. Una Ballata del mar salato (Balada o slaném moři). Poprvé vyšlo v časopisu Sgt. Kirk na pokračování od července 1967 do února 1969.
Sous le signe du Capricorne (Ve znamení Kozoroha). Šest epizod, které vycházely v časopisu Pif od dubna 1970 do listopadu 1973.
Corto toujours un peu plus loin (Corto je zase o kus dál). Pět epizod, které poprvé otiskl časopis Pif v období od listopadu 1970 do července 1971.
Le Celtiche (Keltové). Šest příběhů převzatých z časopisu Pif z období od září 1971 do července 1972.
Le Etiopiche (Habešané). Čtyři dobrodružství, která Pratt uveřejnil v časopisu Pif od srpna 1972 do dubna 1973.
Corto sconta detta Arcana (Corto prožívá to, co mu řekly karty, známější pod názvem Corto Maltese na Sibiři). Poprvé vyšlo na pokračování v časopisu Linus v letech 1974 až 1975.
Favola di Venezia-Sirat Al-Bunduqiyyah (Pohádka z Benátek). Vyšlo poprvé na pokračování v časopisu Europeo v době od června do prosince roku 1977.
La casa dorata di Samarkanda (Zlatý dům v Samarkandu). Vyšlo současně roku 1980 ve francouzském časopisu (A suivre) a v italském časopisu Linus.
La Giovinezza (Mládí). Poprvé vyšlo na pokračování v deníku Le Matin de Paris v období srpen 1981 až leden 1982.
Tango... y todo a media luz. Poprvé v italské verzi časopisu Corto Maltese roku 1985.
. Elvetiche (Švýcaři). Uveřejnil časopis Corto Maltese v období od března do srpna roku 1987.
Mu. Otiskoval na pokračování časopis Corto Maltese, a to první část od prosince 1988 do června 1989, druhou část od ledna do září 1991.
Hugo Pratt je autorem scénářů i kreseb všech těchto alb. Na kresbě alb Corto sconta detta Arcana, Favola di Venezia-Sirat Al-Bunduqiyyah, La Giovinezza, Tango...y todo a media luz, Elvetiche a Mu participoval kromě Hugo Pratta také Guido Fuga.
Corto žije dál
Sérii Corto Maltese kreslil Hugo Pratt původně černobíle. Aby se zvýšila prodejnost příslušných alb, byla jejich pozdější vydání kolorována, i když často s vkusem a s ohledem na původní černobílou koncepci.
Začátkem osmdesátých let série získala takovou oblibu, že na jejím základě vznikla řada odvozených produktů. Nejsou to jen trička, přívěsky na klíče nebo hotely, ale jménem Corto Maltese byl pokřtěn i časopis, který vycházel v Itálii v letech 1983 až 1993. Vydávalo jej nakladatelství Rizzoli/Milano Libri. Byl to měsíčník věnovaný komiksům, cestování a dobrodružství. Časopis se částečně inspiroval franko-belgickým časopisem (A Suivre); přispívali do něj Hugo Pratt, Milo Manara, Guido Crepax a další významní komiksoví tvůrci, ilustrátoři a spisovatelé.
. Podle komiksu Corto Maltese na Sibiři byl roku 2002 natočen ve Francii zdařilý animovaný snímek Corto Maltese, la cour secrete des arcanes (Corto sconta detta arcana). Film režíroval Pascal Morelli a má 92 minut.
V září roku 2003 vysílal italský televizní kanál Raitre desetidílný animovaný seriál inspirovaný dobrodružstvími Corta Maltese. Každá epizoda trvala 90 minut a vysílala se každé úterý od 23:40 hod.
Navíc vyšly i nejméně dva životopisy Corta Maltese, které se opírají o jeho komiksová dobrodružství, o soukromá sdělení a rozhovory s Hugo Prattem i o soukromé dohady. V těchto knihách najdeme např. i mapy míst, která Corto navštívil, portréty význačných osobností, s nimiž se Corto setkal apod. Corto tak kromě putování kontinenty postupně přechází z fikce do reality…