Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Živí mrtví 7: Smrt odešla na dovolenou - 80 %

08.04.2013, autor: Václavix

Ve světě, kde nastala zombie apokalypsa, je boj o přežití na denním pořádku. Je vůbec možné se v takových podmínkách někde usadit, načerpat síly a případně založit novou civilizaci? Dozvíte se v komiksu Živí mrtví 7: Ticho před bouří.
Úsvit mrtvých ukázal, že obchoďák je pro založení takové civilizace pouze přechodné řešení. V Zombielandu se dočasným útočištěm stala luxusní vila herce Billa Murrayho. Skutečně zombievzdorným místem je ovšem pořádně oplocené vězení. V sedmém díle Živých mrtvých s podtitulem Ticho před bouří zde pokračuje v zabydlování skupinka hrdinů v čele s Rickem a Lori.

V předchozích dílech se Rickovi, Glennovi a Michonne podařilo uniknout ze zajetí v opevněném městě Woodbury. Stáhli se k ostatním do vězení, které se už delší dobu postupně zútulňuje. Teď se dokonce daří vypěstovat pár záhonů rajčat, což je v době konzerv s prošlým datem spotřeby hotový poklad.

Rick se pomalu smiřuje s tím, že už ve skupině nemá tak vedoucí postavení. Snad i kvůli tomu, že mu věznitelé usekli pravou ruku. Jako jednoruký člověk už není tak přesný střelec a pro výpravy za jídlem a vybavením mimo vězení se už moc nehodí. Na druhou stranu má ale čas na svou rodinu.

Jeho manželka Lori je už v posledním měsíci těhotenství a obává se o své dítě. Naštěstí z Woodbury utekla i zdravotní sestra, a tak bude porod alespoň částečně pod odborným dohledem.

Ve vězení se ale chystá i další radostná událost. Glenn a Maggie se rozhodli, že do toho praští. Oddávat je bude nábožensky založený otec nevěsty Hershel. Ve vězení svým způsobem vládne idylka. Jídla je dostatek, bezprostřední nebezpečí nehrozí, smrt si dala na chvíli pokoj. Lidé mají čas věnovat se sami sobě a rozvíjet své vztahy. Přesto se zástup chodících mrtvol za ploty vězení rozšiřuje. A věznitelé z Woodbury pátrají po uprchlících.

Příběh v této fázi dospěl do jakési mezihry, postavy mají chvíli času na vydechnutí, než se na ně znovu sesype nová hora neštěstí a hladových zombieků. Díky relativnímu bezpečí a blahobytu se pozornost hrdinů obrací k poměrně normálním věcem, jako je zábava na hřišti nebo také nutnost vyrobit kolíbku pro novorozeně.

Objeví se i myšlenka, že by bylo možné podrobně prozkoumat problém oživlých mrtvol. Pokus se zombie přivázanou ke kůlu v blízkosti živých lidí ale končí katastrofálně. Stačí si vzpomenout na film 28 dní poté. A kvůli tomuto smělému plánu na ochočení zombieka skupina nakonec přijde o jednoho člena. Více prozrazovat se nehodí. Snad jen to, že konec komiksu láká na pořádně našlapané pokračování. Ovšem mnoho čtenářů by to mohlo naštvat, zvlášť pokud nemají rádi větu "To be continued…".

Při srovnání komiksu s televizním séri8lem se nakreslené postavy jeví reálněji a uvěřitelněji. Seriál těží především z divácky přitažlivého postapokalyptického světa, po kterém chodí dobře namaskované oživlé mrtvoly. Jinak ale rozvíjí poměrně plytkou zápletku, okolo níž se točí pořád dokola.

Především druhý komiks se plácal kolem událostí na Hershelově farmě a Rickova skupina se zde jaksi zasekla. V komiksové sérii se příběh pořád někam posouval a i poslední díl je důsledkem předchozích peripetií. Ticho před bouří by pro někoho mohlo být nudné, ale nemusí to tak být úplně.

I zde je napětí, které prosakuje celým dílem. Nedochází k tak častým vraždám jako v minulých kapitolách, ale čtenář přesto cítí, že se k něčemu schyluje.

Co ovšem komiksu ubírá na kráse, je místy jednotvárné vizuální zpracování postav. Jejich vzhled je často matoucí. Při detailních záběrech na oči ženských postav je těžké odlišit jeden obličej od druhého. Na jedné straně mluví Andrea a o pár panelů dál Alice. Nebo je to naopak? Z kontextu to vyplývá správně, ale toho zmatení je škoda. Stejné oči na různých postavách na čtenáře navíc koukají z každého druhého panelu.

Sedmý díl je přesto dobrým příspěvkem do světa Živých mrtvých .
Autor:


Autor článku: Václavix

Detaily o komiksu:

Titul: Živí mrtví 7: Ticho před bouří
Série: Živí mrtví
Žánr: Kriminální, thrillery a válečné (CZ).
Rok vydání: 2013
Vydavatel: Crew
Země vydání: Česká Republika
Země původu: USA
Související články:


horory
18.05.2016 Tisíc masek: Jebačka a vražděníčko v českém hororu - 40 %
13.04.2015 Čeští Zombíci žerou i dřevo ze stromů! - 60 %
04.11.2013 Po přečtení Space Trashers komiks vyhoďte do popelnice na papír - AKTUALIZOVÁNO


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!