Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

VELETRH SVĚT KNIHY PRAHA 2003

24.04.2003, autor: Sakyk

Včera kontraktačním dnem, dnes pro odbornou veřejnost a zítra otevřením svých bran nejširší veřejnosti zahájil letošní 9. mezinárodní knižní veletrh Svět knihy Praha. První dojmy? Určitě neočekávejte žádné komiksové šílenství, ovšem ve srovnání s předcházejícími bídnými roky jde přeci jen o viditelné zlepšení.
O programu veletrhu čtěte více ZDE
Pokud se rozhodnete začít prohlídku výstavního areálu (Výstaviště v Praze – Holešovicích) středním palácem, budete mírně zklamáni. Hromadná frankofonní expozice (S202) totiž oproti minulým ročníkům nenabízí z komiksu zhola nic (a sotva co na tom mění participace Francouzského kulturního institutu ze Štěpánské). Důvodem je údajně účast vydavatelů z jihu Francie, zatímco velké komiksové domy pochází ze severu. A protože absencí žánru trpí i belgická, slovenská či italská expozice, čest zahraničních účastníků zachraňuje pouze společný americký stánek (S101), ukrývající několik booků a grafických novel (dokonce k prodeji!!).
 
. .
 
Chuť si spravíte v levém křídle Sjezdového paláce (do pravého ani nechoďte, tam sotva tuší, co to komiks je). Hned u hlavního vchodu se totiž nachází rozlehlý, na poměry bombastický (dokonce s prosvětleným, otočným logem) stánek BB Artu (L601). Pod svými křídly ukrývá nejen samostatné zákoutí časopisu ABC (na plakátech již inzerující Velkou knihu komiksů IV – Strážci, která vyjde na podzim), ale hlavně rozsáhlou a velmi dobře zviditelněnou přehlídku vlastních komiksových úspěchů. V ní hrají prim kniha Top 10 Alana Moora a první číslo nového magazínu Crew2 – obé na místě k zakoupení. Doplněno celou řadou z dosud vydaných alb a velkých knih.
 
. . .
 
. .
 
Svou pozornost si jistě zaslouží i trošku tajemně nazvaný stánek Stable&Němeček s.r.o. (L302), na jehož malou plochu se pochopitelně vměstnala se svou produkcí vydavatelství Aude Brunel a Mot, plnící svůj slib o dárku za libovolný nákup.
 
.
 
Za návštěvu stojí i stánky těch vydavatelů, u nichž je komiks jen okrajovým zájmem. V prvé řadě jmenujme Egmont (L212), přeci jen zdůrazňující své bilalovské a saudkovské grafické novely (ale o novinkách ani ťuk). Dále společnost Albatros (L410), nabízející už knihu Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče ilustrovanou slovenským fenoménem Danglárem, Olympia (L001) v samostatné vitríně propagující novou knihu Dobrodružství bobří stopou a Labyrint (L202) upozorňující na připravovaný původní český komiks (!!) autorů Rudiše a Jaromíra 99.
 
. .
 
Možná, že další komiksové střípky jsou k vidění ještě na jiných stáncích. Nemohl jsem však, i přes maximální snahu, zaregistrovat vše, co v tomto směru celá akce nabízí, neprozkoumal jsem do detailu každou expozici.
Další důvod pro to, abyste se na pražské Výstaviště vypravili osobně.
 
 
Autor:


Autor článku: Sakyk

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum
Související články:


v Ý s T a V y
02.05.2012 POZVÁNKA NA SVĚT KNIHY 2012
10.09.2007 PŘELOMOVÁ GENERACE NULA
09.05.2007 SVĚT KNIHY 2007 – FOTOREPORTÁŽcOny a cEny
03.04.2008 CRWECON 2008 – POZVÁNKA
12.03.2008 ANIMESHOW 2008
09.11.2007 JSME NA SPRÁVNÉ CESTĚ, ŘÍKÁ O KOMIKSFEST!U TOMÁŠ HIBI MATĚJÍČEK


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!