Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

LOBO VS. MASKA – BEZMOZKÓZNÍ TOTALMEGAŠRUMEC

20.09.2004, autor: Vojta

Tak jo, fandové. Velkej šéf se vrátil a s ním nepřišel zákon. Nebo tak nějak. Každopádně to je celkem jedno, protože budete svědky experimentu epochálního významu. Pokusím se už samotnym stylem recenze vystihnout kvalitu, aspekty a blablabla tohoto rudozeleného comicsového díla. Tak za prvé. Teď se soustřeďte na mě, ukážu vám jakej jsem totální masér a testosteronem nabušenej recenzent – takže sledujte ty kydy, co do vás budu cpát, smějte se tomu & obdivujte mě, jak moc 'sem cool a vůbec úžasná postava. Jasný, pose… ?!
.    Svatý porno!
recenzent
 
   Na začátek nesmím opominout ty superdobrodružný eskapády, kerý sem musel kvůli získání tohoto arcidíla podstoupit. Souboje s uklízečkama na košťata, topení zlatejch rybek, mlácení Jirky "ředitele Zeměkoule" Pavlovskýho přes (CENZUROVÁNO). A konečně nahánění získaného výtisku přes celou naší redakci, která si prostě MUSELA superzážitky velkýho šéfíka přečíst jako první. Tudíž když jsem konečně ošoupaný a zprohýbaný comics dostal do pazourů, došla mi jedna (ne, dokonce dvě!) věci. Lobo je prostě úža, super, heavy, a všichni ho milujem - i když je to úplnej tůůt CENZUROVÁNO a tůůt CENZUROVÁNO, takže kašlem na příběh, pointu, zápletku a podobný srá… A kdo tuhle myšlenku a podstatu Lobíkova úspěchu nepochopil, tak má holt smůlu.
   Intelektuálové v redakci (například Yan - vy 'ste nevěděli, že čte Kafku?!) si můžou nadávat, jak chtěj, že je ty neustálý rvačky, násilnosti a (pseudo - divný slovo, co?)vtípky už vůbec neberou… A my ostatní fandové se pořád dobře bavíme a chceme další a další Lobova dobrodrůža. Takže pro míň chápavý: Lobo je u nás pořád nejoblíbenější postava, kterou čte nejvíc lidí (no, když jim tak chcete říkat…) a co víc… některý z nich si ho i… kupujou!!! Což mě přivádí k druhý důležitý věci. Lobo pořád má největší… ten, no… potenciál, pokud jde o natahování nových čtenářů compics… comcis… (bublin?), no prostě těhle CENZUROVÁNO. A pokud chceme někdy v Komiks.cz dosáhnou dob, kdy si pořídíme luxusní redakci v centru Prahy a nebudem si tak muset předávat recenzáky jako komunističtí odbojáři letáky za války (tuhle hlášku jsem už někde slyšel, ne?), tak jen Loba houšť a větší kulky!
 
   Ale teď už skoro nastal čas taky pro těch deset procent informací v devadesáti procentech téhle superzábavy (no ne?) a supervymakaných vtípků pro pobavení čtenářů. Ty paňácové, co splácaly tuhle… tuhle… no, prostě tuhle věc, jsou na slovo vzatí odborníci. Alan Grant je Lobův dvorní škrabal a John Arcudi zas má na slipech Masku. O ní jsem ještě nic nevyblemcal, co? Tak rychle, ať můžem jít na kus žvance. Možná jste viděli stejnoznějící film s Jimem Carreym, který je na původní comicsový postavě volně vystavěn (wau, to byla ale věta!). Ve skutečnosti je Maska ale mnohem větší parchant. Protože Maska není kdo, ale co. Prapodivný zelený artefakt, který se jako parazit přilípne na čumák kterýmukoliv možnýmu totálnímu lůzrovi (jo, jako jste třeba vy) a dá mu superschopnosti postaviček z animovaných grotesek. Pak pro vás neplatí žádné zákony přírody, gravitace, zákony zachování hmoty a hybnosti a podobný CENZUROVÁNO. Můžou vás rozsekat, roztrhat, rozpustit v kyselině a vy se tomu stejně vytlemíte… a pak toho hajzla praštíte palicí zvíci kingkongova čů… přirození, která se vám dle vašeho přání objeví v hnátě. No, a z toho plyne, co? No, že Lobo má konečně protivníka sobě hodnýho. A protože Maska je stejný destruktor, jako Velkej šéfič, tak je jasný, že z těchhle dvou bude parádní dvojka (navíc když Maska má dar vytáhnout na světlo boží vaše nejhorší pudy a obratem tak udělat i ze Svatého otce běsnícího maniaka).
.    Tudíž o čem je tento příběh? O zabíjení, zabíjení a to třetí je - BINGO! - zabíjení. Taky nesmím zapomenout (počkejte, v mym věku se vám to bude stávat taky) na maso, maso a (redakčně kráceno) a CENZUROVÁNO, CENZUROVÁNO, CENZUROVÁNO. Prostě, scénáristi vás moc dobře znají, lobofilové, takže se na nějaký příběh (… příběh?) zvysoka CENZUROVÁNO a skloubili to tak, aby dali všechen prostor samoúčelnému násilí, násilí, (kráceno) a násilí, jo, a ještě taky našli něco místa pro (CENZUROVÁNO) a na úplný závěr (kráceno). Jedna modernizace tu ale je - to násilí, ne prosím tohle nekrátit!, tohle má MYŠLENKU. No jednoduše; chlapci moudře usoudili, že jediné, co ještě jde modernizovat, je být co nejoriginálnější v tom, jak budou všechnomožnýnemožný ničit, destruovat, zabíjet (já vím, už končím) a jak tomu dát co největší grády, koule a kulky a vůbec. Takže budete valit bulvy na to, jak vás i samoúčelné násilí může překvapit svojí pompézností, i když pravda do nekonečna to dělat nejde - máte holt globálně smůlu.
 
   A ještě jedna poslední věc, co jsem byl schopen vyškrábnout ze své i scenáristických lebzen. Protože Maska je vtipálek (!), je zabíjení nejen velký, ale i origošzábavný (třeba sežrání, uvaření a sežrání jednoho záporáka vcelku a zaživa), takže se dokonce i kulturně vzděláte a nebudete takový barbaři, na jaký vás šasuju.
   A ještě jednou na férovku. Proč by se měli scénáristi mazat s kdovýjakým příběhem (krom teda toho, že je to Lobo a znají vaše průměrné IQ), když mají takovýho majstrštyk kreslíře. Dougí Mahnke (Hitman/Lobo) spolu se svými třemi holohlavými a zablešenými přáteli totiž dodali kresbu, ze který lízt ne po stropě, ale po Měsíci. Ostrá linka vyčmáraná do posledního detailu, monumentálnost a cit pro mimiku (a komiku a taky velký zbraně). Vůbec vám, tedy těm, co ještě mají mozek šedý a ne zelený nebo rudý, možná připomene novou americkou kreslířskou školu založenou králem hyperdetailní kresby Geoffem Darrowem. Takže se i poučíte.
 
.    Než to v rychlosti uzavřu (neplatí mě tu ani od slova, parchanti), tak ještě pár blemců k český verzi. Proti jinýmu poslednímu Lobovi (Lobo se (z)vrací) tu nejsou potíže se soutiskem, což zaplaťpánbu, ale stejně došlo k barevnýmu posunu, čehož si sice nemáte šajn všimnout, ale trochu úcty k originálu by grafik (nebo to zase byla ta zatracepená tiskárna?) projevit moh'… Taky font má k tomu původnímu maratónskej kus cesty (inspirovat se víc originálem by český verzi slušelo třeba i u hranetejch bublin), a překladatel neopomněl zas do příběhu nacpat neexistující Kapitány Krky. Jinak ale s českými jazykopindolamy budete spokojeni - Lobo s tímhle překladem je prostě náš a máme ho rádi. No a to je konec. Finito. Vystaráno. Fuška skončila. Stejně si tohodle Loba koupíte tak jako tak. Má všechno to, co od něj čekáte a ještě něco navíc. Navíc ti, co Lobíka nečtou, se stejně až na konec týhle recenze neměli šanci prokousat, stejně jako by neměli šanci u samotnýho comicsu. Tak, a teď už se jen rozloučit. Takže milí čtenářové: CENZUROVÁNO!
 
   PS: Redakce za tuto recenzi ani za žaloby z ní vyplývající ROZHODNĚ nenese žádnou odpovědnost. Recenzent neměl svůj den, tak se mu nepovedlo napsat pořádnou recenzi. K tomu vás nechává pozdravovat z Bohnic a vzkazuje, že doufá, že jste ty jeho blemcy nevzali vážně. Prý chtěl jen napodobit zábavnost Lobových příběhů, ale to víte… spěchal, aby byl včas na večeři ve svý vypolštářovaný cele. Měli hrachovou kaši. Bye.
Autor:


Autor článku: Vojta

Detaily o komiksu:

Titul: Crew2 letní speciál 2004 - Lobo vs. Maska
Série: Crew2
Scénář: Johna Arcudi
Alan Grant
Kresba: Doug Mahnke
Překlad: Pavel Dort
Žánr: Časopis (CZ).
Rok vydání: 2004
Počet stran: 114
Formát: A4
Vydavatel: Crew
Země vydání: Česká Republika
Země původu: USA
Související články:


CREW
02.10.2012 Velký přehled časopisů s komiksy (9) - Crew 2 - Aktualizováno
29.08.2012 Kůstek 3: Čas zabíjet draky - 100 %
27.03.2012 USAGI YOJIMBO: BEZMĚSÍČNÁ NOC - 90 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!