Narodil se v roce 1962 v hájovně poblíž Detvy nedaleko slovenského Zvolena. V dětství se prvně se-tkal s komiksem v podobě Rychlých šípů, poté narazil na mnohé (i zahraniční) komiksové příběhy ve starých novinách a časopisech při třídění sběru. V otcově časopise 100+1 objevil Supermana, v Revue svetovej revue zase Barbarellu, ve Smeně vycházely stripy s Ripem Kirbym. Do komiksu se zamiloval, sbíral ho a čekal, až ho bude moci kreslit....
Po absolvování devítileté základní školy odešel do Bratislavy, kde studoval Střední uměleckoprůmys-lovou školu. Zde pro jeho zálibu v komiksu neměli příliš pochopení, ale přesto vznikl „čudný“ komiks podle knihy Alfreda Hitchcocka Traja pátrači. „Vzala mi ho jedna vychovávateľka so slovami, že vybaví jeho vydanie. Potom odišla a už mi ho nevrátila,“ vzpomíná Danglár. Po maturitě se vrátil domů. Pra-coval jako kulisák, restaurátor a geofyzik.
Až na popáté ho přijali na VŠVU v Bratislavě, kde studoval grafiku (vzhledem k revolučním zmatkům však školu ukončil jako sochař). V areálu VŠVU se také nachází legendární hospůdka Danglár, kterou kamarádi nazvali právě podle něj. V listopadu ’89 studoval ve čtvrtém ročníku a v novinách Zmena publikoval své první komiksové pokusy (Tuto Dundo). V letech 1990-1 mu byl domovskou scénou studentský měsíčník Echo, ve kterém vycházel také proslulý polit-komiks Klaushaus (scénář Milan Zitný alias RSDR. Kulleha).
Od skončení VŠVU (1991) se věnuje komiksu a karikatuře. Dlouhou dobu pracoval jako kreativec v reklamních agenturách (naposledy na pozici art directora v . reklamní agentuře Soria & Grey). Nyní je na volné noze.
Ilustroval knihy Rivers of Babylon Petera Pišťánka (Archa, 1991), Univerzita Emana Erdélyiho a Marka Vadase (LCA, 1996) ). Česky vyšly s jeho ilustracemi knihy Egona Bondyho Cybercomics (Zvláštní vydání, 1997) a Týden v tichém domě (IPT, 1998). Spolu s Dušanem Tarangelem (spolupracovníkem z reklamní agentury) vytvořil knihu Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov (LCA, 1997). V třetím čísle českého komiksové časopisu Origami vyšel jeho komiks Dejá vu podle scénáře Dittmara Chmelaře.
Publikoval také v časopisech a novinách Kultúrny život (Killer Revue), Smena (Škola demokracie), Sme (Roger Krowiak), Mystery (Malea, Dr. Dan) a Maxisuper (Halo Pabera). Příběhy tajného agenta Rogera Krowiaka by měly v rozšířené podobě vyjít i knižně.
13. června 1998 se oženil, se ženou Lucií mají dcerku Alžbětu.
V budoucnu by rád udělal komiksovou knihu - gangsterku.