Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

PIFA MAJÍ (ZASE) V JUNGMANCE

27.08.2007, autor: Elves

Ta mýtická věta se ke mně donesla někdy v roce 1971. V hlavním městě prý existuje jakási Jungmannova ulice, a když v ní lidé pobudou dost dlouho, vystojí si frontu na Pifa. Komiksový zázrak, napěchovaný do plastového obalu, vyzbrojený Gadgetem neboli hračkou.
. Pražákem byl tehdy můj strýc, který uměl džez i olejomalbu a kvůli bratrancům čas od času frontu na „západní tisk“ vystál. A že byl formát, kupoval to dvojmo a Pify putovaly také do Země kostkovaného ptáka (starším názvem Morava).

Dodnes cítím tu zvláštní, tajemnou a charakteristickou vůni nového čísla, na naše poměry neuvěřitelně tlustého, tak moc, že se z něj dalo žít celé měsíce. Fajn bylo i to, že příběhy měly jen zřídka pokračování, takže odpadal stres se sháněním po sobě následujících čísel. Nikdo tehdy netušil, že za Pify vděčíme orgánu francouzských komoušů l´Humanité, a ještě méně lidí tuší, že mu vděčí i za ty, které se začaly objevovat v Prodejně českého a zahraničního tisku v Jungmannově č. p. 5 před pár měsíci.

Nový Pif-Gadget vznikl 1. července 2004, má ale obrovské finanční problémy a může si jenom nechat zdát o dubnu 1970 a září 1971, kdy měl i s dotiskem milionový náklad.
Do pražského World Press chodí asi rok, a podle prodejce Romana Maršálka je o něj docela stabilní zájem. V praxi to znamená, že si časák koupí okolo dvacítky pifofilů (včetně mě), a dalších 50 kupujících se nechá nalákat „hlavolamem“, jak v prodejně říkají legendárním Gadgetům. Sluší se konstatovat, že jsou opravdu nápadité, možná z trochu ledabyle lisovaného plastu, ale pro příslušnou věkovou kategorii si uchovávají magnetickou funkci. O precizním zatavení do fólie sice nemůže být řeč, magazín je jen v jakémsi nepadnoucím plastovém pytli, ale na tom koneckonců nezáleží. Asi 75 procent Pifa tvoří reprinty či nové komiksy, zbytek připadá na redakční poštu a hry, to vše pro lidi od sedmi do třinácti let.

Hlavní roli ovšem hraje cena. Čtyřicet pět korun je hrozně málo, ale to je dáno tím, že CZ Press vozí Pifíky s měsíčním zpožděním,“ říká Maršálek. Dodává, že jinak by jedno číslo, které v originále přijde na 3,9 eurobabky, stálo v Čechách 190 až 200 Kč, a to by prý nekoupil nikdo. Netuší ovšem, že já ANO!
Autor:


Autor článku: Elves

Detaily o sérii

Série: Pif
Země vydání: Česká Republika
  Země původu: Francie
Související články:


Pif
11.06.2003 O PRAPŮVODU PIFA ANEB ZPOŽDĚNÝ PŘÍSPĚVEK NA OSLAVY OSVOBOZENÍ
09.04.2002 FRANCOUZSKÝ MAGAZÍN PIF (ČÁST 2 - PIF BYL PŮVODEM KOMOUŠ)
02.04.2002 FRANCOUZSKÝ MAGAZÍN PIF (ČÁST 1 - KOMIKSOVÁ NOSTALGIE 70. LET MÁ JMÉNO PIF)


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!