Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

W.I.T.C.H. ČARODĚJKY 2007 (ČÍSLA 14 AŽ 26)

06.03.2008, autor: Zarkoff

Světlo v tekuté hlubině prozařuje hlas čarodějek“, pronese magická kniha. Na základě této záhadné sentence a pro naše hrdinky takřka neproniknutelné hádanky by měly čarodějky W.I.T.C.H. (Will, Irma, Taranee, Cornelie a Hay Lin) objevit a získat symbol Vody a pomocí něj odemknout jeden z pěti zámků kouzelné Knihy Živlů. Otevřít magickou knihu je životně důležité nejenom pro Lorda Cedrika, ale i pro Will Vandomovou, protože kniha vězní jejího přítele Matta Olsena.
O předcházejících číslech (1 až 13) čtěte zde.
Epizody Hádanka, Ostrov vzpomínek a Přeludy jsou převzaty z čísel 56 (listopad 2005), 57 (prosinec 2005) a 58 (leden 2006) italského měsíčníku W.i.t.c.h. Scénáře k těmto epizodám napsali Bruno Enna, Teresa Radice a Silvia Gianatti, komiksy kreslili Alessia Martusciello, Davide Baldoni a Daniela Vetro, a inkerovaly je Santa Zangari, Roberta Zanotta a Marina Baggio.

Výprava na Ostrov Mořských panen
Na správnou stopu uvede naše hrdinky profesor Collins, snoubenec a nastávající manžel Williny (rozvedené) matky. Ukáže se, že první symbol se nachází kdesi na Ostrovu Mořských panen, který se před mnoha lety potopil do moře i s majákem a který je dodnes opředený mnoha pověstmi. Čarodějky využijí volný pátek a na ostrov se vypraví. Hledání symbolu Vody není nijak jednoduché, protože strašlivý Strážce posílá na pětici odvážných dívek jednu iluzi za druhou. Nakonec ale rekovná Irma ponoří ruku do netvorova oka („Fuj! Fuj! To je hnusný!“) a vyloví odtud hledaný kámen. Jde ovšem jen o první úkol. Ale druhý se již chystá, neboť kniha znovu promluví, řka: „Pulzuje v jícnu Země. A očekává vás s vyceněnými žhavými tesáky“. Brr. Máme se na co těšit!

Jednotlivé obálky časopisu W.I.T.C.H. ve druhém pololetí roku 2007.

Rozhádaný tým?
Čarodějky WITCH tvoří (většinou) dobře fungující a nezištně spolupracující tým pouze v případě, kdy probudí své nadpřirozené schopnosti a vydají se na dobrodružnou, a obvykle i nebezpečnou výpravu. V tom okamžiku jim narostou rozkošná křidélka, dívčí tělíčka zahalí odvážně střižené halenky a zelenomodře pruhované kalhoty a z obyčejných děvčat se stanou skutečné čarodějky, které plně využívají svých magických darů.
Jinak je tomu v obyčejném životě. V něm se projevuje různorodost povah a životních osudů hrdinek seriálu. Nejenom, že volba jejich etnické příslušnosti je politicky korektní (Taranee má černošské rysy a Hay Lin připomíná Japonku), ale každá z děvčat má jiného koníčka, výrazně odlišné rodinné zázemí, a zejména jinou povahu. Škála jejích povah jde od pasivní Hay Lin po energickou Will Vandomovou, od smířlivé Cornélie po prostořekou Irmu Lairovou. A tak jsme při líčení všedních osudů našich hrdinek svědky občasných hádek, nevraživostí, krátkodobě propukajících přátelství, nedorozumění i vzájemné pomoci. To vše, jak už jsme řekli, však obvykle mizí, když se dívky promění v čarodějky.

Italská manga
Komiks vymysleli a provozují italští autoři. Při práci na komiksu se však snaží do určité míry napodobovat (dosud) módní styl japonských mang: používají přehnaně výrazných obličejových grimas, sympatickým postavám přikreslují obrovské oči a zobrazují je často s dokořán otevřenými ústy, vzrušující záběry doprovázejí paprsky ve tvaru (většinou) rovnoběžných úseček a na některých místech děj až neúnosně natahují. Redundance bývá někdy obtížně akceptovatelná a nesnesitelné bývají občas i hrůzné hlášky typu „Znovu nám musela zkřížit cestu tajemná kniha!“ (poslední strana komiksu v čísle 14/07), „Nic už nás nemůže zastavit!“ (strana 35 v čísle 15/07) nebo „Myslíš, že je Matt v pohodě?“ „Hm…“ (strana 36 tamtéž). Trefně je naopak podle mého názoru vystižena psychologie i chování deseti až dvanáctiletých děvčat, tedy potencionálních čtenářek série.
Autor:


Autor článku: Zarkoff

Detaily o komiksu:

Titul: W.I.T.C.H. Čarodějky č.01/07
Série: W.I.T.C.H. - ročník 2007
Scénář:
Kresba:
Překlad: Pavel Weigel
Žánr: Časopis (CZ).
Rok vydání: 2007
Počet stran: 48
Formát: 170 x 260
Vydavatel: Egmont
Odkaz: http://www.witch.cz/
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Itálie
Související články:


W.I.T.C.H. čarodějky
11.09.2012 Velký přehled časopisů s komiksy (6) - Bravo, Barbie, Čarodějky Witch - Aktualizováno
28.02.2008 W.I.T.C.H. ČARODĚJKY 2007 (ČÍSLA 1 AŽ 13)
23.07.2004 W.I.T.C.H. ANEB NECHTE SI UČAROVAT!


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!