Prapodivná dvoučlenná výprava postupuje kupředu zběsilým tempem. Aby stačili držet krok s čarovnými mokasíny, uchyluje se králíček k všemožným kouzelným trikům, takže chvilku jsou oba velcí jako eiffelovka a vzápětí zas malí jako mravenci. Podivné jsou rovněž používané prostředky transportu: kouř z dýmky, losí paroží, létající kanoe…
. Tento díl série není opravdu ničím jiným, než pořádným kusancem divoké halucinace. Příběh je i na Yakariho poměry natolik fantastický a nepravděpodobný, že každý byť jen trochu podezřívavější čtenář nejpozději na čtvrté straně musí pochopit, že se jedná o sen. Pokud si tím nenecháte zkazit náladu, klidně si ho s úsměvem usazeným v koutku úst dočtěte, nečekejte v něm však nic podstatného. Tentokrát skoro žádná logika ani výchovný charakter, jenom fantasie na druhou.
A teď se pojďme konečně podívat, kdo že to celé vlastně spískal:
Scénárista série se skrývá pod tajuplným pseudonymem Job, což je zkrácenina jména André Jobin. Narodil se 25.října 1927, takže v současné době je to už úctyhodný starší pán s dědomrázovskou bílou bradou. Jediná další série, pod níž podepsaný jako scénárista a kterou napsal pro stejného kreslíře jako Yakariho, je třídílná série Pythagore.
. Kreslící polovička tandemu se podepisuje neméně tajemně jako Derib a jeho civilní jméno zní Claude de Ribaupierre. Původem je to Švýcar, narozený 8.srpna 1944, a snadno ho poznáte podle veliké plešiny lemované závojem dlouhých vlasů. Sérií i samostatných alb má na kontě poměrně dost: kromě Yakariho vzpomeňme aspoň série Buddy Longway (17 alb), Celui qui est né deux fois (3 alba) a Red Road (4 alba), ke kterým si napsal scénář sám a které jsou zajímavé tím, že se všechny tak nebo onak týkají Divokého Západu a především Indiánů. Ve všech z nich je také neomylně poznatelný jeho styl kresby, ačkoliv je zde prezentován v polohách mnohem realističtějších a propracovanějších než v případě Yakariho.
Nad sérií Yakari se oba autoři poprvé sešli v roce 1973. První díl se rodil poměrně dlouho a jeho odstup od druhého pokračování dělá čtyři roky. Ať už bylo příčinou tohoto stavu cokoliv, později se to zřejmě srovnalo, protože od roku 1977 vychází Yakari s téměř železnou pravidelností (typickou pro evropská alba) jednou za rok. Prozatím poslední díl nese pořadové číslo 28. Zdalipak se ho v českém překladu taky někdy dočkáme?