Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

COMICZCON 2005 - OHLASY A OZVĚNY

28.01.2005, autor: Sakyk

... velmi příjemná komunitní akce... letošní con mě tedy nijak nepřekvapil... organizátorům patří obrovský dík... snad by se na síti našli další partneři, kteří by s informováním pomohli... vítaným zpestřením pro mne byly projekce filmových adaptací českých komiksů... Proč se během conu v restauraci kromě pití nic víc nenabízí? Nejen takové jsou další ohlasy na právě proběhlý ročník...
Martin Foret (druhý zleva) se ptá, jak se dělají fanziny na Moravě   Pokud bylo cílem organizátorů vytvořit příjemný prostor pro setkání lidí, kteří tak či onak "jedou" v komiksu, myslím, že se to nadmíru podařilo. Zdálo se mi, že všude kolem mě se diskutovalo, povídalo, seznamovalo, setkávalo, vyměňovaly se zkušenosti a domlouvaly spolupráce a další projekty... Když k tomu připočtu možnost dokoupit si na stáncích či v burze chybějící komiksy, vyptat se na plány přímo nakladatelů a nechat si podepsat publikující domácí kreslíře do knižních novinek, vychází mi z toho velmi příjemná komunitní akce. Samotný program se z tohoto pohledu stal vlastně až druhotným, ale vítaným zpestřením v něm pro mne byly projekce filmových adaptací českých komiksů.
   Martin Foret, publicista, komiksolog
 
Vašek Šlajch: Theseus   Já bych řekl jen tolik, že organizátorům patří obrovský dík za to, že byli schopni uvést ve skutečnost celý tenhle projekt a že dokázali zajistit kvalitní (i když oproti minulému ročníku asi trochu chudší) program. Jako obsahově nejhutnější a nejpřínosnější hodnotím prezentaci knihy Octobriana a rusky underground. Nemile me překvapila nižší účast vystavujících autorů.
   Z conu jsem si odvezl pocit, že čtenáři mají zájem o české publikace - originální českou tvorbu - a že základna fandů je tvrdá a houževnatá...
   Vasek Šlajch, kreslíř
 
   diky za con...bylo to bezvadny..jako obvykle, to ano, ale proste stejne me ta atmosfera dostala...
   maarv, kreslíř (z Pokecu na www.comiczcon.cz)
 
   Účastníci se rekrutují převážně z jakési věkově střední vrstvy. Postrádám tedy novou mladší (dětskou) generaci a rovněž tak generaci pamětníků. Je to tím, že mladší generace nemá kde číst komiksy? V ABC toho moc není, Čtyřlístek je opravdu pro děti a "velké" komiksové časopisy neznají nebo jsou pro ně drahé? "Dovozové" dětské časopisy také nejsou ono. Stálo by zato pro tuto mladší generaci něco vymyslet? Spíše hravého, než rozvláčně umluveného.
Vlastislav Toman v diskusi se šéforganizátorem Ľudovítem Turloghem Platou   A co pamětníci-senioři? Měli by tu být odkojenci bývalou produkcí Mladé fronty - ABC, Stezka, Pionýr, Sedmička, a různými pokusy ze sedmdesátých let (viz Kometa aj.). Nestálo by zato něco pro ně vymyslet a včas jim avízovat, že je o ně na conu zájem? Jde o to jakými prostředky kromě internetu. Ale snad by se na síti našli další partneři, kteří by s informováním pomohli. Možná, že by se dali přitáhnout "foglarovci" na téma Rychlé šípy a co ti ostatní, nebo tak nějak. Ti dokonce mívají soutěže v doplňování textů do bublin ve vybraných obrázcích z komiksu. Viděl jsem to a žasl, co znají - právě i ti mladší.
   Také mě napadlo téma pro soutěž na conu. Na velké archy papíru (na stojanech) by si soutěžící mohli namalovat svého komiksového hrdinu - vlastní představa nebo napodobení známého (dvě kategorie). Malovali by přítomným na očích a ti by také hodnotili spolu s nějakou komisí. Nějaké odměny by se jistě sehnaly - a bylo by také co nabídnout tv-kamerám. Televize by se možná na něco takového dala nachytat, když už se třeba zajímají o "mistrovství" ve vyjímání ježka z klece. To prochází i do novin, takže se mohla včas udělat propagace.
   Dalo by se to dělat i v několika kategoriích - děti - mládež - senioři.
   Letošní con mě tedy nijak nepřekvapil, ale zachoval si asi - řekl bych - běžnou úroveň.
   Ještě jedna otázka: Proč se během conu v restauraci kromě pití nic víc nenabízí (míním třeba něco málo k jídlu atp.)? Mohl by tam být docela slušný obrat, vždyť tam někteří lidé prosedí pár hodin…
   Vlastislav Toman, scénárista, šéfredaktor ABC
Autor:


Autor článku: Sakyk

Související články:


cOny a cEny
03.04.2008 CRWECON 2008 – POZVÁNKA
12.03.2008 ANIMESHOW 2008
09.11.2007 JSME NA SPRÁVNÉ CESTĚ, ŘÍKÁ O KOMIKSFEST!U TOMÁŠ HIBI MATĚJÍČEK


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

BUM!!!
Totální komiksová bomba!
Celý svět vybouchne za 3..2...

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2019
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!