Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

THORGAL - CHARAKTERISTIKA DŮLEŽITÝCH POSTAV SÉRIE

20.03.2002, autor: Turlogh

Poslední díl našeho seriálu věnovaného populární fantasy sérii Thorgal, tentokráte zaměřený na charakteristiku důležitých postav.A začínáme samozřejmě hlavním hrdinou…
Jméno: Thorgal
. Výskyt: TH 1-19, 21-25
Charakteristika: Ústřední postava série, která po něm nese jméno. Thorgal je nalezenec, potomek lidí z hvězd (viz. obecná charakteristika série). Pohledný, černovlasý, s různobarevnýma očima (jedno modré, druhé zelené), idol všech žen. Na mužném vzhledu mu přidává jizva na levé tváři, kterou mu udělal jeho tchán Gandalf Šílený. Vychovaný Vikingy, chová se vesměs jako Viking, v mnoha směrech je však „svůj“, jiný. Je samotářský, extrémně individualistický, všechny problémy si řeší sám. Má mimořádně silně vyvinutý smysl pro fair play, z čehož plynou sklony napravovat i křivdy, které se ho osobně nedotýkají. Je odvážný, nevyhýbá se nebezpečí, věci, které je nutné udělat pro úspěch záměru prostě udělá a nekecá o tom před tím ani potom. Má vrozené vůdcovské schopnosti, lidé k němu tíhnou a okamžitě do něj instinktivně vkládají důvěru. Jeho čistý charakter však dráždí padouchy, takže má i dost nepřátel. V lásce je věrný jediné osobě (Aaricii), proto musí každou chvíli odmítat hojné nabídky jiných žen.
Zvláštní schopnosti: lukostřelba. Vedle jeho střeleckého umění vypadají výkony Robina Hooda jako nemotorné pokusy malého dítěte. Díky autorské licenci hraničí některé situace málem se zázrakem.

Jméno: Aaricia
. Výskyt: TH 1-4, 6, 8, 10-17, 20-25
Charakteristika: Vysoká, štíhlá, blond vlasy a modré oči, prostě typická severská kráska. Jako dcera Gandalfa Šíleného, vůdce Vikingů, je technicky vzato princeznou, svůj starý život však odvrhla a následuje Thorgala do dobrovolného vyhnanství, kde vede obyčejný a často těžký život. Aaricia je mimořádně silnou osobností, stejně jako Thorgal. Dokáže se o sebe postarat sama a nikdy si nestěžuje, maximálně si tiše popláče, když ji nikdo nevidí. Vzhledem k neustálým Thorgalovým toulkám se prakticky sama stará o výchovu jejich dvou dětí. Nemůžeme neobdivovat její vytrvalou lásku k Thorgalovi, která vydrží i několik opravdu tvrdých zkoušek.
Zvláštní schopnosti: nemá. Jediná „normální“ v rodině Thorgala Aegirssona

Jméno: Jolan
. Výskyt: TH 6, 8, 10-13, 16-17, 20-25
Charakteristika: Syn Thorgala a Aaricie, starší z jejich dvou dětí. Barvu vlasů zdědil po mámě, jinak je ale v mnohém podobný svému otci, hlavně odvahou, vytrvalostí a vynalézavostí. Velice rychle dospívá, vzhledem k ne právě idylickému a klidnému dětství. Silně pociťuje otcovu nepřítomnost a snaží se zastat roli muže v jejich malé domácnosti.
Zvláštní schopnosti: schopnost transformovat a ničit hmotu. Tuto mimosmyslovou schopnost zdědil takzvaným přeskokem (tj. přes jednu generaci) po svých předcích z hvězd. Zatím své možnosti jenom objevuje a rozvíjí.

Jméno: Louve
. Výskyt: TH 16-17, 20-25
Charakteristika: dcera Thorgala a Aaricie, mladší sestra Jolana. Má černé vlásky po tátovi a roztomilá kukadla. Je zatím ještě velmi malá, takže do děje příliš nezasahuje ani se výrazněji charakterově neprojevuje, jedno však možno říct už teď s určitostí: Stejně jako zbytku rodiny jí nechybí pořádná dávka odvahy.
Zvláštní schopnosti: mluva se zvířaty. Schopnost empatie nebo nižší formy telepatie, patrně stejně jako u Jolana přeskokem zděděná po mimozemských předcích.

Jméno: Kriss de Valnor
. Výskyt: TH 9-13, 18-22
Charakteristika: Uhrančivá, nakrátko ostříhaná tmavovláska. Dokáže si omotat kolem prstu většinu mužů ve svém okolí, dobrému pozorovateli však neunikne chladný lesk jejích očí. Kriss je sobecká, proradná a zlá. Sebe klade vždy na první místo a pro dosažení svých cílů je schopna úplně čehokoliv, neohlížejíc se při tom na cizí city nebo počet mrtvol. Nejraději má zlato, proto se živí jako zlodějka a námezdní žoldák Má slabost pro Thorgala a proto neváhá využít příležitosti, aby si ho mohla k sobě připoutat.
Zvláštní schopnosti: nemá, je však velice zdatnou šermířkou a lukostřelkyní.

Jméno: Tjall
Výskyt: TH 9-12
Charakteristika: Puberťák s pihovatým nosem a vlasy v culíku, synovec Arguna Dřevěné nohy. Veselý a přátelský typ, který zásadně přeslýchá jakoukoliv kritiku své osoby. Schopný lukostřelec a oddaný přítel Thorgalův, pro kterého neváhá obětovat život. Je zamilovaný do Kriss, která s ním proto může lehce manipulovat.

Jméno: Arghun zvaný Dřevěná noha
Výskyt: TH 9-13
Charakteristika: Strýc Tjalla, zbrojmistr vyrábějící luky. Původně pirát, čemuž odpovídá i jeho vzhled: holá hlava, dlouhá brada, kulaté břicho a … dřevěná noha. Je velice dobrosrdečný a přátelský s kladným vztahem k dětem. Stejně jako jeho synovec dobře střílí z luku. Na konci „americké“ ságy (viz. TH 10-13) se rozhodne zůstat v zemi Xinjinů, v péči dvou baculatých indiánských dívek.

Jméno: Gandalf Šílený .
Výskyt: TH 1-2, 7, 14
Charakteristika: Vůdce Vikingů, otec Aaricie, povahou i chováním věrný svému jménu. Nesnáší Thorgala a snaží se ho zbavit, podle možnosti ale tak, aby krev nepadla na jeho ruce. Naštěstí se krátce před svatbou své dcery ztratí na moři (viz. TH 2), takže je od něj klid.

Jméno: Strážkyně klíčů
Výskyt: TH 3, 5, 17, 19
Charakteristika: Záhadná mytologická bytost z Druhého světa. Chodí oděná jenom svým Opaskem Nezranitelnosti a do pasu dlouhými vlasy rafinovaně rozpuštěnými tak, aby ze žádného úhlu nebyly vidět bradavky ňader. Hlídá klíče k tajemstvím mýtického světa. S Thorgalem ji pojí zvláštní, jenom lehce (ale dráždivě) erotický vztah. Občas si vzájemně pomáhají z nějakého toho průšvihu.

Autor:


Autor článku: Turlogh

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum
Související články:


Thorgal a jeho parta
22.11.2007 LEGENDY POLSKIE ANEB KOMIKSEM ZA NÁRODA SLÁVOU A HRANICE
05.11.2007 THORGAL 30 – MOI, JOLAN ANEB JEN TAK DÁLE!
30.10.2007 THORGAL 29 – LE SACRIFICE ANEB PAPAPÁ, TATÍNKU!


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!