Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

CREW Č. 6

18.02.2002, autor: OBR

Tak jsem se Vám jednou vrátil z návštěvy jednoho skoro zapomenutého kamaráda, který se po dobu, co jsem ho neviděl, vypracoval ve velikého boháče, bydlícího nyní ve čtvrti tunelářů a vychytralých podvodníků, nazývané příznačně Beverly Hills. Po luxusním pohoštění se mě nenápadně zeptal, jestli se věnuji také nějaké bohulibé činnosti, což v přeloženém slova smyslu znamenalo, jestli (jako on) tuneluji například banku/kampeličku či pouze okrádám ubohý český lid jiným, ale méně výnosným způsobem. Když jsem mu pověděl, že nic takového, a že raději čtu doma dobré a kvalitní komiksy, nežli vydělávám nečisté peníze, jeho zájem o mojí osobu rapidně ochladnul a já brzy pěšky opustil jeho luxusní rezidenci s tím, že doma mě čeká udřená manželka, hladové podvyživené děti, a také na nočním stolku ležící časopis CREW číslo 6, který jsem si prozřetelně ráno nachystal, bych měl večer co čísti a prozaicky tak zahnal starosti a deprese z tíživé finanční situace. Ať si má ten hnusný pracháč svoje tučné konta, honosné domy, rychlá auta, krásné ženy; já mám svoje kreslené časopisy - a kdo má víc?!
Již obálka výše zmiňovaného komiksu dává jasně najevo, že do rukou dostáváme kvalitu první jakosti, podobnou kvalitě ochrany temelínské elektrárny. Ta veliká příšera, snažící se za každou cenu spřátelit se statečným Hellboyem, je roztomilá jako protestující aktivisté z hnutí Greenpeace, když dostávají první dávku radiace z právě vybuchlého reaktoru.
Vše ovšem ihned napravuje hned první příběh, Tank Girl, jehož autorem je trošku zvláštní páprda jménem Alan Martin, a kresbičku (neplést s „lesbičku“) zplodil Jamie Hewlett. Osobně mám „tankovou děvuchu“ rád. Je tak punky krásná, a ta její mašina také něco vydrží.
Kresba a vlastně i příběh jsou pološílené, a protože občas navštěvuji svého osobního psychiatra Mengeleho (jelikož jsem taky slušně střelenej), tak máme spřízněné duše. Pamatujete si, vážení čtenáři, na dávný televizní seriál „Čtyři z tanku a pes“? Tak této bandě nesmrtelných blbů (kromě vlčáka) by naše holčina mohla dělat velitele z fleku, a jedním vrzem…hahaha!

Druhý příspěvek je z rodu nesmrtelného Perverse Pépéra. Je navýsost zbytečné psáti, že krátký, ale o to lepší skeč napsal a nakreslil Gotllieb, když s ním na scénáři trošičku spolupracoval jistý Audie. Kdo miluje tvrdý, odporný, slizký, ba nechutný humor proložený jemnou ironickou romantikou, ať rovnou začne čísti na straně 15.

Ve skvělé jízdě pokračuje příběh číslo tři, v podobě sympatického detektiva, drsňáka z přetechnizované doby, chlapiska bez bázně a hany, vždy ochotného pomoci slabším (jako jsou často vybuchující jeptišky) s výrazným jménem Johnny Nemo v epizodě Hodný, zlý a Nemo. Nedávno jsem vykládal Petemu Milliganovi (scénář) a Brettu Ewinsovi (kresba), že o jejich práci projevil zájem sám major Zeman, a že by toužil i on býti součásti jejich komiksů. Nevím proč jsem dostal místo odpovědi pěstí do držky, ale příště žádné vzkazy a prosby nevyřizuji. Johny N. však stojí v každém případě za přečtení.

A teď se všichni chytněte za ruce, ať neupadnete (pokud je Vám neufikla rezavá motorová pila), jelikož na scénu vchází komiksová hvězda první velikosti, a tou je neohrožený bojovník Sláine, následován jeho sluhou, malou zlodějskou krysou, Ukkem. Jejich skvoucí dobrodružství je zde zaznamenáno pod názvem „Poklady Británie 2“. Možná si myslíte, že děj napsal zase Pat Mills, a celé to namaloval Dermot Power… Jasně, máte 194 % pravdu. Jsou to oni, nikdo jiný, a to je dobře, moc dobře. Moje chlapská dušička opět zajásala, když náš hrdina roztočil svojí větší sekyrku, a zaťal ji do těla odpudivému Cythovi, až jej rozpůlil na dvě menší části. Skvělé! Báječné! Skvostné! Chtělo by to natočit na filmovou kameru, a víte kdo by mohl dostat hlavní roli? Možná i ten, který natočil kdysi dávno svalnatého hrdinu, Conana. Samozřejmě, že všichni víme, o koho se jedná! (No, náš prezident, ba ani náš premiér to opravdu nejsou :-)

.

Pozvolna zpomalujeme, a na prkna, které znamenají svět, vchází story „Velká Ryba“ (č. 5) od borců Antonia Segury a Jose Ortiza; první je prý mistr husího brku, a druhý znalec barev. Já bych, pokud ještě můžu, podotknul, že se jedná o dosti průměrný komiks, který ovšem neurazí, ale vaše mozkové závity jej ve své paměti dlouho nepodrží, a záhy jej zapomenete, jako jste zapomněli na svého polomrtvého otce v domově důchodců.

Otvírejte láhev nejlepšího šampaňského, a uvítejte . kámoše Hellboye v díle „Vlci ze Svatého Anastasia“ Můj osobní kamarád, agent amerického Úřadu pro vyšetřování paranormálních jevů vyšetřuje společně s dr. Kate Corriganovou další paranormální jev :-), a garantuji Vám, že i tento bude napínavý jako v Etiopii zabíjačka a navíc hodně drsný. Co jsem tento strašidelný komiks na pokračování dočetl v Crwi následující, tak nenávistně honím vykulené vlky po našich valašských kopcích, až jim hrozí úplné vyhynutí. A kdo za to může? Jasně! Mignola!

Sedmička je většinou šťastné číslo; u posledního příběhu bych to trochu poopravil. „Likvidátoři času“ nakonec nejsou vyvrcholením, ale spíše uklidněním před tím, nežli zavřete tuto Crewní banku. Pisálek Alan Moore si určitě dával na scénáři záležet, a černobílý mazal Alan Davis taktéž, jenže jejich snaha vyšuměla jako Niagarské vodopády po dopadu dalšího útočného letadla ze vzdušné letky protřelého zloducha Usámy, a proto bych toto (i Ty, Oto) více raději nerozebíral.

Nastal konec a… konečně můžu spokojeně usnout. Moje deprese zmizela. Vzpomínka na bohatého kamaráda vyšuměla. Mě stačí míti pár komiksových sešitů a není na světě šťastnějšího člověka. Jenom kdyby ta moje ženská pořád nebrečela. To, že jsem ještě před spaním zkontroloval vsazenou sportku, a vyhrál 60 milionů, a pak ten tiket roztrhal, protože jsem se obával, že bych ztratil zájem o své počteníčko, tak to snad, sakra, není důvod k takovému hysterickému pláči.
Nebo snad ano?
Jo?

(Málem bych zapomněl! Na straně 46 je skvělý článek popisující fenomenálního Hellboye a na straně 48 následuje rozhovor s jeho autorem Mikem Mignolou.)

Tank Girl
Scénář: Alan Martin, kresba: Jamie Hewlett, 10 stran

Pervers Pépére
Scénář: Gottlieb + Audie, kresba: Gottlieb, 2 strany

Johnny Nemo - Hodný, zlý a Nemo
Scénář: Pete Milligan, kresba: Brett Ewins, 10 stran

Sláine – Poklady Británie II
Scénář: Pat Mills, kresba: Dermot Power, 18 stran

Burton & Cyb – Velká ryba
Scénář: Antonio Segura, kresba: José Ortiz, 8 stran

Hellboy – Vlci ze Svatého Anastasia (1/2)
Scénář a kresba: Mike Mignola, 16 stran

D.R. & Quinch - D.R.Quinch si užívají na Zemi
Scénář: Alan Moore, kresba: Alan Davis, 6 stran

Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Crew č.06
Série: Crew
Scénář: Audie
Marcel Gotlieb
Alan Martin
Mike Mignola
Peter Milligan
Pat Mills
Alan Moore
Antonio Segura
Kresba: Alan Davis
Brett Ewins
Marcel Gotlieb
Jamie Hewlett
Mike Mignola
José Ortiz
Dermot Power
Překlad: Pavel Dort
Petr Litoš
Jiří Pavlovský
Šimon Španihel
Martin Trojan
Lettering: David Horák
Studio Calibre s.r.o
Žánr: Časopis (CZ).
Rok vydání: 1997
Počet stran: 84
Formát: A4
Vydavatel: Crew
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Česká Republika
Související články:


CREW
02.10.2012 Velký přehled časopisů s komiksy (9) - Crew 2 - Aktualizováno
29.08.2012 Kůstek 3: Čas zabíjet draky - 100 %
27.03.2012 USAGI YOJIMBO: BEZMĚSÍČNÁ NOC - 90 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!