Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

CREW2 Č. 19 ČILI CASSIDY NA DRUHOU

18.06.2007, autor: Yan

Po několikaměsíční odmlce máme příležitost znovu otevřít comicsové krvavé konzervy a nachlístat se onoho vzácného moku. Crew2 č. 19 však předstupuje před čtenáře ve značně netradiční podobě. Na stránkách nás totiž čeká jen jeden comicsový příběh – pokud nepočítáme upoutávku na Arkham Asylum a drsně břitký stripový Red Meat…
Recenzi na předcházející číslo (18) čtěte zde.
Tím comicsem, který si vysloužil tu čest a usurpoval si pro sebe většinu crwavých stránek, je speciální příběh o irském upírovi Cassidym, kterého známe z booku Preacher/Kazatel 1 - Jako Pára nad Texasem. Navíc pod taktovkou sehraného a dobře fungujícího tandemu Garth Ennis a Steve Dillon.

. Ale začněme od začátku, tedy od obálky. Na ní se na nás zubí zmiňovaný irský notorik (samozřejmě že nemyslím nikoho z autorské dvojice, ale hlavního hrdinu), kterého nakreslil Glen Fabry, zvyšující tak své zářezy na pažbě - je totiž suverénně nejčastějším crwáckým obálkářem (k tomu je třeba připočítat ještě další preacherovské, sláinovské či dredovské booky a sešity z produkce Crwe, z nichž nás pozorují Fabryho výtvory).
Dále zde máme klasicky vtipný a s nadhledem psaný úvodník. Publicistická část se nám již tradičně seskupila na začátku časopisu. Takže než se dostaneme ke comicsům (tentokrát spíše ke comicsu), přelouskáme články z tradičních rubrik, jimiž jsou: rochnění se ve vnitřnostech čtenářů, vlastenecká krev – tedy české comicsové aktuality a samozřejmě krvácí se i za oceánem, tedy v aktualitách o americkém comicsu. Posléze se klasicky mučí v mučírně inkvizitora Martina Němce ale také se objevuje mučírna Next Generation. A samozřejmě se vydáme s L’udovitem Platou na dálný východ, získáme pár informacích o manze, konkrétně o kousku Ranma 1/2. Na závěr se v comicsových milnících seznámíme s Frankem Frazzetou.
To není vše, najdeme tu i několik netradičních článků, jako třeba info o nové sérii Deník pána démonů. Komiksová cestománie bez otravného Bartošky nás zavádí do Srbska (konkrétně do Bělehradu). A opravdovou třešničkou na dortu je článek D. Krejčího o Spider Jeruzalemovi, převzatý z Hypu.

A teď comicsy!
. Nyní už konečně ke Cassidymu. Ten nejen, že se vrátil na stránky třetího preacherovského booku Lovci, ale objevuje se se svým dlouhým příběhem také v magazínu Crew. Tak jako tomu bylo v Crwi2 č. 11 v Hoších z Jihu, příběh se odehrává před první preacherovskou knihou.
Sukničkářský hlavní hrdina si tentokráte poněkud nadrobil, když se vyspal s ženou šerifa z amerického zapadákova. Ten značně rozladěn to do nemrtvého upíra napumpoval brokovnicí, celkem zbytečně, není snad nutné dodávat. Šerif pořádá hon, jenže Cass se zachrání dobrodružným skokem do řeky. Posléze se vydává stopem napříč kontinentem. Cestou zjišťuje přítomnost stejné bytosti jako je on v New Orleansu. Starý dobrý Cass se vydává na přátelské setkání s cizím upírem.
Scénárista Garth Ennis je jedním z králů zábavné comicsové brutality, drsných černohumorných příběhů. Z tohoto úhlu ale čtenáře značně překvapí, protože v příběhu Krev a whisky nedochází k masakrózně-epochálnímu souboji upírů s hektolitry stříkající krve. Cassidy se snaží poněkud podivínskému upírovi porozumět a spřátelit se. Ennis se však nakonec samozřejmě nezapře a krvavých libůstek se dočkáme. Jinak je ale děj koncipován spíše do odlehčené a zábavné formy.
Kreslíř Steve Dillon je Ennisův dlouholetý spolupracovník. Tentokrát nám představuje v rámci atmosféry temnější prostředí, příběh se odehrává po setmění, ve sklepeních. Převládá tma, šero a stíny. S tím, že samozřejmě detaily jako prostřelená těla či rozmlácené obličeje zůstávají, jak jsme u tohoto kreslíře zvyklí. O překlad se postaral rutinér Štěpán Kopřiva.

. Drsná stripová série Red Meat nepotřebuje příliš komentářů. Autor Max Cannon nám ve znamenitém překladu Františka Fuky předkládá další várku svých zvrácených, skrz na skrz černých a „kamenných“ vtipů.
A konečně perlička na závěr. Kresba v podání mistra obálek a koláží Dava McKeana, scénář psychotického Granta Morrisona. Je třeba dodávat více? Arkham Asylum je jeden z nejslavnějších Batmanových příběhů a připravuje se k vydání. Třístránková ukázka navnadí.

Co dodat? Díky jednomu delšímu příběhu se toto vydání Crwe čte poměrně rychle. Nezbývá než ho zavřít a těšit se na příští. Co v něm na nás čeká ? Alan Moore a krátký příběh z jeho pera. Hellblazer, o jehož kresbu se postaral punisherovský obálkář Tim Bradstreet. Především ale třetí díl Blacksada!
Autor:


Autor článku: Yan

Detaily o komiksu:

Titul: Crew2 č. 19
Série: Crew2
Scénář: Max Cannon
Garth Ennis
Kresba: Max Cannon
Steve Dillon
Překlad: František Fuka
Štěpán Kopřiva
Žánr: Časopis (CZ).
Rok vydání: 2007
Počet stran: 76
Formát: A4
Vydavatel: Crew
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Česká Republika
Související články:


CREW
02.10.2012 Velký přehled časopisů s komiksy (9) - Crew 2 - Aktualizováno
29.08.2012 Kůstek 3: Čas zabíjet draky - 100 %
27.03.2012 USAGI YOJIMBO: BEZMĚSÍČNÁ NOC - 90 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!