Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

XIII 15 - LACHEZ LES CHIENS! (VYPUSŤTE PSY!)

19.03.2004, autor: Zarkoff

Abych pravdu řekl, v patnáctém dílu série XIII pes neobjeví jediný. Místo nich našeho hrdinu pronásleduje nelítostná smečka ke všemu odhodlaných, po zuby ozbrojených a dobře vycvičených agentů Národní bezpečnostní agentury (NSA), kteří mají od Franka Giordina úkol našeho hrdinu při první příležitosti bez milosti odstřelit. Takže Třináctka prchá, prchá a prchá a agenti ho pronásledují, pronásledují a pronásledují…
.    K nejlepším ze zmíněných agentů bezesporu patří Jessica Martin. Té se podaří nastoupit do stejného vlaku, ve kterém se Třináctka alias Jason Mac Lane na začátku příběhu ocitá, ale nezastřelí ho hned. Kdepak! Zavolá si několik pomocníků z NSA, které pak náš hrdina jednoho po druhém elegantně likviduje. Takže musí nakonec jeho odstranění zvládnout sama; počíná si však přitom naprosto neuvěřitelně! Jen si to představte: je noc, hustě prší, Mac Lane prchá po střechách vagonů a Jessica za ním. Ve stanici vlak zvolní, Třináctka toho využije a přeskočí na střechu jiného vlaku. Jessica s mírným zpožděním udělá totéž, to už se ale oba vlaky začínají vzdalovat. Jessica nedoskočí na střechu vagonu, ale nedopadne na zem, nýbrž se zachytí konečky prstů jedné ruky za okraj střechy vagonu. To snad ani není politic-fiction, to už je spíše science-fiction: v hustém dešti se Jessica drží okraje vagonu a v detailu vidíme, že tam není ani rýha, natož žlábek! NSA si své agenty vycvičila opravdu dobře! A kdoví, jak by dopadla, kdyby jí Mac Lane nepomohl k sobě nahoru. To je ovšem začátek jejího sblížení s pronásledovanou obětí a také začátek jejího konce, neboť místo aby Třináctku odstřelila, zamiluje se do něj a začne ho chránit.
.    V Moon Valley vezme Třináctku na palubu letadla pilot Spike, přítel generála Carringtona. Mac Lane Spika nezná, a tak netuší, že Spika nahradil jakýsi Pablo ve službách NSA. Ale ani ten během letu ani během mezipřistání v mexické Sonoře Třináctku nezastřelí, přestože na to má dost času i příležitosti. Kdepak! Počíná si natolik neohrabaně, že jej Mac Lane odhalí a přinutí, aby s ním odletěl do Costa Verde, kde se - jak víme z jedenácté epizody série - po úspěšně završené revoluci stala prezidentkou jeho manželka Maria Isabel de Los Santos. Jenže existence tohoto středoamerického státečku je závislá na americké pomoci. A aby USA neuvalily na Costa Verde embargo, je Maria Isabel rozhodnutá svého manžela vydat zpět do Spojených států a předhodit jej tudíž do špinavých rukou mrzkého intrikána Franka Giordina. Takové jsou ženy: Jessica Martin nasadí pro Třináctku život a jeho manželka se jej chystá vydat na smrt!
.    Takže pro následující slíbené 3 epizody série už zbývá vyřešit jenom těchto pár maličkostí: zjistit, kdo je ve skutečnosti Jason Mac Lane, odstranit ze scény Franka Giordina, najít poklad, jehož skrýš skrývá šifra Tří stříbrných hodinek (viz 11. album série) a vyřešit citové zmatky Třináctky (Jonesová nebo Maria Isabel?). Doufejme, že si s tím vším van Hamme poradí se ctí.
 
   Za zmínku snad stojí dopravní prostředky, které scénárista, kreslíř a Třináctka použili v této epizodě. Jsou to: "Southern pacific" americké železniční společnosti Amtrak, horkovzdušný balon, lehké průzkumné letadlo North American (Rockwell) OV-10d, přezdívané "Bronco" a používané proti teroristům,  automobil zakoupený z druhé ruky a nakonec lehký jednomístný jednoplošník. Na jedno album docela slušný vozový park.
   Zajímavý také je druhý obrázek shora na str. 15. Vidíme na něm sympatický pár postarších manželů. Tyto manžele jsme už někdy viděli. Že si nevzpomínáte? Je to přece pár, se kterým na str. 9 šestého alba prchala  major Jonesová v nedbalkách výtahem před pistolníky, které na ni poslal "číslo I", neboli  hlava celého spiknutí! Inu svět je malý.
Autor:


Autor článku: Zarkoff

Detaily o komiksu:

Titul: XIII 15 - Lâchez les chiens!
Série: XIII
Scénář: Jean Van Hamme
Kresba: William Vance
Žánr: Kriminální, thrillery a válečné.
Rok vydání: 2002
Počet stran: 46
Formát: A4
Vydavatel: Dargaud
Země vydání: Belgie
Země původu: Belgie
Související články:


XIII
16.06.2006 XIII: L’OR DE MAXIMILIEN (MAXMILIÁNOVO ZLATO)
27.02.2004 XIII 14 - SECRET DEFENSE (TAJNÁ OBRANA)
06.02.2004 XIII 12 – LE JUGEMENT (SOUD)


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!