Ať tak či tak, všechno bylo vyřešeno . rozchodem, při kterém společnost CREW připadla jejím redaktorům a část původních majitelů Crwe založilo vydavatelství Calibre. Tyto dva subjekty si pak rozdělily i celou plánovanou produkci Crwe a vydaly se každý svou vlastní cestou. S jediným problémem: na tom, co kdo v budoucnu vydá, se obě společnosti dohodly vcelku hl adce, ale na jeden titul se bohužel nedostalo. A to na samotnou vlajkovou loď, na magazín Crew, který Calibre odmítlo a vydavatelství Crew na ní již neměla dost sil a chuti (zkuste si takový časopis vydávat čtyři roky, to by vás taky přešel humor). Naštěstí se objevil jeden komiksový fanda, který organizoval komiksové soutěže a setkání již za komunistů a také stál při zrodu Crwe jako takové. Jmenoval se Vláďa Veverka a rozhodl se, že červenou Crew zase rozjede. Výsledkem tohoto kroku je vydání Crwe č. 17 (to se psal 25.leden 2001). A pak se nějak zasekl. A pak… no, to už přece víte. Crew č.18 přeci jenom nakonec vyšla. Teď však už k samotnému obsahu sedmnáctky.
Sin City – Jenom další sobotní noc. Tento kratší příběh z geniální série Sin City vám zase jednou ukáže Marva jako toho nejtvrdšího bouchače ve městě. Tentokrát si o jeho pozornost řeklo několik studentíků, kterým se zachtělo upálit si pár bezdomovců. A to byla VELKÁ chyba. Marv je totiž spravedlnost sama.
Hodnocení. O tomto příběhu (ve kterém se jen tak mimochodem mihne i John Hartigan – hlavní hrdina Toho žlutého parchanta) lze říci (už zase) jenom jedno. Pro všechny příznivce Sin City (a kvalitního komiksu vůbec), je koupě této Crwe absolutní povinnost.
Batman/Darkness. První část (ze tří) crossoveru, který byl v Crwi slibován již docela dlouho (původně dokonce jako Modrá Crew), nám úplně poprvé v našich zemích představil Darkness (Temnotu), jednu z nejúspěšnějších zahraničních sérií. Prostě a jednoduše, nositel Temnoty Jackie Estacado se objevil v Gothamu, aby pro svého šéfa ovládnul místní podsvětí. To se brání seč může, nicméně je mu to houby platné. Naštěstí je tu ještě Batman, vždy připravený chránit „nevinné“. Takže. Boj začíná? Uvidíme v další Crwi.
Hodnocení. Vzhledem k tomu, že se příběh teprve rozjíždí, vám toho o kvalitě scénáře zatím moc neřeknu. Akorát pochválím velmi pěknou kresbu Marca Silvestriho a Davea Finche.
Devlin Waugh – Krvavá lázeň. Podmořské vězení Aquatraz. Nejpřísněji střežené vězení na světě se díky své odlehlosti a nepřístupnosti stalo během několika hodin obrovskou pastí pro všechny ve svých útrobách. Stačil jediný upír a místo sedmi set nebezpečných vězňů tu najednou je sedm set upírů, bytostí proti kterým vypadá i Pikachu jako plyšový medvídek. A tak úkol postavit se této hordě zůstává na Devlinu Waughovi, homosexuálním vatikánském zabijáku všech nečistých stvoření. A jediný způsob jak to provést je zabíjení, zabíjení a… zabíjení. K čemuž se nejlépe hodí zbraně VĚTŠÍHO kalibru.
Hodnocení. Již třetí část (ze čtyř) příběhu ze světa Soudce Dredda. Ten se zde ale neobjevuje, protože kromě něj existují i jiní hrdinové, kteří si dokázali vydupat své vlastní příběhy. A jedním z těchto hrdinů je i Devlin Waugh. A je nutno říci, že oprávněně. Už i jen jeho samotná osobnost je natolik zvláštní, že si ihned přitáhne vaši pozornost (a to nejen tak, jak si myslíte vy buzíci), příběh je rychlý a akční a jsou v něm používány hned tři rozdílné kresební styly v závislosti na tom jaký typ děje mají zrovna vykreslit. Celkově se jedná o dosti kvalitní komiks, kterému vadí pouze postupné dávkování a to, že stále se ještě nedostalo na závěrečnou část.
Stratos 03. Planeta Země. Budoucnost. Bohužel i v této budoucnosti jsou přírodní národy považovány za méněcenné divochy a mocní tohoto světa stále neztratili nic ze své arogance k obyčejným lidem. Pak stačí být jedním takovým obyčejným človíčkem který se dostane v nesprávný čas na nesprávné místo a… znáte to. Takže až vám někdo nabídne rekreační pobyt zdarma, pokud se budete starat o chod toho rekreačního centra kde se to zrovna máte rekreovat, tak… doufám, že víte kam ho poslat. A to i kdyby to byl váš nadřízený.
Hodnocení: Tento komiks (který se do této Crwe dostal jako náhradník – za co, to nevím) je příjemně udělaným varováním před nástrahami, které by se mohly stát i vám. Nic víc, nic míň.
Kromě komiksů si v této Crwi můžete ještě přečíst kvalitně udělaný profil Darkness (od Jirky Pavlovského), reportáž z ComiCZ Conu 2000, aktuality ze zahraničí a dnes již známý úvodník Vládi Veverky.Překlad, tisk, papír, redakční práce jsou OK. Bohužel, nepřítomnost Calibre jakožto grafického studia způsobila po grafické stránce návrat k vzhledu Crwe 1 až 6, který k naší smůle není tak kvalitní jako ten používaný později. Stejný problém pak nastal i u leterringu Batman/Darkness a hlavně Sin City, kde jsou použity, do komiksu se příliš nehodící, strojové fonty. Doufejme, že se jedná pouze o potíže spojené s novým rozjetím Crwe a u dalších čísel to již bude lepší.No a na závěr? Spousta kvalitního čtení jenom za jednu stovku. Jenom blázen by to nebral. Takže jděte a… a vy už víte, co jsem tím chtěl říci.
Sin City – Jenom další sobotní nocScénář: Frank Miller, kresba: Frank Miller, překlad: Štěpán Kopřiva, 17 stran
Batman/Darkness (první část ze tří)Scénář: Scott Lobdell a Jeph Loeb, kresba: Marc Silvestri a Dave Finch, překlad: Jiří Pavlovský, 11 stran
Devlin Waugh – Krvavá lázeň (třetí část ze čtyř)Scénář: John Smith, kresba: Sean Phillips, překlad: Petr Litoš, 18 stran
Stratos 03Scénář: M. Prado, kresba: M. Prado, 8 stran