Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

HITMAN - BĚSNĚNÍ V ARKHAMU A DESET TISÍC KULEK

04.10.2004, autor: OBR

Motto zabijáka: „…a budeme zabíjet a zabíjet a zabíjet a zabíjet a neskončíme, dokud nebudou všichni ti parchanti mrtví…..“
obálka českého vydání   Vážení čtenáři, měli jste někdy chuť objednat si hitmana, nájemného vraha, aby za Vás zlikvidoval Vaše nepřátele, kteří Vám ničí nervy, ožebračují Vás o miliony a trapně zesměšňují před ženou Vašich snů?! Já tedy ANO. A kdybych osobně znal takovou postavu (a objednal), tak bude asi polovina mého rodného města mrtvá, protože jsou to všichni lumpové, mí nepřátelé a vůbec špatní lidé.
   A tak je možné, že dva autoři komiksového alba Hitman, scénárista Garth Ennis a kreslíř John McCrea, zrovínka takového zabijáka hledali, a nejspíš nenašli, a proto si jej napsali a nakreslili. Čímž udělali pro komiksový svět v celku záslužný čin. Dokonce vnutili hlavnímu hrdinovi civilní jméno Tommy Monaghan a přidali mu do kolébky megasupervlastnosti, a zdůvodnili to tím, že jej prý kousnula přerostlá mimozemská (upírská) příšerka. Jako nejlepší z těch vlastností se jeví pravděpodobně telepatie, ovšem náš Tomáš ji moc neovládá, jelikož pořád dostává od někoho na držku a furtum furt má potrhaný límec. A nepřátel je celá řada, ať už je to Batman, Joker, Moe Dubelz, Nightfist, či pekelní Vládci Zbraně, a všichni jmenovaní jej mají rádi asi jako osinu v zadku a on je také miluje se stejnou srdceryvnou vřelostí.
Docela to nese!   A kromě toho - hnedle od začátku musí zmasakrovat v proslulém městě Gotham pár ubohých šašků, zahrát si s partou kámošů poker, zamilovat se do urostlé děvy jménem Wendy, vykydlit (jak by podotknul Lobo) jednoho Mawzira a hlavně neporušit svojí vnitřní dohodu, že nezabije člověka o němž usoudí, že je to DOBRÁK (vy někoho takového znáte?)… A mezi tím akce, akce, samá akce; občas slušný fórek, sem tam kecy o kamarádství, vzpomínání na idiotskou armádu, studený déšť na konci a… a takový je v krychli celý děj. Holt - těžký, přetěžký je život pracujících nájemných zabijáků…
 
   Varování pro mladistvé do 8 let: POZOR, TADY SE NEJEN STŔÍLÍ, ALE OBČAS LETÍ I GRANÁT!
 
   Velmi krásně o tom všem napsal v předmluvě Steve Dillon a hlavně majitel jedné komiksové prodejny, jistý pan Kevin Smith (jo, ten, co natočil také dementní film " Jay a Mlčenlivej Bob vrací úder"). Ten vysmolil, že číst Hitmouše je jako jíst pořádnou porci zmrzliny a pak si uvědomit, že je vlastně procpaná vitamíny a minerály, a že nic lepšího v oblasti komiksu asi neexistuje a nikdy neexistovalo. Tento člověk je opravdový Američan, který vše vychválí, přecení, nafoukne, vyfantazíruje a hlavně zdůrazní, že jedině u nich a jedině v USA, ač jsou oba autoři z mlžného Belfastu, je vše OK a best a vůbec all right.
   Netvrdím že album je špatné; je dobré, slušné, a kdo má rád hodně bouchaček, tak si pochrochtá, ale tento rok jsem četl daleko lepší, např. Punishera 2 od stejného autora (očekávejte brzo na svých monitorech!) a nebo i v poslední době vydaný italský Eymerikův hněv. U nás platí pořekadlo: "hodně honců - zajícova smrt", a můj pocit je takový, že Ennis prostě napráskal do svého díla všechny a všechno, a řádně s tím ve vysokém šejkru zamíchal. Možná, že se mnou nebudete souhlasit, ale nemám rád, když na každé druhé stránce se objeví tlupa dalších superhrdinů a nebo superzáporníků a začíná nepřehledná mela a všichni nakonec upečou dort podle knihy Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Snad to mají v Americe tak v oblibě, když ke všemu navíc věří, že wrestling je doopravdy, že kosmonaut Neil Armstrong opravdu skákal po měsíci, ale moje maličkost ne…
 
Akce!   A co kresba? Samozřejmě Kevin Smith napsal: "Nikdo nedokáže tak vyjádřit orgastičnost přestřelky a i její následky líp, než tenhle parchant" (a myslí tím Johna McCreu) a ve vychvalování pokračuje vesele dál. Rozsudek komiksoveho inkvizitora (tedy mne) ale zní: nejsladší čokoládový dort, s báječnou náplní, s nápisem "Vše nejlepší", avšak bez té malé třešinky, která zde prostě chybí. Možná, že jsem příliš přísný a Vás, nenasytné čtenáře, komiks okouzlí až k samému vyvrcholení (samozřejmě komiksovému), a mojí recenzi poplivete snůškou zelených slin. Máte na to vlastní svaté právo. Ale pamatujete si, když v jednom z časopisů značky CREW vyšel Hitman versus Lobo? Tak to vám byla taková bžunda, že se směji dodneška a jeho skvělý děj patří mezi moje nejoblíbenější literární díla, srovnatelné s díly Dostojevského a Cronina. K pomyslnému vrcholu nezbývalo mnoho. Škoda.
 
   Měj se, Hitmane, jsi slušný chlápek, neurazíš; možná, že jsem čekal více a neměl jsem se tak těšit, když jsem se dozvěděl, že na začátku podzimu vkráčíš mezi nás rozsévat smrt a zkázu. Je dobře, že jsi navštívil naší malou českou zemičku, budeš tu mít kupu práce a možná, že tvůj kmenový autor napíše další pokračování s názvem "Hitmouš versus Kajínek" či "Pro Standu vše, myslím to upřímně". Pokud tě však dřív neodsoudí nějaký český soudce za malichernou kravinu jako je třeba zákaz parkování.
   Good bye, a nezapomeň si vzít svoje černé brýle…
Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Hitman 1
Série: Hitman
Scénář: Garth Ennis
Kresba: John McCrea
Překlad: Štěpán Kopřiva
Šimon Španihel
Lettering: Miroslav Kosek
Petr Suchý
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Rok vydání: 2004
Počet stran: 160
Formát: 170 x 260
Vydavatel: Crew
BB/art
Země vydání: Česká Republika
Země původu: USA
Související články:


superHRDINOVÉ
01.04.2018 Ovocný komiks 3: Fazole s mákem s gustem souloží s burskými povidly - 0 % - AKTUALIZOVÁNO
10.10.2016 Scooby Doo: Bláznivý crossover televizního seriálu - 60 %
08.12.2014 Jak přežít (2): Naučte svou kočku sednout na povel - 100 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!