Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

CREW Č. 2

03.09.2001, autor: OBR

Vážení vesmírní obchodníci, pracháči a podvodníci, vítám Vás na dnešní galaktické dražbě nejcennějších artefaktů z nedávno zničené odbojné planetky zvané „Země“. Jako první, a nejcennější věc, bude nyní vydražen komiksový časopis Crew číslo 2, který byl náhodou zachráněn velitelem invazního křižníku v momentě, kdy jej řadový vojín z jednotky negramotných Orkánů chtěl použíti jako kvalitního papíru pro svoji velkou potřebu.
Tento vojín se již nenachází mezi živými, ale vesmírně i nesmírně cenný dokument spočívá zde, v obřím sále, mezi námi na zlatém podnose, střežen spolehlivou ochrankou. Než-li jej však některý z Vás, vážení pánové, zakoupí do svých drahocenných sbírek, tak Vám jej stručně přiblížím. Utište tedy své nadšené výkřiky a opět zasedněte na svá předem určené místa. TICHO! Dobrá, můžeme pokračovat.
Takže – Crew č.2, pyšnící se krásnou obálkou se soudcem Dreddem v akci, byla vydána v roce 1997 pro nás neznámou společností United Fans. Je celá psaná v jazyce českém, což zvyšuje její nominální hodnotu (opravdu krásná řeč) a začíná povídkou Hellboy – Mrtvola. Tato je z celého sešitu absolutně nejlepší, v galakticko-komiksové asociaci není známo mnoho takových skvělých příběhů. Smekám svůj Turanský klobouk před člověkem, který Hellboye napsal a také nakreslil - jeho jméno zní Michael Mignola.
Dalším na pořadu je Judge Dredd a to dokonce dvakrát - Příběh (po)vánoční a Maestro Prdelini. Zde kreslil S.Bisley a scénář dodal J.Wagner s A .Grantem. Osobně hodnotím jako slabý průměr. Trochu mi vadí na první pohled odbytá kresba, na stranu druhou oceňuji humor obou scénáristů.
Třetí v řadě kreslených seriálů se jmenuje Sinister a Dexter – Nervóza Rex. V zemi nesoucí jméno Anglie bývala tato kreslená dvojice zabijáků velmi populární. Abych Vám však pořád nevtloukal do hlavy jména autorů a kreslířů, tak si je přečte pouze ten účastník aukce, který Crew č.2 vydraží za veliký obnos……HEČ!
Předposlední se nám nabízí i v našich končinách za černou dírou známý svalouš Lobo. Ten také nezůstal při jednom příběhu, ale napálil do nás ze svých obrovských koltů příspěvky dva. Rosa na kolejích a pro Grst dolarů pocházejí z cyklu Lobo na divokém západě.
Výborně. Všeobecně, i na planetách té nejvzdálenější hvězdné soustavy, se říká, že nejlepší na konec. V tomto komiksovém veledíle to ovšem neplatí. Druhý díl Péráka od Ondřeje Neffa je nejhorší věc od dob kresleného Timura a jeho party. Takovou hrůzu aby člověk pohledal. Tento paskvil by mohli ukazovat adeptům bojových škol před spaním, aby se potom pranic nebáli při plnění náročných úkolů, jako je např. likvidace upírů v galaxii Drákulína či vyvraždění Neviditelného Psa. Fuj.
Na úplný závěr Vám sděluji, že zde najdete také pár článků (o Soudci Dreddovi a o kreslíři Simonu Bisleyovi), listárnu a aktuality. To Vás už ale nezajímá, jak vidím!? TICHO SAKRA V AUKČNÍ SÍNI!!
Jak jsem již naznačil, kromě Péráka jde o nanejvýš kvalitní věci a proto dražbu Crwe 2 začínám na mezinárodní částce 1 000 000 korun, což je prý i měna, která se používala v té zemičce, kde tento magazín vznikl. Jeden milión poprvé, jeden milión podruhé. Dva milióny, kdo dá víc? Dvacet. Čtyřicet. Šedesát. Sto, tisíc miliónů……Osm miliard. Skvělá částka za skvělou četbu. Ano vážení účastníci, nejvyšší částku přihodil starší otrok s obojkem a jmenovkou na krku. Patrně se jedná o……o ano……je to sám autor posledního příspěvku Ondra Neff, zajatý při likvidaci jeho rodné planety. Kde by nabral ovšem tolik peněz? Náhle do sálu přichází jeho pán, Neviditelný Pes. Tak je to jasné. ¨To on je tím pravým majitelem. TICHÓÓ! Tato aukce skončila!
Na pořadu je další krásný předmět. Jedná se o ztvrdlé lejno Luka Skywalkera z planety Tatooine. Vyvolávací cena je… … Do prdele, ono se rozpadlo!
Hellboy: Mrtvola – Michael Mignola
Judge Dredd: Příběh (po)vánoční – John Wagner&Alan Grant, Simon Bisley
Judge Dredd: Maestro Prdelini – John Wagner&Alan Grant, Simon Bisley
Sinister&Dexter: Nervóza Dexter – Daniel Abnett, David Millgate
Lobo: Rosa na kolejích – Alan Grant, Martin Ermont
Lobo: Pro grst dolarů – Alan Grant, Christian Alamy
Pérák: Toho dne byla mlha 2/3 – Ondřej Neff
Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Crew č.02
Série: Crew
Scénář: Dan Abnett
Alan Grant
Mike Mignola
Ondřej Neff
John Wagner
Kresba: Christian Alamy
Simon Bisley
Martin Emond
Mike Mignola
David Millgate
Ondřej Neff
Překlad: František Fuka
Petr Litoš
Šimon Španihel
Lettering: David Horák
Studio Calibre s.r.o
Žánr: Časopis (CZ).
Rok vydání: 1997
Počet stran: 68
Formát: A4
Vydavatel: United fans
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Česká Republika
Související články:


CREW
02.10.2012 Velký přehled časopisů s komiksy (9) - Crew 2 - Aktualizováno
29.08.2012 Kůstek 3: Čas zabíjet draky - 100 %
27.03.2012 USAGI YOJIMBO: BEZMĚSÍČNÁ NOC - 90 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!