. V alternativním světě minisérie nepřistane raketová kolébka s novorozeným Kal-Elem (aka Supermanem) v Kansasu, ale na nekonečném lánu uprostřed kolektivizované Ukrajiny. Díky tomu budoucí "man of steel" nevyrůstá v rodině Jonathana Kenta, ale jeho budoucnost bere do vlastních rukou sám Josif Visarionovič Stalin, jehož přízvisko je nikoli náhodou odvozeno rovněž od oceli. Ze Supermana se stane diktátorův osobní strážce a na svůj klasický trikot si místo velkého S vyšije zkřížené kladivo a srp. Po Stalinově smrti se stává jeho nástupcem a ocelovou pěstí bojuje za to, aby se proletáři všech zemí konečně spojili. Vedle jeho nadpřirozených schopností působí americké vodíkové pumy jako dětské hračky, železná opona se záhy hroutí a Sovětský svaz se stává světovou velmocí číslo jedna. Spojené státy zůstávají poslední výspou odolávající komunistické ideologii, demoralizovanou zemi však ovládají mafiánské klany.
. Do hry postupně vstupuje řada dalších komiksových i skutečných postav: Wonder Woman jako Supermanova osudová láska - sovětská diplomatka, Batman jako vůdce podzemního antikomunistického hnutí, objevuje se i Hal Jordan (aka Green Lantern), Brainiac a další. Richard Nixon v roce 1960 poráží v prezidentských volbách Johna F. Kennedyho a o tři roky později je zastřelen, zatímco jeho soku je dopřáno v klidu zestárnout a ztloustnout po boku hysterické Marilyn Monroe. Prezidentem USA se nakonec stává Lex Luthor, který představuje poslední šanci pro skomírající Ameriku…
Mark Millar v rozhovoru pro www.supermanhomepage.com přiznal, že o tomto příběhu snil už od dětství. Práci na scénáři zahájil v roce 1996, ale v . následujícím roce psaní přerušil v půlce třetího dílu, protože vytížený kreslíř Dave Johnson pracoval na každé stránce několik měsíců a komiks nabíral stále větší skluz. Projekt byl vzkříšen až na počátku roku 2002, kdy do hry vstoupil výtvarník Kilian Plunkett. Scénárista dokončil celý opus a zpětně doladil některé dialogy. Neskrývá přitom, že do konečné podoby pronikly i jeho výhrady vůči politice George W. Bushe, které se v některých směrech blíží praktikám komunistického Supermana. Přesto Mark Millar zdůrazňuje, že se při psaní především mimořádně dobře bavil. "Nakreslit Supermana, jak strhává americkou vlajku a s kladivem a srpem na prsou rozráží dveře Bílého domu, to je skoro to samé, jako vyprávět vtipy o Lady Dianě na jejím pohřbu," směje se scénárista.
. A zdá se, že tahle představa připadá zábavná i čtenářům. 40 000 lidí si objednalo úvodní 48 stránkový sešit ještě před jeho vydáním a velmi příznivě vyznívají i první kritiky. Uvidíme, jaké budou reakce, až v srpnu vyjde závěrečný díl…