Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

DRUUNA 1 - VZRUŠUJÍCÍ JÍZDA PEKLEM

17.12.2001, autor: Sakyk

Každý chce občas prožít něco mimořádného, neuvěřitelného, vzrušujícího. Kdo by sem tam netoužil vyskočit z rytmu všedního dne a vyměnit židli své kanceláře nebo pult automatické výrobní linky za exotické prostředí jihoamerických And, vesmírné lodi či třeba návštěvu budoucnosti plné robotů? A navíc s neuvěřitelně sexy blondýnkou po boku zachránit svět? Naprosté většině z nás se to nepodaří – proto tak rádi chodíme do kina, čteme knihy – anebo komiksy. V následujících řádcích bych vás chtěl upozornit na jednu komiksovou sérii, jejíž četba bude již sama o sobě zážitkem naprosto nevídaným a těm výše naznačeným se plně vyrovná. Jmenuje se Druuna.
Ve zvrhlém světě
Kdesi. Kdysi. Blíže neurčená budoucnost. Lidstvo se nachází v troskách – obrazně i fyzicky. Neexistují státy ani vlády a jediným zákonem je pravidlo „přežij, jak umíš.“ Vše, co zbylo z kdysi zřejmě velmi vyspělé civilizace, jsou . zchátralé zbořeniny staveb, ruiny dopravního systému, trosky rozsáhlých podzemních koridorů. Celý tento systém je navíc uzavřen a horizontálně rozdělen do několika úrovní, přičemž více než kdy jindy platí, že čím nižší patro, tím blíže k peklu. Život se tady totiž peklu nápadně podobá. Může za to hlavně podivná nákaza, šířící se pouhým dotykem, způsobující hrůznou mutaci těla, které degeneruje a z postiženého se stává mutant. Mutanti se živí lidským masem a vnitřnostmi a navíc mají neukojitelný sexuální apetit, takže jejich nejoblíbenější potravou jsou ženy, které mohou ještě před sežráním hrubě znásilnit. Mutace se projevuje postupně a u každého jedince různě rychle, ale typický průběh je asi takovýto: na začátku nakažený nevykazuje téměř žádné její známky, postupně se na kůži objevují vyrážky a opuchliny, pak dochází ke krátkodobým proměnám a nakonec k definitivní změně v ohavnou zrůdu. Vzájemným křížením mutantů a občasným křížením s lidmi vznikají jejich další, ještě odpudivější formy. Jediným lékem je sérum, které však pomáhá pouze částečně a navíc není pro obyčejné lehce dostupné. Nad těmito chudáky ční příslušníci „armády“, doprovázení houfy prostitutek. Jejich úkolem je chránit zdravé před mutanty (v čemž nebývají příliš úspěšní), udržovat pořádek a především vykonávat rozkazy kněží, kteří jsou naopak oddanými poddanými hlavního počítače jménem Delta. Ten v podstatě řídí chod celého systému. Celý tento svět je tak zaplněn množstvím bizarních figurek, úchylů, sadistů, fanatiků, transsexuálů, hermafroditů, polomutantů, pololidí a polostrojů, kteří ve velké většině mají za cíl pouze ukojit své zvrhlé choutky. V tomto morálně pokřiveném, cynickém a odpudivém prostředí žije i Druuna, mladá, nádherná dívka úžasných, smyslných tvarů. Je nejenom přitažlivá, ale i inteligentní a na rozdíl od ostatních v ní zůstala špetka citu a lidskosti. Jenže. Jak už to bývá, byť jejím jediným vroucným přáním je žít po boku milované bytosti na klidném místě, je stále znovu a znovu zatahována do hry nejvyšší úrovně, ve které jde o přežití lidstva. Musí stále objevovat nová a nová tajemství, trpět hrůzná mučení, propadat do růžových snů, ze kterých probuzení je tak černé, a když konečně potkává spřízněnou bytost, brzy ji zase ztrácí…

Morbus Gravis
Žena – Druuna – je středobodem celé série. Její krása, ladné křivky, velká, plná ňadra, pevný zadek a dlouhé nohy jsou nejenom dokonalým ztělesněním ženskosti dle představ většiny mužů, ale hlavně působí osvěžujícím dojmem ve světě plném zla, hrůzy a utrpení. Na jedné straně tu máme sebevědomou dívku, která pouze v krátkém tričku a téměř všeodhalujících kalhotkách působí mimořádně sexuálně . vyzývavě, a na druhé šeredné mutanty a hnusáky, vyžívající se v odporných orgiích. Kontrast mezi nimi je tak jedním z nejviditelnějších a nejzákladnějších rozpoznávacích znaků celého eposu.
Druuna je efektní a fascinující komiks, patřící k absolutní evropské špičce. Jeho autorem je Ital Paolo Eleuteri Serpieri (narozen 1944), opravdový mistr v kresbě ženského těla. Jeho obrázky a příběh nás vtahují dovnitř, pohlcují, nenechávají odpočinout ani vteřinu, děj se žene dopředu ďábelským tempem a jsou nachystána stále nová a nová překvapení a netušené situace. První díl Druuny Morbus Gravis vyšel v nezávislém francouzském vydavatelství Bagheera v roce 1985. Zhruba v tříroční periodicitě pak následovaly další: Druuna, Creatura (jakási bible příběhu, ve které se navíc objevuje postava zvaná Doc, která není nikým jiným než autobiografickým ztvárněním samotného autora), Carnivora, Mandragora, Aphrodisia a nejnovější La planete oubliée (Zapomenutá planeta). Nyní je v přípravě nové pokračování Le clone. Nezávisle pak vychází i pobočná, speciální alba (jako Druuna X či Obsession).
V Druuně se kříží dobro a zlo, hrůza a štěstí, ošklivost a krása v jednom celku a je bořena křehká hranice, která mezi těmito protiklady existuje. Výsledkem je mimořádně čtivý, inteligentní, do paměti se zarývající, vzrušující komiks, který u nás nyní vydalo vydavatelství Calibre.
Autor:


Autor článku: Sakyk

Detaily o komiksu:

Titul: Druuna 1 - Morbus Gravis
Scénář: Paolo Eleuteri Serpieri
Kresba: Paolo Eleuteri Serpieri
Překlad: Jana Kratochvílová
Žánr: Sci-fi, fantasy (CZ).
Rok vydání: 2001
Počet stran: 62
Formát: A4
Vydavatel: Calibre
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Francie
Související články:


Druuna
15.11.2002 SPAWN 1-11 ANEB PRAVDA O PEKLE
08.11.2002 DURHAM RED - THE SCARLET CANTOS ANEB KRVAVEJ NÁŘEZ NA POCHODU
01.11.2002 SPIDER-MAN – TORMENT ANEB UTRPENÍ MLADÉHO PAVOUKA


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!