Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

TEX SUPER PACK 1 ČILI O ČESKÉ VYNALÉZAVOSTI

27.05.2005, autor: Sakyk

Společnost AFFL, pachatel edice Nový komiks, přišla s originálním řešením, jak ulevit vlastním skladovým zásobám a zároveň udělat radost čtenářům. Výsledkem je kniha s mnohomyslným názvem Tex Super Pack 1.
Komiksy v Česku se prodávají a neprodávají… nebo spíše neprodávají. Nápady nakladatelů, jak zajistit prodej vyrobeného nákladu často připomínají hokejové finty Jaromíra Jágra: objednávky před zahájením tisku, propagandistické časopisy, znovunasazení již před lety prodávaného titulu… Jenže prodat to, co se již jednou v prodeji objevilo, ovšem v novém kabátku, to tu ještě nebylo.
. Dobrodružná série z Divokého Západu Tex se u nás zatím dočkala – stejně jako zbývající tři ságy z Nového komiksu (Dylan Dog, Mister No, Nathan Never) – čtyř pokračování, přičemž první tři tvoří jeden uzavřený příběh. V Osamělém vlkovi se hlavní hrdina, Tex Willer, nalodí na loď a vydává se na plavbu do Panamy, aby tam pomáhal svému synovi, který je účastníkem nebezpečné expedice zkoumající možnost výstavby průplavu. V Nemilosrdné džungli spolu ve vlhké a dusné středoamerické džungli čelí jedovatým hadům, pavoukům, hordám krvelačných Indiánů a především nástrahám, které jim připravuje tajemný nepřítel. Ve Zrádci pak samozřejmě škůdce odhalí a po zásluze potrestají, i když jeho identita s nimi pořádně zamává.

Příčinou nižších prodejů byl strach některých čtenářů, že sešity scénáristy Guido Nolitty (pseudonym majitele nakladatelství Sergio Bonelliho) a kreslíře Giovanni Ticciho nebudou dovydány (jak se u nás občas stává) a jim v rukou zůstane torzo příběhu, a taktéž mizivá tuzemská Texova popularita. Většina nákladu se neudala a tak se na knižních pultech objevuje Tex Super pack 1. Nejde o nic jiného, než o první tři díly vydané v jedné knize. Nová je pouze obálka (původní přebaly, spolu se stránkami neobsahujícími komiks, jsou strhané), zato seriál zůstal zcela bez zásahů a úprav. Žádný strach, na první pohled není nic poznat.
. Teprve na ten druhý si pozornější čtenář všimne původního číslování stran a také odlišného papíru jednotlivých svazků – které koneckonců nejpilnější slídil odhalí a rozezná při pohledu na hřbet knihy. Jsou to ovšem – i vzhledem k velmi přijatelné ceně – natolik zanedbatelné (lépe: přehlédnutelné) detaily, že knihu lze pouze doporučit. Samozřejmě především všem, kdož mají v oblibě dobrodružné a westernové příběhy – na tom totiž ani Super pack nemůže nic změnit. O tom, jestli to byl tak skvělý komerční nápad, jak se zatím zdá, však budou muset přesvědčit opět ta zpropadená čísla prodejů…
Autor:


Autor článku: Sakyk

Detaily o komiksu:

Titul: Tex superpack 1
Série: Tex
Scénář: Guido Nolitta
Kresba: Giovanni Ticci
Žánr: Dobrodružné a westerny (CZ).
Rok vydání: 2005
Počet stran: 330
Formát: 145 x 200
Vydavatel: A.F.F.L.
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Itálie
Související články:


edice Nový komiks
21.05.2007 WALL AFTER WALL ANEB ODE ZDI KE ZDI, OD NIČEHO K NIČEMU
20.02.2007 SPRÁVNOU ODPOVĚĎ ZVOL A VYHRAJ WALL AFTER WALL
07.12.2005 SOUTĚŽTE S TEXEM !


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!