. Příběh je rozdělen na dvě části, orámované už v úvodu zmiňovaným hlavním motivem. V té první odjíždí Petr s tetou May do Hollywoodu. Cíl má zpočátku jediný, nalepit nové záplaty na rozpadající se vztah s MJ. Když se mu však do cesty připlete Dr. Octopus a jeho technicky vyspělejší klon (původně tiskový mluvčí se (s)klony ke světovládě), problémy se na Spideyho začnou vršit geometrickou řadou. Spousta nevinných životů je v ohrožení, neunikne ani tetička a MJ. Ta mu navíc již nechce dát padesátou osmou šanci na příměří a zdatně přebírá po tetě May žezlo nejnesympatičtější kladné hrdinky. Je toho prostě víc, než kdyby vám spadl na hlavu celý barák, což se koneckonců i stane. Nezbývá mu tedy nic jiného než čekat, tyhle věci je prostě někdy lepší nechat být, ony se občas vyřeší i samy. Pro ukrácení dlouhé chvíle při čekání na to, až MJ vlastně zjistí, kdo je a co chce a nechce, slouží Spider-Manovi další nebezpečný protivník. Když prozradím, že je to vosa, bude to znít směšně. Co zmůže vosa proti člověku, nedej bože superhrdinovi? Když ale Petr zjistí, že přichází z v minulém díle narušené astrální roviny, že půjde spíše o souboj vosa vs. pavouk, tedy dva, v rovině pro změnu biologické úhlavní nepřátele, začne jít do tuhého. S pomocí svých zvířecích instinktů a lživé mediální kampaně raní Petra na těle i na duši. Je to paradoxně Spider-Man, který se musí vydat s pomocí tajemného Ezekiela až k samotné podstatě svého původu, aby se vypořádal s...., aby přežil.
. Straczynski je vynikající vypravěč se spoustou fantazie. Příběh drží pohromadě, akci střídají humorné pasáže utahující si často z hollywoodských reálií a povrchnosti mediálního světa. Faktem je, že se občas sám zaplétá do vypravěčského stereotypu dnešních hollywoodských akčních filmů. Některé vložky, humorné i vážné, střídající akci působí trochu jakoby vycucané z prstu nebo dokonce jako pěst na oko, bez souvislosti. Myslím tím kupříkladu onu mytologickou špetku skrývající na druhou stranu jedno překvapující zjištění o Spider-Manovi, které vám opravdu, ale opravdu neprozradím! V budoucnu je tedy rozhodně se na co těšit, jelikož současný soubor knih Amazing Spider-Man tvoří v USA tyto svazky: Coming Home (česky vyšlo jako Návrat), Revelations (Odhalení), Until The Stars Turn Cold (Dokud hvězdy nezhasnou), The Life & Death of Spiders (větší část této knihy je u nás obsažena v předcházejícím titulu), Unintended Consequences (spolu s dokončením předcházejícího dílu vyjde česky v jedné knize v roce 2007), Happy Birthday, The Book of Ezekiel, Sins Past, Skin Deep a New Avengers. Kresba Johna Romity jr. je prostě image-like, překlad Jiřího Pavlovského tradičně výborný. Stejně tak grafická úprava studia Tejnických. Co se trochu nepovedlo, je coloring, snad v přílišné snaze o stínování vypadají obličeje jako zapatlané porcelánové figurky.
Spidey je zkrátka kvalitní mainstreamový komiks. Nic víc, ale ani míň. A má největší potenciál oslovit širší okruh čtenářů, kteří by o komiks jinak nezavadili.
P. S. : No, stejně mi to nedá. Víte o tom, že první, původní, Spider-Man byl černoch?