Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

DYLAN DOG 2 – PROKLETÍ

21.02.2005, autor: Sakyk

Dylan Dog je vyšetřovatel paranormálních jevů - soukromý detektiv, jehož denním chlebem jsou zombíci, vlkodlaci a duchové. Chudák Dylan se stává častým terčem posměšných narážek novinářů a nějaké velké uznání může čekat tak maximálně od nahluchlé babky kořenářky z rohu ulice. Nicméně, na nedostatek práce si rozhodně nestěžuje – soudě alespoň dle dlouhé řady italských alb z nakladatelství Bonelli. Jako druhé v pořadí se k nám z jeho série dostává Prokletí.
.    Název sice k příběhu příliš nesedí, ale o akci je v každém případě postaráno. Výstřední vyšetřovatel ve druhém sešitě série, vydávané společností AFFL v edici Nový komiks, řeší záhadné vraždy a krádeže, točící se kolem černého mága Gregoryho Babalkana, kouzelnické knihy Bílý Grimoár a Zotomapekova talismanu. Do toho se ještě zaplete mlaďoučká a jen na první pohled ztřeštěná Mariam, slizký antikvář Julius Kranch, trpasličí mág Winston McCloud a řada dalších rázovitých postaviček. Je tu i věrný a ztřeštěný Dylanův asistent Groucho známý již z prvního dílu. Zkrátka dost na to, aby příběh na svých sto stranách čtenáře - když už ne zrovna přikoval k židli napětím a nečekanými zvraty - minimálně nenudil.
   Ale taková je celá série Dylan Dog, u nás odstartovaná v listopadu 2004 sešitem Probuzení nemrtvých. A srovnání s ním se prostě nevyhneme. Dvojka ze souboje naštěstí vychází ve všech směrech lépe: dle zaběhnutého schématu italského nakladatele se vyměnil autorský tým. Scénárista De Nardo se nespoléhá na prvoplánovité, jasně čitelné schéma a naopak čtenáře ze začátku nechává trošinku tápat. Podobně kreslíř Bigliardo předvádí cosi více, než jednoduché črty, v podání jeho předchůdce často navíc zbavené i pozadí. Jeho jemná, detailní linka vychází z klasiků evropské školy (Vance, Hermann), ale je v ní možné rozpoznat i řadu vlivů ze zámoří.
.    Výrazně se také zlepšila technická úprava, což byla z pohledu nekvalitního prvního dílu téměř nutnost. Tisk se obejde bez šedivých čmouh i viditelného rastru a lettering nevyskakuje z bublin. Když se k tomu přičte vymizení gramatických chyb, máme tu celkem povedenou, oddechovou jednohubku, bez nároků ne vyšších, než charakterizovaných terminem technikem "komiksový rodokaps".
   A ještě jedna dobrá zpráva, tentokráte pro ty, kdož váhají s koupí (snad ze strachu, že série předčasně skončí a oni přijdou o pointu): jednotlivé sešity série Dylan Dog obsahují uzavřené epizody  a vždy šťastně skončí!
Autor:


Autor článku: Sakyk

Detaily o komiksu:

Titul: Dylan Dog 2 - Prokletí
Série: Dylan Dog
Scénář: Giuseppe De Nardo
Kresba: Daniele Bigliardo
Žánr: Kriminální, thrillery a válečné (CZ).
Rok vydání: 2004
Počet stran: 100
Formát: 145 x 210
Vydavatel: A.F.F.L.
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Itálie
Související články:


edice Nový komiks
21.05.2007 WALL AFTER WALL ANEB ODE ZDI KE ZDI, OD NIČEHO K NIČEMU
20.02.2007 SPRÁVNOU ODPOVĚĎ ZVOL A VYHRAJ WALL AFTER WALL
07.12.2005 SOUTĚŽTE S TEXEM !


    


Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!

Rozhovor s největším (182 cm) fanouškem Káji Saudka.

     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!