Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

COMICS & MANGA BOOK 5 - ČÁST 2

14.12.2011, autor: Drakeus

Manga sekci jakožto neznalec jen proletím a případný komentář, berte trochu s rezervou...díky:o))
První manga příběh obstarávají Veronika "Lysandra" Sýkorová a Veronika "Gobloch" Mašková a jejich Císařův nový mág. Jedná se o příběh ze světa Svět bez jména (více na www.svetbezjmena.net) a jelikož jde o na první pohled propracovaný svět...nemám páru co se tam vlastně děje:o))

Následuje trocha publicistiky od samotné Martiny "Miyu" Belakové o tom, co vlastně znamená Manhwa (pro neznalé jako jsem já, je to označení korejského comicsu).

A po troše té teorie zpátky do říše mangy. Michaela "Saniika" Králová předkládá v příběhu Nebo Peklo na Zemi svou verzi Romea a Julie, akorát s tím rozdílem, že jde o zástupce Nebe a Pekla. Příjemná kresba, která příběhu vévodí dává tušit, že tu máme provařeného tvůrce slovenské mangy.

Martina "Natsumi" Frajštáková taky patří mezi stálice slovenské mangy (alespoň co do výskytu v comics manga boocích) a její příběh Nitky, ve kterém malá Smrt táhá za nitky lidských osudů v shakespearovském stylu je opět kresebně moc hezký.

I Veronika Šišková dokazuje, že kreslení zvládá na jedničku v tří stránkovém kraťasu Osudová karta. Bohužel, mi nějak uniká smysl onoho příběhu.

To samé, co se kresby týká, by se dalo říct i o poslední zástupkyni manga sekce Petře Feňďové, jejíž příběh Osobný cintorín mi však jakýsi smysl davá.

Nechci hanit manga příběhy, ale přijde mi, že jde ve většině případů o nějakou dívčí mangu. Lásky, vztahy, křivdy...proste takový ty "dívčí věci"...nechci se holek v žádném případě dotknout, ale mě jako chlapa tohle moc nezajímá a ani zase až tak moc nebaví. Spíš by mě zajímalo, jestli se někdy v manga sekci objeví něco i pro nás chlapy. Jinak po vizuální stránce nejde moc co vytknout. Holky to prostě mají zmáknutý, má to vše co se od tohoto druhu mangy očekává...je to prostě takový celý hezký :o)) Jistojistě si to své příznivkyně najde.

No, a když jsem u toho shrnutí, co říct na závěr o Comics & Manga Booku 5??? Osobně si myslím, že se povedl, je zcela jasně vidět snaha lidí kteří za sborníkem stojí o to bavit jak kreslíře (tím, že jim umožní publikovat relativně cokoliv) tak i čtenáře (pestrou paletou stylů, žánrů a příběhů). Za sebe bych asi vypíchnul komiksy Daniela Mihálika (je prostě roztomile akční) a onen již zmiňovaný kratásek Kateřiny Čupové.

Musím ale říct, že snahy vydávat amatérské comicsy v jakémkoliv formátu, je pro mě osobně čin hodný uznání. A rovnou říkám houšť a větší kapky. Trochu mě zaráží, že i v čechách při příležitosti konání comicsových conů někoho nenapadlo nějaký ten sborníček připravit. Vždyť co tu amatérští tvůrci mají, kde můžou prezentovat (teda kromě netu) svoje věci?? Amatérský přece nemusí nutně znamenat špatný. A na tomhle sborníku je jasně vidět, že to jde.

Comics & Manga Booku 5 je co se týká kvality (zpracovaní i comicsů) jednoznačně nejvydařenější počin a už teď se docela těším na další várku, kterou nám bratia slováci pripraví nabudce...ale to už s pořadovým číslem 6.

Comics & Manga Book 5
Vydalo OZ Anime Crew v roce 2011
Autor:


Autor článku: Drakeus

Související články:


čAsopisy A mAgAzíny
21.09.2019 Žebříček časopisů s komiksy: Čtyřlístek je v krizi, už i krade nápady! - Aktualizováno
06.04.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (29) - Jirka - Aktualizováno
06.04.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (30) - JJ - Aktualizovánomanga
21.04.2014 Sen noci svatojánské: MEGARECENZE divadla, filmu a komiksu - Aktualizováno
04.03.2014 Slabý odvar z Bible neosloví ani nenadchne - 30 % - Aktualizováno
04.06.2013 Macbeth: Prokletí divadelní hry pokračuje i v komiksu - 60 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!