Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

CRYING FREEMAN – PLAČÍCÍ DRAK vol.2 - 70 %

30.04.2012, autor: Drakeus

Pokérovaný uslzený uplakánek je zpět a jak to tak u dvojek bývá, snaží se překonat jedničky a tak tlačí trochu víc na pilu. U dvojek je všeho víc, víc akce, víc krve, víc nahotinek, je to už takovej standard, jen si vzpomeňte na Vetřelce.
Po prvním díle Plačícího draka, ve kterém byly představeny všechny nejdůležitější postavy série, je tady další 400stránkový špalek. Dvojka Plačícího draka začíná tam, co jednička skončila a to tak, že doslova a do písmene. Freeman se vrací pro svou vyvolenou Emu Hino, jejíž úkryt byl prozrazen a tak na něj čeká spousta slz. To je ovšem docela všední epizodka ve Freemanově životě, to hlavní je, že se Hino podrobila zkoušce Draků. Zkoušce, díky které se může stát Freemanovou nevěstou. Dostala také nové jméno Chu Čching Lan – Tygří orchidej.

Z Freemana už také není žádné ořezávátko, byl vybrán jako nástupce vůdce klanu Sto osmi draků. A pro ostatní klany už představuje vážnou hrozbu. Není se čemu divit, že ho chtějí mrtvého, dokonce i někdo uvnitř vlastní organizace. Vypadá to, že se někomu nelíbí, aby se vlády nad klanem ujal Japonec. A Freeman se má, jakožto vůdce klanu, co ohánět. Zvláště pak, když se jeho milovaná Tygří orchidej stane obětí únosu a to jen kvůli tomu, aby někdo Freemana vylákal…

Rjóči Ikegame se má tentokrát taky co ohánět. Protože akce od minulého dílu razantně přibylo. Postavy jsou, jeho rukou, zmrazeny v úžasných pózách, boj probíhá většinou tělo na tělo chladnými zbraněmi a tak se můžete kochat nádhernými obrazy. Musím říct, že tentokrát kresba zachraňuje příběh. Nemám nic proti mafiánským, krvavým příběhům, jenže ve druhém dílu Plačícího draka dochází k opakování již viděného. Je pravda, že se objevuje poměrně dost nových postav, jenže ty se mihnou, jen aby skončily v tratolišti krve u Freemanových nohou. Nedá se čekat, že se bude dít něco jiného, žádný překvapení, žádný „ty vole tak tohle jsem nečekal“.

Kazuo Koike asi hodně čerpal z bondovek, protože příběh, to je jedna velká akce rámovaná nebezpečnými ženskými, podivnými protivníky a krví. A podobně jako Bond, je Freeman neskutečně neodolatelný pro opačné pohlaví. Možná tohle je důvod pro neustálé odhazování oděvů, což mi přijde někdy už hodně úchylné. Skoro to až vypadá, jakoby chtěl Freeman své ženské protivníky něčím hypnotizovat.

Tentokrát nejsem z Freemana – Plačícího draka tak odvařeném, jako u prvního dílu, kvůli výše zmiňovanému opakování a absenci nových věcí, ale protože se na konci této knihy schyluje k něčemu zajímavýmu, těším se na pokračování. Snad nebudu zklamaný…

Scénář: Kazuo Koike
Kresba: Rjóiči Ikegami
Překlad: Ľudovít Plata
Vydalo nakladatelství Crew v roce 2011
Autor:


Autor článku: Drakeus

Související články:


manga
21.04.2014 Sen noci svatojánské: MEGARECENZE divadla, filmu a komiksu - Aktualizováno
04.03.2014 Slabý odvar z Bible neosloví ani nenadchne - 30 % - Aktualizováno
04.06.2013 Macbeth: Prokletí divadelní hry pokračuje i v komiksu - 60 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!