Letošní con mě tedy nijak nepřekvapil, ale zachoval si asi - řekl bych - běžnou úroveň.
   Ještě jedna otázka: Proč se během conu v restauraci kromě pití nic víc nenabízí (míním třeba něco málo k jídlu atp.)? Mohl by tam být docela slušný obrat, vždyť tam někteří lidé prosedí pár hodin…
   Vlastislav Toman, scénárista, šéfredaktor ABC
Autor:


Autor článku: Sakyk

Související články:


cOny a cEny
03.04.2008 CRWECON 2008 – POZVÁNKA
12.03.2008 ANIMESHOW 2008
09.11.2007 JSME NA SPRÁVNÉ CESTĚ, ŘÍKÁ O KOMIKSFEST!U TOMÁŠ HIBI MATĚJÍČEK


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!