Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komerce
Prosba pro zadavatele reklamy na PR Beletrie.eu: Pls kontaktujte komiks.cz
Tento text tu nebude nafurt! (Dne 25/1/2022)

CREW Č. 4

30.09.2001, autor: OBR

Vážení čtenáři, už Vás někdy bolely zuby tak, že jste místo svých nejbližších osob viděli nadmuté kozy, stádo šílených krav a bandu usmolených afgánských teroristů? Mě tedy ano a řeknu Vám na rovinu, není to nic extra příjemného.
A jestliže máte navíc zubní lékařku, kterou byste nejraději ubili k smrti za nedobře vykonanou práci, tak Vám od bolesti nepomůže ani svěcená voda, ani doušek dobré whisky, ale jedině a pouze četba nejlepšího komiksového časáku (na světě) CREW číslo 4. Při jeho četbě zánět dásní, rozklad okostice, paradentóza a odvápnění zubů opravdu ustoupily (Toto je pravda, svatá pravda a jestli bych Vám lhal tak ať mě znova ty moje „tesáky“ začnou pekelně svědit….ne….ne….ne…aúúú)
Dobře, dobře. Chcete jistě vědět, jak je takový zázračný obrat o 180 stupňů možný. Povím Vám to, protože nejsem žádný sobec, ale chlap, který rád všem poradí. „KREV – číslo 4“ je totiž od první stránky až po tu poslední „namlácená“ tím nejkvalitnějším, co v oblasti kreslených veleděl existuje.Hnedle první příspěvek od Fernanda Rubia s názvem LIDSKÁ CHYBA je parádní sci-fi s výbornou kresbou. Všimněte si, jak je na straně 8 nádherně vyobrazená spoře oděná mladá dívka, která svede umělého nepřítele přímo do pekel. Mě by svedla asi také.To teda jo!
„Na druhou metu“ nám (ejhle) rázně naskočil BATMAN a jeho KAMEŇÁK. Co napsati. Jedná se o pokračování z předešlé Crwe č.3. Kresbu vytvořil Brian Bolland a děj sesmolil Alan Moore. Já si tady ovšem neodpustím jednu uštěpačnou poznámku. Batman je jistě světová extratřída, ale moje bolavá dušička naznačuje, že ze všech otisknutých věcí je asi nejslabší. Čím to je? Nevím…… Možná asi samotným Batmanem – možná.
A jako třetí do party přichází, vstříc čtenářům, klenot posázený diamanty. Přestaňte rychle oslavovat různé šílence (to se týká pouze psychicky labilních jedinců) a začněte provolávat slávu komiksu s názvem PERVERS PÉPÉRE. Pánové Gotlib a Audie, autoři PP, by si jistě zasloužili mlaskavý polibek na svá umělecká čela. Jejich smysl pro sarkasticko-nechutný humor je absolutní. I když nejsem žádná „přihřátá plotýnka“, tak je miluji (mlask). Bravo (nemyslím hudební časopis)!!
Jako čtvrtý do mariáše, s obnaženou sekerou, vlítnul na nás neohrožený bojovník SLÁINE s podvraťáckým sluhou Ukkem v povídce POKLADY BRITÁNIE. Máte rádi jeho hrdinské činy? Já tedy rozhodně ano. A o čem to je a kdo to nakreslil či napsal, máte napsati za domácí úkol. Pokud se jenom trochu zajímáte o Sláineho, tak to jistě dokážete. Ostatní ať pracují a hledají!…..heč…..vyplatí se Vám to. Svět už nebude pro Vás takový jaký býval.
Pátý „pán na holení“ dojel na zaprášeném koni do saloonu Zaprášená šance. Jedná se o MISIONÁŘE s příběhem KAINOVO ZNAMENÍ. Tento post-western, plný hříšníků a mutantů, má na svědomí scénárista Gordon Rennie a kreslíř Frank Quitely. Je skvělé jak hlavní hrdina zastupuje tak neomylně nejvyššího na nebesích pomocí ostře nabitých koltů a spolehlivé atomové bomby.
Šesté je prý číslo ďáblovo, a proto na úplný konec přichází nejtajuplnější dílko v podobě SANDMANA s názvem NAJÍT SI SVÉ PEKLO (z cyklu Údolí mlh). Znáte chlapíka, který píše jak sám vládce pekel? Pokud si jeho příběh přečtete, tak již do smrti budete vědět, že se jedná o báječného Neil Gaimana. Mojí velké maličkosti se po prvním přečtení „Sandmouš“ moc nelíbil a málem jsem jej zavrhnul. Přesto ve mně uvízl stísněný pocit, že bych se k němu měl vrátit a dát si repete. V tu chvíli jsem pocítil na vlastní kůži pach pronikavé desinfekce, leštidla, inkoustu a dýmkového tabáku jež cítil ve své ponuré škole hlavní hrdina Charles Rowland. Je velmi těžké popsat tu černou, deprimující atmosféru vycházející z každé napsané věty. Vše umocňuje opravdu vynikající, strohá, leč účelná, malba od Matta Wagnera.
A to je zvonec a pro čtenáře konec. Vlastně bych měl napsat, že v „časáku“ naleznete i pár kvalitních „biografických“ článků, ať už se jedná o Batmana s jeho „hošou“ Robinem, či o Sláina (který pokládám za zvláště vydařený) od Petra Litoše, nebo o Sadmana (Jiří Pavlovský a Štěpán Kopřiva) s výše zmiňovaným Neilem Gaimanem. Možná, že jsou tam i jiné věci, co obvykle bývají jinde – např. obsah, barevná obálka, adresa redakce, cena, reklamy, atd….
Jééé – cítíte milí čtenáři, že i Vás přestaly bolet zuby. Říkal jsem Vám to. Já nikdy nelžu. CREW číslo 4 je všemocný, uzdravující a od bolesti utišující lék. A tak to má býti……ÁMEN
PS. Zapomněl jsem ovšem dodat, že mě už nikdy ty “bílé kousací potvory“ nebudou otravovat. Podívejte se pořádně na obálku, a na ní uvidíte velkého svalnatého bojovníka, kterého jistě poznáváte, a na jeho ostnatou zbraň. Stačila jedna jediná rána do mojí tlamy a mám svatý pokoj…… moment…….vyplivnu pouze kousek skloviny a budu pokračovat……moment……ještě si narovnám lícní kost……mmmmoo……tfuj.
Lidská chyba – Fernando Rubio
Batman: Kameňák (2/3) – Alan Moore, Brian Bolland
Pervers Pépére – Marcel Gotlieb & Aude, Marcel Gotlieb
Sláine: Poklady Británie – Pat Mills, Dermot Power
Misionář: Kainovo znamení – Gordon Rennie, Frank Quitely
Sandman: Najít si své peklo – Neil Gaiman, Matt
Wagner
Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Crew č.04
Série: Crew
Scénář: Audie
Neil Gaiman
Marcel Gotlieb
Pat Mills
Alan Moore
Gordon Rennie
Fernando Rubio
Kresba: Brian Bolland
Marcel Gotlieb
Dermot Power
Frank Quitely
Fernando Rubio
Matt Wagner
Překlad: Lucie Bicková
Šimon Španihel
Vladimír Veverka
Lettering: Studio Calibre s.r.o
Žánr: Časopis (CZ).
Rok vydání: 1997
Počet stran: 84
Formát: A4
Vydavatel: United fans
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Česká Republika
Související články:


CREW
29.08.2012 Kůstek 3: Čas zabíjet draky - 100 %
27.03.2012 USAGI YOJIMBO: BEZMĚSÍČNÁ NOC - 90 %
27.12.2011 VĚČNÁ VÁLKA - 100 %


    
Já Jóachym Jóachyňym


Recenze nebo blogpousty a reakce

Upozornění: Nemám Fejsbuk
(odešel jsem v roce 2020)
ani Instáč ani žádný jiný socky!Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!