Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

GOLDEN CITY 5: LE DOSSIER HARRISON (AKTA HARRISON)

23.02.2005, autor: Zarkoff

Velký den je konečně tady! Šest měsíců po svém zatčení a uvěznění se Harrison Banks tajně vrací do Golden City. Neboť jen v útrobách tohoto jedinečného města může přijít na kloub podivným událostem kolem svého dvojníka a rozluštit tajemství svého původu...
.    Banks vniká do tajné laboratoře!
   A odpovědí se mu skutečně dostane požehnaně. Při svém pátrání pronikne do své bývalé kanceláře a zde nalezne tajný vchod, který jej zavede do laboratoře ukryté v podmořském suterénu Zlatého města. Tam provádí genetické pokusy dosud tajemná žena se zeleně svítícíma očima. Jak se ukáže, není to nikdo jiný než profesorka Seedová, pro níž tuto laboratoř nechala vybudovat Banksova matka, když Golden City zakládala. Profesorka Seedová ve své laboratoři zdárně klonuje lidské jedince, a právě jeden z jejích úspěšných klonů zaujal místo a postavení pravého Harrisona Bankse. Ten je však nakonec zajat a starosta Golden City se svou radou rozhodnou o jeho likvidaci. Jak se z této prekérní situace náš hrdina dostane a jak zvítězí nad svými mocnými nepřáteli, to si autoři nechali do dalšího - a doufejme, že již posledního - dílu série.
.    Jak víme z dílu třetího, řádová sestra Léa ví něco z dětství pravého Bankse, o kterém jeho dvojník nemá ani tušení. Je proto nutné ji za každou cenu odstranit. K tomu má dojít při slavnostním otevření nově renovovaného sirotčince. Vykradači vraků (viz první epizodu série) však bdí a atentát je zmařen; během zásahu však znovu padne do zajetí Mifa.Významnou úlohu má tentokrát i ochočený pelikán Nikos, jemuž Apple připevní na hlavu miniaturní televizní kameru. Nikos s ní poletuje nad Zlatým městem a snímá vše, co Vykradače zajímá. Krátce je připomenut i zlotřilý Šakal, který kdysi unesl, zabil a prodal Mifinu maminku (ano, ten bídák skutečně prodal její mrtvolu!).
 
   Příliš dokonalá kresba
   Po kresebné stránce je album dovedeno k téže perfektní chladné dokonalosti, jak tomu bylo v  dílech předcházejících. Všechny plochy a plošky jsou nejenom bezchybně hladké a vypulírované, ale jsou jedna jako druhá fixně ohraničeny černou linkou; na pevně vymezené a jedině správné místo jsou dosazeny i mořské vlny a mořská tříšť. Dokonce ani vlasy se neodváží narušit úhledné uspořádání a ani v nejvypjatějších situacích neuniká z účesu jediný vlásek, který by narušil ohraničenou konturu. Kreslíř se v této sérii ovšem dokáže maximálně vyřádit na všelijakých futuristických strojích, přístrojích, aparaturách a dopravních prostředcích. Vykresluje na nich pečlivě všechny funkční prvky bez jediné prasklinky, bez jediného smítka.
 
.    Dokonalé kolorování
   Barvy měli v tomto dílu na starosti Pierre Schelle a Stéphane Rosa; svého úkolu se zhostili se ctí. Počítačové kolorování je sice, tak jako v minulých epizodách, nápadně perfektní a v celém pátém dílu se nad všemi událostmi klene modrá obloha prozrazující stabilní tlakovou výši. Některé sekvence jsou přece jen barevně odlišeny: Banksova pracovna a jeho sestup do tajné laboratoře jsou odstíněny do modra, Mifiny vzpomínky na matku mají výrazný okrový nádech, laboratoř profesorky Seedové má nepříjemný žlutozelený přísvit, apod. Kresbu poněkud ruší jen nepovedené stíny na 2. obrázku na str. 8, na 1. obrázku na str. 13 a na 4. záběru na str. 35.
 
   … konec dobrý?
   Tento díl série vydalo nakladatelství Delcourt taktéž v černobílém provedení v nákladu 5500 exemplářů. Toto speciální vydání (pochopitelně za speciální cenu) obsahuje navíc 8 stran náčrtků a je určeno pro sběratele. Po šestém, pravděpodobně závěrečném, dílu však zatím není ani vidu ani slechu…
Autor:


Autor článku: Zarkoff

Detaily o komiksu:

Titul: 5: LE DOSSIER HARRISON
Série: Golden City
Scénář: Daniel Pecqueur
Kresba: Nicolas Malfin
Žánr: Sci-fi, fantasy.
Rok vydání: 2003
Počet stran: 48
Formát: 240 x 320
Vydavatel: Delcourt
Země vydání: Francie
Země původu: Francie
Související články:


Francouzské série
04.03.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix - Aktualizováno
04.02.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (27) - Lucky Luke
09.05.2005 TROLL ANEB PROČ VZNIKL DONŽON


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!