Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

KŘEST ČASOPISU COMICS NA PARCONU 2001

19.08.2001, autor: Sakyk

Bylo horké sobotní odpoledne, když jsem se vypravil na jubilejní dvacáté setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, mangy a her na hrdiny ve všech formách Parcon 2001. Recenzi prvního čísla časopisu Comics čtěte ZDE
To se letos nakonec uskutečnilo během dlouhého víkendu 5. - 8. 7. v prostorách ZŠ Benita Juáreze v Bílé ulici v Praze 6 s podtitulem „telekomunikační odysea“. Po krátkém bloudění jsem konečně dorazil ke kýženému cíli. Prokličkoval jsem mezi houfy účastníků ve vstupní hale a nedbaje takových lákadel jako např. doslova nabitý stánek. knihkupecntví Krakatit zamířil jsem ihned do jednoho z vedlejších sálů ve 2. patře. Parcon toho letos totiž nabízel opravdu požehnaně – z videoprojekcí, přednášek a diskusí vybírám besedu s A. Sapkowskim, s O. Neffem o dabingu SF v 80.letech, s Janem Kantůrkem o Zeměploše, s F.Novotným o Valhale, diskuse na téma úroveň současných českých sci-fi časopisů, futurologický kongres, setkání příznivců Star Treku, Monty Python, Červeného trpaslíka, Star Wars, J.R.R.Tolkiena, přípravu na Eurocon 2002, burzu, dražbu, nebo taková témata jako Atlantida, Daniken, Ramax, astrologie, numerologie, křesťanství, ale i lahůdky jako opékání selat. Jenže komiksu se nepřímo dotýkala pouze Manga sekce (okruhy Japonsko, co to je manga, výrazy v manze a anime, jak kreslit mangu, shounen manga, Dragon half, promítání filmů Fake, Kaze no Tani no Naushika), o které asi fundovaněji podají zprávu kolegové z Manga.cz.

Naštěstí v onom již zmiňovaném sále proběhl křest nového komiksového časopisu Comics. Zklamáním pro mne byla nepříliš hojná účast publika, k čemuž ovšem přispělo i zařazení křtu do programu Parconu na poslední chvíli a navíc lehký časový posun z 15. na 14. hodinu. Přesto to nebyla nezajímavá 90ti minutovka. Role moderátora se ujal ředitel vydavatelství Václav Dort, kterého doplňovali pánové Jacek Weglarz a Martin Trojan. Čestným hostem akce pak byl překladatel Jan Kantůrek, který se s diváky podělil především o zkušenosti z překládání tolik očekávaného a opěvovaného booku 300, který se křtu dočkal zároveň s časopisem.
Vlastní magazín Comics, jehož první výtisky si mohli zakoupit (za prodejní cenu 99,- Kč) právě návštěvníci . Parconu, zatím vychází jednou měsíčně na 32 stranách. Říkám zatím, jelikož teprve úspěšnost projektu ukáže, zda-li vydavatelé přikročí ke 14 denní periodicitě. Takže kupujte, vážení, kupujte!! K dostání bude nejen ve sci-fi speciálkách, ale údajně i (pozor!) na všech novinových stáncích a v trafikách. Podle mne si klade neskromný cíl nahradit Crew (u níž vyvstává otázka, jestli 18. číslo ještě vůbec někdy vyjde) a stát se českým komiksovým časopisem číslo 1.

Tak. Něco po třetí hodině bouchlo šampaňské a všichni přítomní si symbolicky připili nejen na dlouhý a úspěšný život časopisu Comics ale i na spoustu dalších podobných knih jako je 300 a na budoucnost komiksu v českých zemích vůbec.
Autor:


Autor článku: Sakyk

Detaily o komiksu:

Titul: Comics 1
Série: Comics
Scénář: Howard Mackie
Frank Miller
Pat Mills
W. O/Neil
Michael Turner
Kresba: John Byrne
Frank Miller
Greg Staples
Michael Turner
Překlad: Alžběta Kábelová
Jan Kantůrek
Lettering: Martin Trojan
Žánr: Časopis (CZ).
Rok vydání: 2001
Počet stran: 32
Formát: A4
Vydavatel: Calibre
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Česká Republika
Související články:


CREW
02.10.2012 Velký přehled časopisů s komiksy (9) - Crew 2 - Aktualizováno
29.08.2012 Kůstek 3: Čas zabíjet draky - 100 %
27.03.2012 USAGI YOJIMBO: BEZMĚSÍČNÁ NOC - 90 %

    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!