Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

BB ART: JDEME DO TOHO!

24.09.2001, autor: Sakyk

Pražské vydavatelství BB Art, jeden z největších subjektů českého knižního trhu, chystá na podzim pro všechny milovníky kreslených seriálů – a nejen pro ně – opravdovou lahůdku.
Jak už jsme dříve informovali, na knižních pultech se objeví první ze čtyř chystaných svazků knihy, nazvané „Velká kniha komiksů“. Cílem kompletu je připomenout a shrnout všechny české komiksy, které vycházely v časopise ABC. Co tedy konkrétně nabídne úvodní díl? Bude to kompletní trilogie „Pod paprsky zářícího“ (Příhody malého Boha, Příchod Bohů, Kruanova dobrodružství), První výprava do ztraceného světa a Druhá výprava na motivy románu A. C. Doyla, marťanská fantasy podle E. R. Burroughse Dobrodružství Johna Cartera a Dobrodružství Thuvie z Ptharhu, kultovní kousky Vzpoura mozků, Galaxia a Tvrz a dva bonbónky Zajatci Torů a Hvězdný policajt. Knihu seženete od 1. listopadu ve všech knihkupectvích, úprava bude na běžné knižní úrovni (tedy minimálně jako Rychlé Šípy z Olympie) a za 320 stran komiksu zaplatíte něco kolem 600,- Kč. Další knihy by se měly objevovat zhruba v půlročních intervalech. Tedy v květnu a v listopadu 2002 a květnu 2003, kdy bude tento unikátní projekt ukončen.

To však rozhodně není všechno! Pohodlně se usaďte, pevně se něčeho chyťte a pozorně čtěte následující řádky. Na květnovém mezinárodním veletrhu Svět knihy 2002 na výstavišti v Praze – Holešovicích BB Art představí svou první sadu francouzských komiksů připravených k českému vydání. A co tato várka bude obsahovat? Ne méně než první díly deseti úspěšných francouzských sérií z posledních let: Alpha, Norge, IR$, Niklos Koda, Vlad, Pin-up, Gipsy, Fox One (vše Dargaud), Golden City, Le chant des Stryges (oba Delcourt). Další pokračování pak budou vždy následovat v půlročních intervalech. Není bez zajímavosti, že ideovým vzorem tohoto na naše poměry odvážného projektu je německá společnost Carlsen, která začala komiksy vydávat před 10 lety v tehdy také komiksově nedotčeném Německu. BB Art sází hlavně na politické thrillery a kriminální příběhy, kterými bude chtít oslovit věkovou skupinu kolem 40 let, tedy ty, kteří čítávali kreslené seriály ještě v Ábíčku, ale v současnosti vhodný komiks postrádají. Z čehož vyplývá, že žádných dětských zvířecích hrdinů, sci-fi ani supermanů a la Spiderman se nedočkáme. O tom, že přesto půjde o kvalitu, svědči i účinkování crwáckého Petra Litoše v roli poradce tohoto projektu. Na závěr informace, která zajímá všechny jistě už teď – cena nebude nijak závratná, přehoupne se těsně přes hranici 200 Kč za album.

Co si od toho všeho slibuje vydavatelství BB Art jsem se zeptal jeho ředitele Jiřího Buchala. „Především to, že lidi si znovu začnou kupovat komiks. Myslím si totiž, že příznivců tohoto žánru je u nás stále dost. Říkám stále – vždyť třeba v 80. letech četl komiksy kde kdo. A právě takové lidi se pokusíme oslovit. I když dalším, mladším, se nebráníme.“
O tom, že BB Art chce komiks vydávat ve velkém svědčí i zcela nejnovější zpráva ze zákulisí, kterou se nám podařilo získat. Hovoří o přípravě souborného knižního vydání polských dobrodružných kreslených příběhů Kapitána Klose. „Teď už to můžu říci, smlouva s polským vlastníkem práv je po těžkých jednáních definitivně podepsána,“ dme se pýchou Buchal a nám teď nezbývá nic jiného než čekat a doufat, že lepší komiksové časy u nás už opravdu přichází.

O dalších novinkách vás budeme samozřejmě okamžitě informovat.
Autor:


Autor článku: Sakyk

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum
Související články:


Velké knihy komiksů
12.02.2008 PLÁNY BB ARTU NA ROK 2008
12.02.2007 MOURRISON – HRDINA BEZ BÁZNĚ A … HONEY?
04.01.2007 VELKÁ KNIHA KOCOURA VAVŘINCE ANEB PĚT PRADÁVNÝCH KNIH POHROMADĚ!


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!