Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

BLADE: TRINITY (FILM) ANEB POTŘETÍ A SNAD UŽ NAPOSLED!

11.03.2005, autor: Ondřej Čížek

Blade je opět tady a tentokrát to opravdu není žádná legrace. Staří dobří upíři nejen že na něho navlékli vraždu, a tak proti němu poštvali FBI, ale také chtějí k jeho konečné likvidaci použít svou nejsilnější zbraň – samotného Draculu. Legendární otec upírů jim má rovněž „umožnit“ přežít na denním světle, definitivně tak ovládnout celý svět a lidstvo používat jako zásobárnu krve. Bladeovi to ale nepřipadá jako dobrý nápad, a proto se dává dohromady se skupinou lovců upírů jménem Nightstalkers, která se mimo jiné skládá z Whistlerovy dcery Abigail a pekelně hláškujícího Hannibala Kinga. Poslední lov tedy může naplno vypuknout!!!
Odkazy na recenze předešlých filmů - první film a druhý film.
.    Může, ale nemusí. Blade: Trinity je jednoznačně nejhorší díl celé upíří trilogie. Po dvou stylových prvních dílech nepřichází na řadu nějaké akční vyvrcholení, ale bohužel "jen" slušné třetí pokračování, které žádné velkolepé finále (Bladeova výhra, svět bez upírů) ani nemá. Režie se po Stephenu Norringtonovi a Guillermu Del Torovi ujal David S. Goyer, scénárista všech tří dílů a také nového Batman Begins.
 
   Není akce jako akce
   Na každém Bladeovi byla vždy silným a velice důležitým prvkem akce, a právě tu Goyer moc nezvládá. V mnoha rozhovorech sliboval, že půjde o klasické akční scény, které budou samozřejmě velice napínavé, krvavé, atd. Svůj slib nakonec splnil jen z části. Akční pasáže jsou opravdu natočené většinou klasickým způsobem (hodně s kaskadéry a někdy i bez efektů), ale jakkoli napínavé či krvavé vůbec nejsou. Když už na nějaké ty experimenty dojde, vše se ztrácí ve zbytečně zběsilém střihu. Goyer se zkrátka celou dobu snaží mít vše pečlivě vymakané a bojí se pouštět do nápaditějšího extrému.
.    Akčním scénám by určitě stejně jako v předchozích dílech hodně pomohla hudba, ale i ta je zde překvapivě slabá. Nečekejte tedy už žádné stylové krvavé balety za doprovodu techna, jaké byly k vidění ve dvojce. Na to Goyer prostě nemá odvahu a místo toho, aby se snažil něco z předchozích dílů překonat, maximálně to nenápadně kopíruje. Škoda!
 
   Dracula a spol.
   Nejsvětlejším bodem celého snímku tak zůstávají dva herci. Prvním z nich je samozřejmě Wesley Snipes, který předvádí neúnavného lovce upírů opět stejně přesvědčivě jako v minulých dílech a tato role mu bude připisována až nadosmrti. Ve filmu nemá slabší chvilku - a tudíž je třeba pochválit Goyera zato, že se ve scénáři nepouštěl do nějakých vážnějších dialogů.
.    Tím druhým světlým bodem filmu je Ryan Reynolds (SexyPárty) coby Hannibal King, který převzal po Snipesovi "hláškující" štafetu a po celou dobu si vede opravdu dobře (opět díky Goyerově scénáři). Škoda jen některých malých scén, ve kterých se Reynolds pokouší o skutečné herectví a věřte, že to nepůsobí to vůbec dobře.
.    Dalšími herci ve filmu jsou Jessica Biel (Texaský masakr motorovou pilou) v roli Bladeovy pomocnice Abigail. Jessica vypadá vcelku dobře a nic "vážnějšího" ve scénáři naštěstí nemá, ale mnohem hůř dopadl Dominic Purcell (Equilibrium) jako úhlavní Bladeův nepřítel Dracula (ve filmu se mu přezdívá Drake). Purcell je jedním z nejhorších filmových Draculů vůbec, ve filmu je naprosto nevýrazný a vypadá mnohem lépe v druhé draculovské podobě coby slizké monstrum, které se ale objevuje bohužel jen na konci. Ve filmu také samozřejmě nesmí chybět Kris Kristofferson alias Whistler, který nám předvádí svou již druhou smrt.
 
   Blade: Trinity není nijak velkou filmovou katastrofou, ale díky své nevýraznosti se ztrácí ve stínu dvou výborných předchozích dílů. Režisér Goyer toho ve svém prvním celovečeráku zkazil až příliš mnoho a možná by se měl raději držet toho psaní. Bude to tak lepší.
Autor:


Autor článku: Ondřej Čížek

Související články:


Komiks na stříbrném plátně
13.09.2021 Velký přehled časopisů s komiksy (26) - Děsivé dějiny
10.10.2016 Scooby Doo: Bláznivý crossover televizního seriálu - 60 %
21.04.2014 Sen noci svatojánské: MEGARECENZE divadla, filmu a komiksu - Aktualizováno


    
Joakim


Recenze a blogpousty nebo reakce

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!

Rozhovor s největším (182 cm) fanouškem Káji Saudka.

     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!