Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

SVĚTOVÝ ÚSPĚCH ČESKÉHO COMICSU + CRWECON 2006

29.05.2006, autor: CREW

Dvojici Štěpán Kopřiva a Jiří Grus se totiž povedlo uspět v tomto médiu tak, jak se zatím nikomu u nás nepodařilo - a to dokonce ani Kájovi Saudkovi. Už jejich první společné dílo, komiks Princip nepravděpodobnosti, mělo v zahraničí velký úspěch a vyšlo dokonce v nejprestižnějším komiksovém magazínu Heavy Metal. (Ano, v tom Heavy Metalu, jehož příběhy se inspiroval legendární stejnojmenný animovaný film.) Ovšem to jim nestačilo. Společně stvořili komiksovou knihu Nitro těžkne glycerínem, která vychází najednou hned v pěti zemích - ve Spojených státech, Francii, Německu, Holandsku a Španělsku. Toto akční sci-fi příběh s příměsí splatterpunku vyjde samozřejmě i u nás - křest se bude konat 10. 6. v kině Aero, při příležitosti prvního ročníku komiksového setkání CRWECON (pořádá největší české komiksové vydavatelství, firma CREW).
Vzhledem k tomu, že takovýhle úspěch českých barev není zrovna běžný, rádi bychom ho také náležitě odprezentovali - stavte se přímo na naší akci!
 
CRWECON 2006
První ročník meziplanetárního sjezdu rodin a přátel komiksu.
MÍSTO: Kino AERO, Biskupcova 31, Praha 3
(kousek od tramvajové zastávky Biskupcova, kam jezdí vozy 9, 10, 16 a 19... nebo můžete vystoupit na stanici metra Želivského a pak kousek z kopce dolů, po stejnojmenné ulici a pak doprava Biskupcovou… nebo se prostě doptat).
ČAS: 10.00 – 17.30 (dál už je to pak jenom na vás)
 
Stáhněte si plakát CRWECONu!
 
PROGRAM:
10.00 - 11.30
Zasvěcení do tajů současného komiksu. Profily vydavatelství, aneb od Avataru až po Viz Comics. Panel o nejzajímavějších tvůrcích, nejpopulárnějších malířích, nejmasivnějších sériích, největších šocích a vůbec o tom nejzajímavějším, co se v komiksu děje. Na panelu účinkují Jiří Pavlovský a Lukáš Růžička
 
12.00 – 13.00
Křest sborníku Czekomiks. Pohovor s tvůrci o tom, jaký mají naši spoluobčané vztah ke komiksu, o československém komiksu a vůbec spoustě dalších věcí. Moderuje Martin Přibyl a součástí akce bude i autogramiáda tvůrců sborníku CZekomiks.

13.00 – 14.00
Vydávání komiksu v Čechách. Aneb pravda o tom, jak vzniká CREW, se všemi nechutnými podrobnostmi. Panel o tom, co to obnáší, vydávat komiks… a že i tady platí poučka o tom, že co se může pokazit, to se spolehlivě pokazí. Tajemství odhalí Petr Litoš a Jiří Pavlovský.

14.00 – 15.00
Vydavatelský koutek. Konečně se můžete potkat s významnými komiksovými vydavateli, kteří budou mluvit o tom, co pro vás do budoucna chystají… a vy sami je můžete bombardovat dotazy (případně i rajčaty). Na závěr – křest první knihy sebraných dobrodružství profesionálního zabijáka jménem Torpedo!

15.00 – 16.00
Nitro! Konečně to, na co jste všichni čekali – přichází Štěpán Kopřiva a Jiří Grus a promluví o tom, jak vznikalo Nitro těžkne glycerínem. Zároveň bude kniha pokřtěná a následovat bude i dražba Grusových kreseb!

16.00 – 17.30
FILM. Na filmu se zatím stále pracuje… snažíme se získat třetí X-Meny, ale vzhledem k tomu, jak je film nový, tak to není nic snadného. Takže ještě nic neslibujeme.
 
VEDLEJŠÍ AKCE:
Prodej českých i zahraničních komiksů za solidní ceny.
Autogramiády.
Výstava kreseb.
Potulující se vydavatelé, malíři, scenáristé a jiní slovutní hosté.
A samozřejmě… bar!
 
FILMY, KTERÉ JDOU PO CRWECONU
(Vstupné na ně se platí zvlášť!)
 
18:00
Oldboy
Jižní Korea, 2003
režie Chan-wook Park
120 minut, korejská verze, české titulky
vstupné 80 Kč
Touhu po pomstě prý pocítí každý, ale málokdo ji uskuteční, protože ji společnost odsuzuje, domnívá se Chan-wook Park ve svém druhém snímku z plánované trilogie na téma pomsta. Po patnácti letech věznění v temné cele hotelového pokoje se Oh Dae-su probudí na svobodě, stejně záhadně jako byl před lety zajat – před svým domem, kde spokojeně žil se svou manželkou a dcerkou. Teď má peněženku, mobilní telefon a pouze pět dní na to, aby vypátral, kdo si jeho zatčení zaplatil. Pokud se mu to podaří zjistit, spáchá jeho věznitel sebevraždu. Pokud ne, zemře Dae-suova nová přítelkyně. Mystický thriller, filmařsky kvalitní dílo Oldboy vzniklo podle stejnojmenného japonského komiksu z roku 1997. Film získal Velkou cenu poroty na MFF v Cannes 2004.
 
20:15
Brazil
VB, 1985
režie Terry Gilliam
131 min, anglická verze, české titulky, Dolby Stereo
vstupné 70,-/ 90,-
Podobenstvím o blízké budoucnosti, které je filmovou pastvou pro oči, se po celou dobu prolíná idea jednotlivec versus systém, čerpaná z Kafky, H. G. Wellse i Orwella (režisér chtěl tuto mrazivou tragikomedii původně nazvat 1984 ½). Gilliam umístil svůj příběh do těžko definovatelného období kolem Vánoc „někdy ve 20. století“, kdy armády bezejmenných úředníčků striktně dodržujících kancelářskou etiku (jak z 30. let) na každém kroku doprovázejí fantaskní přístroje moderní doby. - V textu „50 nejlepších kultovních filmů podle Studio Magazine“ se píše: „Pro Gilliama je to základní film - jednak proto, že je značně poznamenán poetikou Monty Pythonů, ale i proto, že o každém svém dalším filmu prohlašuje: „Není to tak dobré jako Brazil.“
 
22:45
Mrtvá nevěsta Tima Burtona
Corpse Bride
VB, 2005
režie Tim Burton, Mike Johnson
78 minut, anglická verze, české titulky
vstupné 80,-
Animovaná morbidní komedie o lásce pro všechny věkové kategorie vypráví příběh z viktoriánské vesnice 19. století. - Mladík Viktor je vtažen do podsvětí a oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než tvrdí striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v něm ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky. – Tim Burton se s animovaným snímkem na plátna vrátil po dvanácti letech, tehdy produkoval a podílel se na scénáři k filmu Noční můra před Vánoci.
Autor:


Autor článku: CREW

Související články:


cOny a cEny
03.04.2008 CRWECON 2008 – POZVÁNKA
12.03.2008 ANIMESHOW 2008
09.11.2007 JSME NA SPRÁVNÉ CESTĚ, ŘÍKÁ O KOMIKSFEST!U TOMÁŠ HIBI MATĚJÍČEKCREW
29.08.2012 Kůstek 3: Čas zabíjet draky - 100 %
27.03.2012 USAGI YOJIMBO: BEZMĚSÍČNÁ NOC - 90 %
27.12.2011 VĚČNÁ VÁLKA - 100 %


    
Joachym


Články nebo blogposty a reakce

Upozornění: Nemám Facebook
(odešel jsem v roce 2020)
ani žádný jiný profily!Skandální reakce nakladatelství BBart.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

Ze zk*rvené Vrány teče smůla

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Život našeho Pána     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2024 Komiks.cz
CC BY-NC-ND 3.0

Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!