Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

W.I.T.C.H. ČARODĚJKY 2007 (ČÍSLA 1 AŽ 13)

28.02.2008, autor: Zarkoff

Uprostřed nekonečna, napůl zahalená v hustých oblacích, tyčí se mystická pevnost Kondrakar. Zde zasedá rada Mudrců, odtud vládnou rukou společnou a nerozdílnou Věštec, ctihodná Yan Lin a mistr Endarno. Sem se přicházejí radit hrdinky série W.I.T.C.H., totiž Will Vandomová, Irma Lairová, Taranee Cooková, Cornelia Haleová a Hay Lin, zde jsou pověřovány novými úkoly, jejichž cílem je zabránit, aby síly zla pronikly do pozemských luhů a hájů. A právě zde dostávají naše čarodějky nový úkol: mají střežit Lorda Cedrika.
Toho Věštec proměnil v obyčejného Pozemšťana a na Zemi se potlouká jako obyčejný obchodník se starými tisky. Cedrik svůj pozemský habitus nese velmi těžce a hodlá podniknout cokoli, aby se mu znovu vrátily magické schopnosti a mohl se vrátit do Meridianu.

Magická kniha
K tomu mu má pomoci slavná Kniha živlů, jejíž autorem je neméně proslulý Fobosův vazal Jonatan Ludmoore. Stačí najít pět magických kamenů a zasadit je do otvorů na deskách knihy. Kameny ovšem hlídají strašliví Strážci živlů a nacházejí se na pěti různých místech v Heatherfieldu. Cedrikovi proto nezbývá, než přinutit naše čarodějky, aby se těchto kamenů zmocnily a zasadily je správná místa. Za tím účelem vymyslí úskočnou a podlou, snad dokonce i hnusnou a odpornou lest: zařídí to tak, aby kniha pohltila Willyina přítele Matta Olsena. Čarodějky se tedy chtíc nechtíc budou muset vydat za magickými kameny, které jedině Knihu otevřou a Matta osvobodí.

Přátelé, rodina, koníčky
Tato základní dějová osnova je v jednotlivých sešitech opatrně dávkovaná a čtenářům servírována po kapkách. Převážnou náplň komiksu přitom tvoří rodinné události, přátelské rozchody a udobřování, smutné i veselé příhody všedních dnů i koníčky, jimiž se baví naše sympatické čarodějky (plavání, krasobruslení, moderní tance atd.). To vše v úhledně a (nebojme se toho slova) hezoučky nakresleném přímořském městě Heatherfieldu. Vzhledem k tomu, že každá z hlavních hrdinek má vlastní rodinu, přátele, popřípadě další známé, mohou scenáristé komiksu dle libosti splétat a rozplétat řadu dalších vedlejších dějových linií. Ty se mohou pro náhodného čtenáře zdát zpočátku notně nepřehledné; teprve soustavné sledování komiksu umožní čtenáři vstup do magického světa pěti čarodějek a spolu s nimi prožívat každodenní slasti i strasti.

Jednotlivé obálky časopisu W.I.T.C.H. v prvním pololetí roku 2007.

Šestá čarodějka?
Pro přesnost je třeba ovšem dodat, že tým našich Strážkyň se neskládá z pěti, ale ve skutečnosti ze šesti členů. Po nějaké době se totiž k pětici našich čarodějek připojila o něco starší dívka jménem Orube. Pochází z planety Basiliade a na Zemi vystupuje pod jménem Rebeka Rudolfová, je zaměstnaná v redakci jednoho místního časopisu, a protože je – stejně jako Cedrik – ve skutečnosti mimozemšťanka, vzniká mezi oběma bytostmi zvláštní vztah, směs přitažlivosti a odporu. Stejně jako Cedrik, i Orube se musela po svém příchodu psychicky vyrovnat s poměry na Zemi. Jediné, čím se výrazně liší od svých vrstevnic je, že dokonale ovládá ruční bojová umění; zatím však nemá žádné magické schopnosti.

Autoři série
O stylu kresby a členění komikových stránek série W.I.T.C.H. jsme již psali (zde a zde). Na realizaci komiksu nepochybně pracuje několikačlenný tým scenáristů a kreslířů, jak o tom svědčí poněkud nejednotné grafické provedení jednotlivých epizod, které se dá nicméně vypozorovat až srovnáním v delším časovém horizontu. Ostatně není v silách žádného kreslíře, aby každých 14 dní vyprodukoval zhruba 30 stran barevného komiksu. Na základě této úvahy jsem zapátral na internetu a zjistil, jsem, že se na recenzovaných číslech časopisu podíleli scenárista Bruno Enna a scenáristky Paola Mulazzi a Teresa Radice, jakož i kreslířky a kreslíři Flavia Scuderi, Monica Catalano, Manuela Razzi, Davide Baldoni a Federico Bertolucci.

Příště: čísla 14 až 26
Autor:


Autor článku: Zarkoff

Detaily o komiksu:

Titul: W.I.T.C.H. Čarodějky č.01/07
Série: W.I.T.C.H. - ročník 2007
Scénář:
Kresba:
Překlad: Pavel Weigel
Žánr: Časopis (CZ).
Rok vydání: 2007
Počet stran: 48
Formát: 170 x 260
Vydavatel: Egmont
Odkaz: http://www.witch.cz/
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Itálie
Související články:


W.I.T.C.H. čarodějky
11.09.2012 Velký přehled časopisů s komiksy (6) - Bravo, Barbie, Čarodějky Witch - Aktualizováno
06.03.2008 W.I.T.C.H. ČARODĚJKY 2007 (ČÍSLA 14 AŽ 26)
23.07.2004 W.I.T.C.H. ANEB NECHTE SI UČAROVAT!


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!